Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.6 – 30.6


kolejne medale, tym razem na zawodach pływackich Seven Hills w Rzymie. Gal Cohen Gromi zdobył srebrny medal na 200m stylem zmiennym (1:59:56) i zdobył kwalifikację olimpijską.


prezydent Reuven Rivlin przyjechał do Białego Domu na spotkanie z prezydentem Joe Bidenem.


premier Naftali Bennett rozmawiał telefonicznie z egipskim prezydentem Abdel Fattah al-Sisi, który podkreślił poparcie Egiptu dla wysiłków zmierzających do osiągnięcia sprawiedliwego i trwałego rozwiązania pokojowego między Palestyńczykami a Izraelczykami.


Minister obrony Benny Gantz i minister finansów Avigdor Liberman zgodzili się w poniedziałek anulować plan mający na celu skrócenie służby wojskowej dla poborowych mężczyzn i kobiet na wielu stanowiskach. Gantz i Liberman przyjęli stanowisko IDF, że obowiązkowa służba będzie trwała nie krócej niż 32 miesiące (dwa lata i sześć miesięcy)


Prezydent USA Joe Biden podczas spotkania z prezydentem Reuvenem Rivlinem powiedział, że oczekuje wkrótce spotkania z nowym premierem Izraela Naftali Bennettem.


Indie prawdopodobnie wkrótce podejmą decyzję o rozmieszczeniu technologii antydronowej w instalacjach wojskowych w całym kraju, poinformowała we wtorek siostrzana publikacja HT, Hindustan , dodając, że siły zbrojne już przeprowadzają ćwiczenia z izraelskim antydronowym SMASH 2000 Systemy Plus, które można nabyć od ręki. 


Położono kamień węgielny pod „miasto Tory” w Meksyku, pierwszej wiosce w Ameryce Łacińskiej, składającej się prawie wyłącznie z Żydów charedi: 


Iran nigdy nie dostanie broni nuklearnej ” – przysięga Biden na spotkaniu z Rivlinem


Chcielibyśmy pozostać w dobrych stosunkach z Izraelem i wspierać go na forach międzynarodowych – mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, dodając stwierdzenie FM Lapida, że ​​Warszawa stara się „wymazać pamięć o Holokauście” jest „śmiesznym założeniem. “


Badania wykazały, że szczepionki koronawirusowe Pfizer-BioNtech i Moderna wywołują ciągłą odpowiedź immunologiczną, co wskazuje, że zapewniają długotrwałą ochronę przed COVID-19.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid przybył do ZEA z dwudniową wizytą. Podczas wizyty otworzy pierwszą izraelską ambasadę w stolicy Abu Zabi oraz pierwszy konsulat w Dubaju.


Dywizja Gazy poinformowała, że jest w trakcie integrowania nowego półautonomicznego, zautomatyzowanego pojazdu naziemnego Jaguar z siłami rozmieszczonymi na granicy ze Strefą Gazy. Pojazd jest produkcją Israel Aerospace Industries. Jest on oparty na sześciokołowym podwoziu (napęd elektryczny o niskiej sygnaturze cieplnej), a dziesiątki czujników, zautomatyzowany system


Śledczy ONZ ds. praw człowieka w Iranie wezwał do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie zarzutów państwowych egzekucji tysięcy więźniów politycznych w 1988 r. oraz roli, jaką odegrał irański prezydent elekt Ebrahim Raisi podczas pełnienia przez niego funkcji zastępcy prokuratora w Teheranie.


Izrael stoi przed perspektywą wyrzucenia setek tysięcy szczepionek na COVID-19, jeśli nie znajdzie kraju, który będzie chciał je kupić przed wygaśnięciem.


Przywódca polityczny Hamasu Haniyeh spotyka się z Nasrallahem w Bejrucie  Dwaj przywódcy dyskutowali o eskalacji między Izraelem a Hamasem w zeszłym miesiącu, a także o wzmocnieniu więzi między ich grupami w ich działaniach przeciwko Izraelowi


Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o zaawansowaną szkodę w wyniku przestępstwa w czwartek za rzekomy udział w antysemickim wandalizmie synagogi w Tucson w stanie Arizona na początku czerwca.


Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid przyleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich we wtorek podczas historycznej pierwszej oficjalnej wizyty izraelskiego ministra w państwie Zatoki Perskiej. „To, co robimy tutaj dzisiaj, to nie koniec drogi, to początek. Stąd, z tego miejsca wyruszamy w drogę” – powiedział Lapid podczas ceremonii inaugurującej ambasadę Izraela w Abu Zabi.


„Podróż ministra spraw zagranicznych Lapida, pierwsza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez izraelskiego ministra spraw zagranicznych, oraz otwarcie pierwszej izraelskiej ambasady w państwie Zatoki Perskiej są znaczące dla Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu” – powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken. w oświadczeniu.


izraelska policja wyburzyła arabski sklep mięsny Harbi Rajabi w dzielnicy Silwan we wschodniej części Jerozolimy. Sklep został wzniesiony bez wymaganych zezwoleń na terenie planowanego parku narodowego, i to rok po ogłoszeniu projektu.


minister transportu Merav Michaeli zadecydował, że w ciągu najbliższych kilku godzin w porcie lotniczym Ben Guriona zostaną wprowadzone nowe procedury w związku z koronawirusem. Przyloty samolotów z tzw. “czerwonych” krajów będą kierowane do Terminalu 1, aby ich pasażerowie nie mieszali z innymi pasażerami w Terminalu 3. Czerwona lista obejmuje Rosję, Argentynę, Brazylię, Meksyk, Indie i RPA.


Amerykańska baza wojskowa we wschodniej syryjskiej prowincji Deir az-Zor została ostrzelana przez proirańskie milicje w , dzień po tym, jak amerykańskie naloty uderzyły w obiekty należące do szyickich grup terrorystycznych.


Książę koronny Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman ogłosił we wtorek plany uruchomienia drugiej krajowej linii lotniczej w ramach szerszej strategii przekształcenia królestwa w globalne centrum logistyczne, które dąży do dywersyfikacji z ropy naftowej.


Grupa Hilton Hotel podpisała umowę na budowę dwóch nowych hoteli oferujących łącznie 577 pokoi w doskonałej lokalizacji przy plaży w Tel Awiwie, ogłosił gigant branży hotelarskiej.


Na placu Safra w Jerozolimie zainaugurowano nową jednostkę ratowniczą United Hatzalah.Zespół karetek dr Miriam i Sheldon Adelson składa się ze 150 nowych karetek United Hatzalah, które zostały rozmieszczone w całym kraju po zakończeniu ceremonii.


Izrael jest jednym z najsilniejszych krajów, jeśli chodzi o zdolności cybernetyczne, wynika z raportu opublikowanego w przez Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych. Izrael uplasował się na równi z Australią, Kanadą, Chinami, Francją, Rosją i Wielką Brytanią, a przed Iranem i Koreą Północną.


Obecna polityka zagraniczna USA, określona w zarządzeniu Trumpa, polega na tym, że Wzgórza Golan stanowią suwerenne terytorium państwa Izrael. A Departament Stanu Bidena potwierdza, że ​​ta polityka „nie zmieniła się”.Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.