Uncategorized

Krotko i zwiezle. Ostatnie wiadomosci z Izraela


11 maja 2021 r.


rano Palestyńczycy obrzucili koktajlami Mołotowa żydowski samochód przy osiedlu Tekoa w bloku osiedli Gusz Etzion w północnej Judei. Samochód spłonął. W ciągu nocy odnotowano 40 incydentów bezpieczeństwa w Judei i Samarii, w tym palenie opon, rzucanie kamieni i bomb zapalających.izraelskie siły powietrzne kontynuowały w nocy odwetowe bombardowania celów terrorystycznych w Strefie Gazy. Przeprowadzono trzy fale nalotów, w których zaatakowano około 130 celów. Zniszczono 2 posterunki Hamasu, 2 podziemne tunele terrorystyczne, dom wysokiego dowódcy Hamasu, dowództwo wywiadu Hamasu w południowej części strefy, a także warsztaty produkujące rakiety i składy broni.


Premier Benjamin Netanjahu zwołał we wtorek rano w swoim biurze w Tel Awiwie konsultacje dotyczące bezpieczeństwa. W konsultacjach uczestniczyli minister obrony Benny Gantz, szef sztabu Aviv Kochavi, szef Mosadu Yossi Cohen, doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Meir Ben Shabbat i inni wyżsi urzędnicy.


przez całą noc palestyńscy terroryści wystrzeliwywali rakiety ze Strefy Gazy. Wystrzelono 200 rakiet. Alarmy dotyczyły przygranicznych społeczności, a także miast Aszkelon i Netivot. Nad ranem ciężka salwa rakiet została wystrzelona na Aszkelon, gdzie trafione zostały dwa domy mieszkalne. Rannych zostało 6 osób.


rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział „Stany Zjednoczone potępiają ataki rakietowe. Jest to niedopuszczalna eskalacja. Wzywając wszystkie strony do deeskalacji, uznajemy uzasadnione prawo Izraela do samoobrony i obrony swojego narodu i swojego terytorium


rzecznik armii Jonathan Conricus przedstawił aktualne informacje o sytuacji w Izraelu. W ciągu całego dnia ze Strefy Gazy wystrzelono ogółem 200 rakiet. Większość rakiet była wycelowana w przygraniczne społeczności w Izraelu. Do odwołania zamknięto przejście graniczne Kerem Szalom. Za ostrzał rakietowy odpowiedzialność wzięły na siebie Hamas i Islamski Dżihad.


Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych ogłosiła w niedzielę, że przejęła dostawę broni szturmowej, karabinów maszynowych i karabinów snajperskich zmierzających do Jemenu.


Były ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Ron Dermer powiedział w niedzielę, że Izrael powinien bardziej skupić się na docieraniu do ewangelicznych chrześcijan, ponieważ oni wwięk szośći popieraja Izrael.


Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan potępił w poniedziałek międzynarodową reakcję na przemoc w Jerozolimie, mówiąc, że pomogła ona w pobudzeniu przemocy w Palestynie.


Amerykańscy przywódcy żydowscy zareagowali w poniedziałek na eskalację sytuacji w Izraelu, potępiając ostrzał rakietowy Izraela przez grupy terrorystyczne ze Strefy Gazy. Prezes Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, David Harris, wezwał o międzynarodowe wsparcie dla Izraela


Rakietowy atak Hamasu na Jerozolimę i południowy Izrael jest wynikiem niebezpiecznej i destrukcyjnej decyzji jego przywódców, by zaryzykować w walce o władzę z Fatahem i wykorzystać to, co postrzega jako izraelski chaos polityczny.


 IDF zaatakowało około 130 celów terrorystycznych.   W pierwszej i drugiej fali ataków samoloty bojowe, śmigłowce szturmowe i inne samoloty IDF zaatakowały zakłady produkcji broni organizacji terrorystycznej Hamas.   W trzeciej fali ataków zostały zaatakowane cele organizacji Hamas i organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad, w tym obiekty do produkcji broni Hamasu i Islamskiego Dżihadu oraz obiekty wojskowe, z których jeden to jest siedziba dowódcy batalionu w Hamasie.. Ponadto, w ramach ataków z ostatniego dnia, IDF zaatakowały budynek wywiadu wojskowego organizacji . czołgi i samoloty IDF zaatakowały inne cele terrorystyczne, w tym dwa tunele ofensywne przylegające do ogrodzenia granicznego.


Arabscy ​​Izraelczycy wyszli na ulice Lod i sąsiedniej Ramle w centrum kraju w poniedziałek wieczorem, rzucając kamieniami i bombami zapalającymi oraz podpalając kosze na śmieci, opony, synagogę i akademię przedwojskową .


Na kilka godzin przed starciami w Jerozolimie, wysoki urzędnik Hamasu wezwał arabskich mieszkańców Jerozolimy do wyjścia i mordowania Żydów.


Przewodniczący Knesetu Yariv Levin wyznaczył w poniedziałek 2 czerwca jako datę wyborów prezydenckich w Izraelu.


IDF i Izraelska Agencja Bezpieczeństwa (ISA) wydały we wtorek oświadczenie, w którym oznajmili ze zabili ednego z wyższych rangą oficera w organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad, odpowiedzialnej za wystrzelenie dziesiątek rakiet przeciwko Izraelowi.


We wtorek o godzinie 14:00 Hamas ogłosił, że w ciągu pięciu minut wystrzelił 137 ciężkich rakiet w kierunku miasta Aszkelon. W wyniku bezpośredniego trafienia zginęły dwie kobiety. Trzecią, 80-letnią kobietę, wydobyto z budynku. Jest w stanie krytycznym.


Siły Obronne Izraela przed południem wezwały 5 tys. żołnierzy rezerwy do stawienia się w swoich jednostkach wojskowych. Żołnierze mają wzmocnić Dowództwo Południowe, Dowództwo Frontu Wewnętrznego i Wydział Operacyjny Sił Obronnych Izraela. Szef sztabu generalnego gen. Aviv Kohavi nakazał wzmocnienie Dywizji Gazy brygadą pancerną i brygadą piechoty zmechanizowanej, oraz jednostkami wywiadu.


popołudniem Hamas zintensyfikował ostrzał rakietowy prowadzony ze Strefy Gazy. W ciągu 5 minut wystrzelono 137 rakiet. W mieście Aszdod trafionych zostało 8 budynków, a w Aszkelonie trafiona została szkoła. Ogółem rannych zostało 9 osób.


Siły Obronne Izraela wydały popołudniem ostrzeżenie dla mieszkańców Strefy Gazy, aby trzymali się z dala od miejsc, w których Hamas przechowuje broń. Ostrzeżenie wydano w języku arabskim. „W tej chwili Siły Obronne Izraela rozpoczynają szeroką falę ataków w Strefie Gazy


izraelska policja poinformowała, że w całym kraju doszło do 60 różnych incydentów zaburzenia porządku publicznego. Rannych zostało 40 policjantów, a 180 osób aresztowano.


Izrael zamyka lotnisko w Tel Awiwie po ostrzale rakietowym ze Strefy Gazy


Biały Dom potępił we wtorek trwające ataki rakietowe Hamasu i innych grup na cele w Izraelu i powiedział, że Izrael ma uzasadnione prawo do samoobrony.


Hamas ostrzegł we wtorek, że jeśli Izrael nie przestanie uderzać w cywilne budynki w Gazie, rozpocznie „masowy i bolesny” atak rakietowy na Tel Awiw.


Hamas twierdził, że wystrzelił 130 rakiet w kierunku Tel Awiwu.


Siły Obronne Izraela oświadczyły, że atak rakietowy na obszar Gusz Dan traktuje jako wypowiedzenie wojny Izraelowi.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ” No i gdzie sa te rakiety na Aszkelon ? ! No gdzie ?! ” Tak Generalissimus Rabin nasmiewal sie ze swoich krytykow ktorzy przewidzieli co sie stanie.Mieli za malo fantazji okzuje sie
    Ten przecietny Generalik ,wywindowany do gory przy pomocy arcybogatej zony ma ciagle Plac w Tel Avivie i coroku obchody ku swojej czci.
    Oprocz wzmacniania IDF powinno sie wkoncu zaprzestac tego balwochwalstwa i przemianowac ten Plac na cos innego., np Ofiar Osla.
    To bedzie znakiem ze IDF i Izrael nareszcie wyzbyli sie tej unizonosc wpojonej przez niego i pajaca Peresa i i odzyskali wole zwyciestwa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.