Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Nagroda Dziedzictwa Europejskiego dla wystawy stałej ECS

Wystawa stała Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku została jednym z 24 laureatów tegorocznej Nagrody Dziedzictwa Europejskiego/Europa Nostra 2021. Uhonorowano ją w kategorii „Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości”

Wiecej TUTAJ


Czy Koran może rozwiązać polityczny impas Izraela

Oto nowatorski pomysł na rozwiązanie coraz bardziej bolesnego impasu politycznego w Izraelu.

Sedno problemu tkwi w tym, że jeden z potencjalnych partnerów koalicyjnych Benjamina Netanjahu, Partia Religijno-Syjonistyczna (RZP) Bezalela Smotricha, odmawia poparcia go, jeśli Netanjahu w jakikolwiek sposób uzależni się od islamistycznej partii Ra’am, aby uzyskać większość, 61 miejsc w izraelskim parlamencie, Knesecie. Jednak bez RZP i Ra’am w koalicji Netanjahu nie może uzyskać 61 miejsc. Stąd ten impas.

Wiecej TUTAJ


Saudyjski pisarz Fahad Shoqiran o “ arabskiej tragedii i klątwie oporu ”: “ Kiedy kultura samobójczych bombardowań ewoluuje … angażując całe stolice i społeczeństwa, staje się zbrodnią przeciwko ludzkości ”

I

W artykule zatytułowanym „Arab Tragedy And The Curse Of Resistance” Fahad Suleiman Shoqiran, saudyjski pisarz i badacz, który również założył grupę filozofów rijadskich, podkreślił, że w świetle zniszczeń spowodowanych przez „opór” w Libanie, Syrii i Palestynie i Jemenu, a aby „osiągnąć rozwój”, naród „musi ustanowić prawowite sądy, gdzie są sądzeni przywódcy ruchu oporu”. Doszedł do wniosku: „Kiedy kultura zamachów samobójczych ewoluuje od polegających na pułapkach na ciałach jednostek do angażowania całych stolic i społeczeństw, staje się to zbrodnią przeciwko ludzkości”. Artykuł został opublikowany 20 maja na stronie Alarabiya News. Poniżej znajduje się artykuł w oryginalnej wersji angielskiej. 

Wiecej TUTAJ


Starszy urzędnik Hamasu Mahmud Al-Zahar: Ten kraj nie nadaje się na rozwiązanie dwupaństwowe; Izraelczycy powinni odejść – Netanjahu powinien zamieszkać ze swoim ojcem w USA, a Lieberman ze swoim ojcem w Rosji

Wiecej

Dziesiątki tysięcy rakiet w arsenałach Hamasu

W czasie ostatniego starcia z Izraelem palestyńskie bojówki wystrzeliły w ciągu 11 dni ponad 4 tys. pocisków, niemal tyle samo co podczas wojny w 2014 r. w czasie 50 dni walk. Eksperci szacują, że w ich posiadaniu jest nie kilkanaście, jak myślano wcześniej, ale kilkadziesiąt tysięcy rakiet.

Wiecej TUTAJ


Juergen Matthaeus: nie tylko naziści umożliwili Holokaust, odpowiedzialność tkwi głęboko w niemieckim społeczeństwie

Adolf Hitler niewątpliwie odegrał główną rolę w brutalnym zamordowaniu około sześciu milionów Żydów, równie bezsporne jest jednak, że odpowiedzialność tkwi głęboko w niemieckim społeczeństwie – ocenia historyk Juergen Matthaeus w „Der Spiegel”. Według cytowanego przez gazetę badania 70 proc. Niemców uważa obecnie, że ich przodkowie nie byli oprawcami w czasach nazizmu.

Wiecej TUTAJ


Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami

Od kiedy rozpoczęły się rozmowy nuklearne w Wiedniu między irańskim reżimem a P5+1, administracja Bidena unikała przejrzystości w sprawie tego, co dzieje się z negocjacjami i co właściwie oferuje irańskiemu reżimowi – temu, który Departament Sprawiedliwości USA nazwał “najgorszym na świecie państwowym sponsorem terroryzmu”.

Wiecej TUTAJ


Izraelski hotelarz-restaurator do odbudowy po podpaleniu w Akce

„Moi muzułmańscy pracownicy czują to samo co ja: chcą jak najszybciej wrócić do pracy. Będzie to odpowiedź dla złoczyńców, którzy chcą zniszczyć koegzystencję ”.

Wiecej TUTAJ


Niemcy: Szereg antysemickich incydentów. Młodzi Żydzi rozważają opuszczenie kraju

Ciągłe incydenty antysemickie są szczególnie niepokojące dla młodych ludzi, którzy zakładają rodziny lub zaczynają kariery. Zastanawiają się, czy dalej chcą tu mieszkać – mówiła ​była przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech Charlotte Knobloch

więcej TUTAJ


Fogg jakiego nie znacie

Nazwisko Mieczysława Fogga przez wiele lat było synonimem muzycznego zacofania i obciachu. Do dzisiaj z ust ludzi młodego pokolenia można usłyszeć pogardliwe „Czego ty słuchasz? Miecia Fogga???”.

Wiecej TUTAJ


W USA dopuszczono do użytku pierwszy lek na COVID-19

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała w środę zezwolenie na stosowanie nowego leku na COVID-19 o nazwie Sotrovimab. Specyfik jest oparty na przeciwciałach klonalnych i przez wiele miesięcy był testowany w Londynie i San Francisco. Będzie można go stosować u dzieci i dorosłych z łagodnym przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem.

Wiecej TUTAJKategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.