Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.5 – 6.5


 5 maja 2021 r.


izraelscy żołnierze kontynuowali poszukiwania sprawcy ataku terrorystycznego ze skrzyżowania Tapuach. Przeszukiwano dom po domu w wiosce Turmusajja. Aresztowano żonę i syna poszukiwanego terrorysty. Ujawniono nazwisko poszukiwanego: Muntasir Shalabi. Przez wiele lat mieszkał on w Stanach Zjednoczonych, a do Autonomii Palestyńskiej powrócił dopiero rok temu.


Republikańska Koalicja Żydowska wzywa senatorów do odrzucenia nominacji Sarah Margon na wyższe stanowisko w Departamencie Stanu z powodu jej antyizraelskiej, popierającej BDS historii.Izraelskie Ministerstwo Zdrowia intensyfikuje przygotowania do rozpoczęcia szczepień przeciwko koronawirusowi dzieci w wieku od 12 do 15 lat


w Niemczech odbyła się uroczystość podniesienia izraelskiej bandery na nowej korwecie rakietowej klasy Sa’ar 6, INS „Oz”. Okręt został zwodowany 24 sierpnia 2019 r. w niemieckiej stoczni ThyssenKrupp w Kilonii.


Premier Benjamin Netanyahu, jego żona Sarah i ich syn Yair złożyli pozew o zniesławienie przeciwko byłemu premierowi Ehudowi Olmertowi. Według nich Olmert powiedział, że Netanjahu, jego żona i syn Yair to „osoby chore psychicznie, które wymagają leczenia psychiatrycznego”.


Archiwa Narodowe (NA) Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Zabi i Biblioteka Narodowa Izraela (NLI) w Jerozolimie podpisały historyczny protokół ustaleń, który „zobowiązuje obie organizacje do współpracy na rzecz wspólnych i odrębnych celów oraz na rzecz międzynarodowego sektora dziedzictwa kulturowego i dokumentalnego ”- zgodnie z porozumieniem podpisanym przez dyrektorów instytucji dr Abdulla M. Alraisi i Oren Weinbe


krótko przed północą premier Benjamin Netanjahu zwrócił prezydentowi Reuvenowi Rivlin mandat upoważniający do utworzenia rządu. Partia polityczna Likud wydała oświadczenie: „Z powodu odmowy Bennetta zobowiązania się do prawicowego rządu, co z pewnością doprowadziłoby do utworzenia rządu z udziałem innych członków Knesetu, premier Netanjahu zwrócił mandat prezydentowi.” Kancelaria prezydenta wydała oświadczenie


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie miast Haffeh i Masjaf w północno-zachodniej Syrii.


Jared Kushner zakłada organizację non-profit skupiającą się na pogłębianiu stosunków Izraela na Bliskim Wschodzie,Organizacja, nazwana Abraham Accords Institute for Peace, ma na celu pogłębienie nowych porozumień normalizacyjnych między Izraelem a innymi krajami Bliskiego Wschodu poprzez handel i turystykę.


 W okresie poprzedzającym Dzień Jerozolimy, który w tym roku przypada 9 maja, miasto pozostaje największym miastem w Izraelu, z populacją zbliżoną do 1 miliona


 Rzadka lampa naftowa z brązu, w kształcie groteskowej twarzy przeciętej na pół, została niedawno odkryta podczas wykopalisk w Parku Narodowym Miasta Dawida w JerozolimieGigant informatyczny Intel Corp planuje zainwestować dodatkowe 600 milionów dolarów w Izraelu, ogłosił w zeszłym tygodniu Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela.


 W pobliżu wsi Logoza na Białorusi odkryto masową mogiłę ofiar Holokaustu


 6 maja 2021 r.


 Dowódca skrzydła wojskowego Hamasu wydał we wtorek rzadkie bezpośrednie oświadczenie, ostrzegając Izrael, że zapłaci „wysoką cenę”, jeśli nie zaprzestanie działalności we wschodniej Jerozolimie, w sąsiedztwie Szejka Jarraha.


prezydent Reuven Rivlin ogłosił wieczorem, że postanowił powierzyć misję utworzenia rządu Jairowi Lapidowi, przewodniczącemu liberalnej partii politycznej Jesz Atid (Jest przyszłość). Rivlin powiedział: „Wczoraj wieczorem premier Benjamin Netanjahu poinformował mnie, że nie jest w stanie utworzyć rządu i zwraca mi mandat.


Wielka Brytania ustanawia „klub VC”, aby zwiększyć aktywność inwestorów w Izraelu


Irańskie siły Quds do perfekcji opanowały sztukę zmniejszania potęgi i wpływów Ameryki, powiedział w środę najwyższy dowódca wojskowy Iranu.


w Niemczech odbyła się uroczystość podniesienia izraelskiej bandery na nowej korwecie rakietowej klasy Sa’ar 6, INS „Oz”. Okręt został zwodowany 24 sierpnia 2019 r. w niemieckiej stoczni ThyssenKrupp w Kilonii.


Żydowscy przywódcy pochwalili administrację Bidena za zapowiedź, że Stany Zjednoczone nie będą uczestniczyć w nadchodzących wydarzeniach upamiętniających 20. rocznicę Deklaracji Durbańskiej i Programu Działania.


Organizacja Habithonistim – Protectors of Israel, ruch izraelskich sił bezpieczeństwa broniącego przyszłych potrzeb bezpieczeństwa kraju, ogłosiła w środę, że były szpieg Izraela Jonathan Pollard dołączy do jej szeregów.


Izraelskie siły bezpieczeństwa ogłosiły schwytanie palestyńskiego terrorysty krótko po tym, jak jeden z trzech izraelskich studentów zastrzelonych przez niego zmarł z powodu odniesionych obrażeń.


w nocy wybuchły arabskie zamieszki w dzielnicy Szeik Jarrah we wschodniej Jerozolimie. Palestyńczycy obrzucili kamieniami i bombami zapalającymi izraelskich policjantów, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu.


Co najmniej pięć pożarów wybuchło w czwartek po południu w izraelskich społecznościach położonych w pobliżu granicy ze Strefą Gazy z powodu podejrzenia ataku balonami zapalającymi.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zaatakowały w nocy pozycje Hezbollahu w rejonie Quneitry na Wzgórzach Golan. Atak został przeprowadzony przy użyciu helikoptera szturmowego.


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelski samochód w pobliżu arabskiej miejscowości Azzun w zachodniej Samarii. Ranny został 16-letni Izraelczyk.


Unia Europejska dodała w czwartek Izrael do listy krajów, których obywatele będą mogli odwiedzać w celach wypoczynkowych, ponieważ Europa stara się ożywić podróżowanie i uratować letnią turystykę przed surowymi ograniczeniami COVID-19.


Pięciu czołowych ekspertów medycznych ze szpitala Hadassah Ein Kerem pojedzie w tym miesiącu do Argentyny, aby podzielić się swoją wiedzą z kolegami i zapewnić wgląd w leczenie COVID-19 w oparciu o własne doświadczenia, powiedział Hadassah International w oświadczeniu w poniedziałek.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. I znowu pozary wokol Gazy wywolane balonami zapalajacymi, i znowu nieporadnosc Izraea, I znowu Izrael bedzie lacil okup jak w Srediowieczu Zydzi Gettowi. I ciagle chmary nienawistnych mieszkancow Gazy leczonych w szpitalach izraelskich. Zasne osiagniecia czy wodowanie nowej korwety z rakietami nie zmyja tej hanby nieudolnosci i smo-ponizenia Izraela,

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.