
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju
Palestyńscy przywódcy niemal codziennie potępiają Izrael, ale równocześnie ignorują cierpienia Palestyńczyków, którzy żyją w krajach arabskich, szczególnie w Syrii.
Wiecej TUTAJ
Kanon Krzysztofa Pendereckiego
Od “Trenu – Ofiarom Hiroszimy” do “Siedmiu bram Jerozolimy” – w rocznicę śmierci Krzysztofa Pendereckiego wybitnego kompozytora i dyrygenta, przypominamy najsłynniejsze dzieła mistrza.
Wiecej TUTAJ
Chiny zwiększają naciski na Tajwan
“Chiny muszą zjednoczyć się i zostaną zjednoczone” z Tajwanem, oznajmił chiński prezydent Xi Jinping w styczniu 2019 roku. Cel zjednoczenia jest podstawową zasadą polityki Chin wobec Tajwanu. Stanowi centralną część nacjonalistycznej doktryny Xi, zgodnie z którą ponowne zjednoczenie jest “koniecznością dla wielkiego ożywienia chińskiego narodu w nowej epoce”
Calosc TUTAJ
Dania uderza w “społeczeństwa równoległe”
Rząd duński ogłosił pakiet nowych propozycji zmierzających do zwalczania “równoległych religijnych i kulturowych społeczeństw”. Podstawowe elementy tego planu zawierają procentowe zmniejszenie liczby “nie-zachodnich imigrantów i ich potomków w jakichkolwiek dzielnicach mieszkaniowych”. Celem jest zachowanie społecznej spójności kraju, zachęcanie do integracji i przeciwdziałanie etnicznej i społecznej autosegregacji.
Wiecej TUTAJ
Ks. Perzyński: Wciąż zbyt mało uczymy się od Żydów
Teraz, w czasie pandemii, prawdziwym błogosławieństwem dla Kościoła byłaby liturgia domowa, od tysiącleci praktykowana przez Żydów – mówi ks. prof. Andrzej Perzyński w rozmowie Katolickiej Agencji Informacyjnej
Wiecej TUTAJ
Dr Grzesiowski: Koronawirus zostanie z nami na zawsze
Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości
Dr Paweł Grzesiowski opowiada o błędach z pierwszego roku pandemii koronawirusa oraz mówi, jakie wnioski powinniśmy z nich wyciągnąć.
Wiecej TUTAJ
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja
Ostatnie palestyńskie wybory parlamentarne, przeprowadzone 25 stycznia 2006 roku, dały zwycięstwo Hamasu, islamistycznego ruchu, który panuje w Strefie Gazy. Kolejne wybory parlamentarne są wyznaczone na 15 maja 2021 roku, chociaż parlament, znany jako Palestyńska Rada Legislacyjna (PLC) był wybrany na czteroletnią kadencję.
Wiecej TUTAJ
Sukces i bezradność w walce z COVID-19. Odwiedziliśmy Izrael i Palestynę
Po sukcesie szczepień życie w Izraelu prawie wróciło do normalności sprzed pandemii. Kraj co prawda jest cały czas zamknięty dla osób z zewnątrz, ale nam udało się zdobyć pozwolenie na wjazd. Jak może wyglądać koniec epidemii COVID-19 pod pewnymi warunkami? Zobaczcie reportaż Bartłomieja Bublewicza.
Wiecej TUTAJ
Krzysztof Krawczyk nie żyje
Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki – Krzysztofa Krawczyka – przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Artysta zmarł dwa dni po powrocie ze szpitala, gdzie przebywał z powodu covid-19. Miał 74 lata.
Wiecej TUTAJ
Zagłada cmentarzy żydowskich
Krzysztof Bielawski przytacza setki przykładów działań prowadzących do zniszczenia cmentarzy żydowskich w Polsce. Jest to obraz całkowicie nieznany, a zarazem przytłaczający swoją skalą. Od początku osadnictwa żydowskiego na terenach dzisiejszej Polski powstało około 1200 cmentarzy żydowskich – zniszczeń nie uniknął bodaj żaden. Autor opisuje rzeczywistość smutną, niepokojącą, wywołującą poczucie moralnego oburzenia i wstydu.
z recenzji dr. Krzysztofa Persaka
Wiecej TUTAJ
Marian Hemar – początki kariery
Kim był i jak dotarł ze Lwowa do Warszawy Marian Hemar – przyszły autor najpiękniejszych polskich piosenek lirycznych, skeczy i monologów, których napisał podobno (bo on sam ich nigdy nie policzył!) około trzech tysięcy?
Wiecej TUTAJ
Kategorie: Uncategorized