Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.6 – 23.6


ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto 125 nowych przypadków koronawirusa. Wykonano 49 044 testów, uzyskując 0,3% wyników pozytywnych. Obecnie aktywnych jest 397 przypadków, a w szpitalach w stanie ciężkim jest 25 pacjentów, z czego 18 jest podłączonych do respiratorów. Ogółem na COVID-19 zmarło 6428 osób.Pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 5 500 161 osób (59,15%), a drugą dawkę 5 151 733 (59,4%).


palestyński przewodniczący Mahmoud Abbas pochwalił arabskich buntowników biorących udział w atakach na izraelski personel bezpieczeństwa i Żydów mieszkających w Judei i Samarii.


Arabowie wszczęli zamieszki w dzielnicy Szeik Jarrah we wschodniej części Jerozolimy. Arabowie strzelali fajerwerkami i rzucali kamieniami w żydowskie domy, oraz usiłowali podpalić sąsiednie działki. W starciach rannych zostało 7 Arabów.


ministerstwo zdrowia ogłosiło wieczorem, że w najbliższych dniach rozpocznie się zakrojona na szeroką skalę operacja egzekucyjna wymierzona przeciwko Izraelczykom, którzy latają do krajów określonych jako czerwone z powodu wysokich wskaźników infekcji koronawirusa. Grzywny będą wynosić kilka tysięcy szekli.


Elbit Systems przeprowadził udany test przechwycenia bezzałogowych dronów za pomocą lotniczego systemu broni laserowej dużej mocy. Drony zostały przechwycone na różnych wysokościach. Izrael jest jednym z pierwszych krajów na świecie, które osiągnęły i zademonstrowały takie zdolności.


Premier Naftali Bennett poprosił w tym tygodniu obywateli Izraela o unikanie niepotrzebnych podróży za granicę w świetle wariantu Delta wskaźników infekcji koronawirusem.


Izrael zezwolił na ograniczony eksport produktów rolnych ze Strefy Gazy, który będzie przechodził przez przejście Kerem Szalom. Możliwy będzie również eksport tekstyliów ze Strefy Gazy do firm w Izraelu.


Agencja Żydowska dla Izraela i Żydowska Federacja Waszyngtonu sprowadzą do Waszyngtonu byłego członka Knesetu Gadeera Kamal-Mreeha – pierwszą druzyjską członkinię izraelskiej legislatury – jako senior shlicha (Izraelski emisariusz). Będzie również wspierać wysiłki na rzecz zaangażowania dotyczące Izraela na kampusach uniwersyteckich w Ameryce Północnej, ściśle współpracując z Hillel International.


Izrael zatwierdził w środę nową budowę w niektórych osiedlach żydowskich na Zachodnim Brzegu, jako pierwszy taki ruch zaakceptowany przez rząd premiera Naftalego Bennetta.


od 1 lipca zagraniczni turyści, którzy otrzymali obie dawki szczepionki na koronawirusa, będą mogli wjechać do Izraela bez konieczności uzyskania wcześniejszej zgody.


Brytyjski rząd potwierdził w niedzielę, że dołączy do Stanów Zjednoczonych, Izraela, Australii i Kanady, odmawiając udziału w wydarzeniu ONZ w Nowym Jorku we wrześniu, które upamiętnia 20. rocznicę Światowej Konferencji na temat Rasizmu w Durbanie z powodu obaw związanych z antysemityzmem i nienawiścią do Izraela.


Frakcje terrorystyczne ze Strefy Gazy oświadczyły we wtorek, że „nie będą siedzieć bezczynnie w obliczu [Izraela] zwlekania” i poprosiły mediatorów, aby naciskali na Izrael, aby „zniósł oblężenie Gazy i zakończył kwestię jej odbudowy”.


Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej omówił z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) „znaczenie nałożenia niezbędnych mechanizmów na szybką i kompleksową inspekcję wszystkich irańskich obiektów nuklearnych”, napisał w poniedziałek minister spraw zagranicznych w tweecie.


Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Pembroke pokazuje znaczny spadek poparcia dla Izraela wśród młodych ewangelickich chrześcijan w ciągu ostatnich kilku lat.


Al-Kaida w Islamskim Maghrebie (AQIM) wezwała Palestyńczyków do kontynuowania „ścieżki dżihadu i męczeństwa” i wezwała muzułmanów do wspierania ich pieniędzmi, siłą roboczą i bronią


Oliver Varhelyi, europejski komisarz w Unii Europejskiej, zażądał w poniedziałek, aby UE dokonała przeglądu warunków, na jakich finansuje edukację w Autonomii Palestyńskiej, po tym, jak niedawny raport ujawnił antysemityzm i podżeganie do przemocy w podręcznikach palestyńskich.


Około dziewięciu wpływowych osób ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Maroka i Bahrajnu odwiedziło w czwartek stację Magen David Adom (MDA) w Jerozolimie w ramach swojej wizyty w Izraelu, podała MDA w komunikacie prasowym.


 Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział w poniedziałek, że zamierza ożywić stosunki Izraela z Partią Demokratyczną, opisując je jako jeden z jego głównych celów.


Wysoko oceniany miniserial „Nieortodoksyjny”, w którym występuje izraelska aktorka Shira Haas, zdobyłprestiżową nagrodę Peabody Award


Iran poinformowal , że Waszyngton zgodził się na zniesienie wszystkich sankcji dotyczących irańskiej ropy naftowej i żeglugi oraz usunięcie niektórych wysokich rangą osobistości z czarnej listy w rozmowach mających na celu ożywienie porozumienia nuklearnego Teheranu z 2015 r. z globalnymi potęgami, które są teraz w zawieszeniu.


ministerstwo ochrony środowiska poinformowało, że na północy kraju wykryto komary zakażone wirusem gorączki zachodniego Nilu. Dotyczy to strumienia Javniel w Dolnej Galilei. Zaalarmowano lokalne władze i nakazano wzmożony monitoring oraz, w razie potrzeby, podjęcie natychmiastowych środków zapobiegawczych i zwalczających szkodniki.


w związku ze wzrostem zachorowan na koronawirusa, dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Hezi Levy podpisał nowelizację przepisów zdrowia publicznego. Od dzisiejszego ranka port lotniczy Ben Guriona przywrócił nakaz noszenia masek ochronnych na twarz.


minister finansów Avigdor Lieberman ogłosił, że od przyszłego miesiąca zamierza wstrzymać zasiłki dla bezrobotnych osobom do 45 roku życia. Lieberman powiedział: “Od blisko czterech miesięcy gospodarka jest w pełni otwarta, a stopa bezrobocia jest niższa niż 7,5%, czyli stopa jest na poziomie ustalonym przez poprzedni rząd jako poziom wstrzymania świadczeń.


Izrael wyśle ​​największą w historii delegację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio


Erdogan wysyła pomoc medyczną do Hamasu przez Izrael


Izraelski Elbit i IAI donoszą o wielomilionowych umowach ze szwedzkimi i niemieckimi siłami zbrojnymi


Kilka lat temu wysoki rangą urzędnik irański nawiązał jakieś stosunki z Izraelem. Irańczyk podobno stracił pracę, ale śledztwo w sprawie tej ohydnej zbrodni zostało umorzone. Dlaczego? Ponieważ jest szwagrem najwyższego przywódcy Iranu , ajatollaha Alego Chameneiego . Taki zarzut postawił w tym tygodniu były prezydent Iranu Mahmoud Ahmadinejad .


premier Naftali Bennett spotkał się z ministrem zdrowia Nitzanem Horowitzem i innymi wyższymi rangą pracownikami służby zdrowia. Podjęto decyzję o przesunięciu wjazdu zagranicznych turystów do Izraela na 1 sierpnia.


Około 2000 osób protestowało w poniedziałek w kilkunastu marszach przez Judeę i Samarię przeciwko cichej zgodzie rządu na nielegalne przejmowanie przez Palestyńczyków państwowych ziem w regionie


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.