Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Rada Praw ONZ zwołuje 9. pilną sesję w sprawie Izraela

Rada Praw Człowieka ONZ w rezolucji wezwała do rozpoczęcia międzynarodowego dochodzenia w sprawie zbrodni, które miały zostać popełnione podczas 11-dniowego konfliktu zbrojnego między Izraelem a radykalną palestyńską organizacją Hamas, rządzącą w Strefie Gazy.

Wiecej TUTAJ


Jesteśmy bierni, godzimy się, udajemy – a oni mordują

Zniesienie kary śmierci dla wszystkich morderców, w tym takich jak morderca jedenastolatka z Sosnowca, to najbardziej niesprawiedliwa, barbarzyńska decyzja prawna, podjęta – wbrew zdecydowanej woli większości społeczeństw Europy – przez rządzących Europą ludzi głupich, złych, okrutnych i zarozumiałych.

Wiecej TUTAJ


Wielki Piknik Rodzinny w Śródborowie

13 czerwca 2021 r. w Śródborowie odbędzie się coroczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Niepodległości Izraela. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Rozpoczynamy o godz. 13:00. Udział jest bezpłatny po wcześniejszym potwierdzeniu obecności.

Wiecej TUTAJ


Rozpoczęła się budowa międzyreligijnego centrum w Berlinie

W Berlinie położono kamień węgielny pod budowę międzyreligijnego House of One, który ma łączyć pod jednym dachem kościół, synagogę i meczet oraz promować dialog między chrześcijanami, żydami i muzułmanami. Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble powiedział podczas uroczystości, że projekt ten symbolizuje tolerancję i otwartość, nie roszcząc sobie prawa do reprezentowania własnej religii w całości i nie rezygnując z własnej tożsamości.

Wiecej TUTAJ


Ryszard Horowitz: nie lubię wracać wspomnieniami do czasów wojny

Nie lubię wracać wspomnieniami do czasów wojny – mówił w środę dziennikarzom fotografik Ryszard Horowitz. “Taka autoterapia była dobra raz: zarejestrować, zapomnieć, iść do przodu” – podkreślił. Artysta jest gościem 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Wiecej TUTAJ


Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy

W przeddzień pierwszej oficjalnej wizyty na Bliskim Wschodzie sekretarz stanu USA, Antony Blinken potwierdził poparcie dla rozwiązania w postaci dwóch państw jako jedynego sposobu dostarczenia nadziei Izraelczykom i Palestyńczykom, że mogą żyć z “równym stopniem bezpieczeństwa, pokoju i godności”.

Wiecej TUTAJ


Biden i Iran: pokusa uratowania zombi

“Najwyższy Przewodnik” Ali Chamenei powiedział, że “wyzwolenie Palestyny” jest “celem numer jeden islamskiej ummah“, stawiając jasno sprawę, że nawet jeśli “umowa nuklearna” zostanie przywrócona, starcie dwóch wizji przyszłości na Bliskim Wschodzie nie dobiegnie końca. 

Wiecej TUTAJ


Świat akademicki dla Hamasu

Kiedy Islamski Ruch Oporu (lepiej znany w świecie jako Hamas) zrzucał tysiące śmiercionośnych rakiet na izraelskie kobiety, dzieci i mężczyzn, świat akademicki głośno i donośnie proklamował poparcie dla tych starań o zamordowanie tak wielu Żydów, jak to możliwe.

Wiecej TUTAJ


UE zawarła pierwszy kontrakt na potencjalny lek na COVID-19

Unia Europejska zawarła umowę na 55 tys. dawek potencjalnego nowego leku na COVID-19, opracowanego przez amerykańskiego producenta Regeneron i szwajcarską firmę farmaceutyczną Roche – poinformowała w czwartek Komisja Europejska. To pierwszy kontrakt UE na tego rodzaju lek.

Wiecej TUTAJ


Strukturalny antysemityzm.

Bezcenna baza danych UN Watch pokazuje, że tylko od 2015 roku Zgromadzenie Ogólne potępiło:

– Rosja: 12 razy
– Korea Północna: sześć razy
– Stany Zjednoczone: siedem razy
– Syria: osiem razy
– Chiny: zero razy
– Pakistan: zero razy
– Wenezuela: zero razy
– Libia: zero razy
– Kuba: zero razy
– Turcja: zero razy
– Zimbabwe: zero razy
– A Izrael? 112 razy.

Tylko w 2020 roku Izrael otrzymał 73,9 procent wszystkich potępień ze strony Zgromadzenia Ogólnego ONZ. 

Wiecej TUTAJ


 Titi Aynaw, pierwsza etiopska kobieta, która została Miss Izraela

„Wiem, że rasizm i fałszerstwo istnieją w Izraelu. Nie jestem tutaj, aby narzekać, jestem tutaj, aby to zmienić” – mówi Titi Almie.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.