Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Rumor w armii francuskiej. Szef Sztabu Generalnego zdymisjonowany

Generał François Lecointre jest kolejnym francuskim Szefem Sztabu Sił Zbrojnych, który podał się do dymisji nie czekając na koniec swojej kadencji. Cztery lata wcześniej z tego stanowiska odszedł generał Pierre de Villers. Wtedy chodziło o pieniądze. Teraz poszło o politykę.

Wiecej TUTAJ


Fryderyki 2021. Gala wręczenia najważniejszych polskich nagród muzycznych odbędzie się w Szczecinie!

Najważniejsze polskie nagrody muzyczne – Fryderyki – zawitają do Szczecina. Tego lata Pomorze Zachodnie gościć będzie największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Już 25 czerwca odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w kategoriach muzyki poważnej. Artyści scen rozrywkowej i jazzowej swoje święto w Szczecinie obchodzić będą 5 sierpnia.

Wiecej TUTAJMarian Turski nowym przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego

Marian Turski, były więzień niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz, został nowym przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego. Jest on następcą Romana Kenta, który zmarł 21 maja w Nowym Jorku w wieku 92 lat, poinformował Komitet 14 czerwca. Turski jest członkiem Międzynarodowej Rady Auschwitz, która pełni funkcję doradczą dla rządu Polski we wszystkich sprawach związanych z miejscem pamięci Auschwitz-Birkenau.

Wiecej TUTAJ


Izraelskie radary dla niemieckiej armii

Koncern Israel Aerospace Industries (IAI) poinformował, że niemieckie wojska lądowe otrzymają taktyczne mobilne systemy radarowe pola walki, produkowane przez tę izraelską spółkę.

Wiecej TUTAJ


Koronawirusowy boom dla firm z USA, Chin i Izraela, zajmujących się cyfrowym szpiegostwem

Pandemia pozwoliła amerykańskim, chińskim i izraelskim firmom dostarczającym narzędzia do śledzenia ludzi, rozszerzyć mocno swoją działalność w Europie. Jak na kontynent, który twierdzi, że nie potrzebuje pomocy z zagranicy, europejskie rządy jakoś dziwnie upodobały sobie przekazywanie tym technologicznym specom roli podglądacza swoich obywateli, piszą Vincent Manancourt i Mark Scott z POLITICO.

Wiecej TUTAJ


Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael

Nienawiść jest nienawiścią. Z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest to nienawiść do Żydów. Wówczas jest to uprawniony gniew. Jak kiedy próbujesz spalić synagogę, bo czujesz gniew wobec Izraela. Niech nikt odważy się nazywać tego antysemityzmem!

Wiecej TUTAJ


Wciaz aktualne “Mysli nieuczesane” Leca

Z zebranych przez wydawców 2160 “Myśli nieuczesanych” Stanisława Jerzego Leca, proponujemy wybór stu kilkudziesięciu, które – mimo upływu dziesięcioleci od śmierci autora w 1966 roku – wydają nam się paląco aktualne.  

Wiecej TUTAJParada Równości przeszła ulicami Warszawy. „To święto wszystkich, którzy są tolerancyjni”

Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęła się pierwsza od dwóch lat Parada Równości w Warszawie. Otworzył ją prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który objął paradę patronatem. Przez ulice miasta przeszło co najmniej kilkanaście tysięcy osób

Wiecej TUTAJ


Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie – który uprzednio działał jako de facto ambasada zajmująca się stosunkami USA z Palestyńczykami – wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców palestyńskich.

Wiecej TUTAJ


Oto najlepsze obiekty architektoniczne w Polsce w 2020 roku

Pawilon Edukacyjny “Kamień” autorstwa pracowni eM4 Pracownia Architektury Brataniec w Warszawie to najlepszy obiekt architektoniczny oddany do użytku w 2020 roku. W plebiscycie internautów zwyciężyło Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, zaprojektowane przez NIZIO Design International. Po raz dziesiąty wręczono Nagrody Architektoniczne “Polityki”. 

Wiecej TUTAJ


Jędrzej Bielecki, Rzeczpospolita, „Francja nie daje rady w Sahelu”: 

Francuscy żołnierze zostaną wycofani z Sahelu? „Macron kończy po 10 latach operację zabezpieczenia dawnych francuskich kolonii. Dżihadyści są w natarciu. […] To jest ten moment. Nie możemy dłużej utrzymywać naszego zaangażowania w Sahelu w dotychczasowej formie. Francja nie może zastępować tu władz państwowych – ogłosił kilka dni temu prezydent. Do końca czerwca, po konsultacjach z Amerykanami i krajami europejskimi, Pałac Elizejski poda dokładny kalendarz wycofywania wojsk i kształt sił, które się pojawią na ich miejscu.”

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.