Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 3.7 – 4.7


Prezydent USA Joe Biden miał czworo własnych dzieci, ale jest pod wrażeniem matek, które wychowują więcej.Na spotkaniu z ustępującym prezydentem Izraela Reuvenem Rivlinem w Białym Domu w poniedziałek Biden uklęknął przed szefową sztabu Rivlina, charedim ortodoksyjną kobietą o imieniu Rivka Ravitz, ze względu na fakt, że ma 12 dzieci.


CyberMDX, założony przez byłych izraelskich urzędników bezpieczeństwa, zapewnia cyberochronę szpitalom, kartotekom medycznym i urządzeniom medycznym, które są coraz bardziej zagrożone atakami ransomware


Policja ma nadzieję, że w ciągu najbliższych trzech lat zwerbuje około 2500 muzułmańskich funkcjonariuszy, w celu, aby ci funkcjonariusze stanowili 10 procent sił.


prezydent Reuven Rivlin wraz z niemieckim prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem odwiedzili Instytut Jacoba Blausteina ds. badań pustyni i złożyli wieniec na grobie pierwszego premiera Davida Ben-Guriona.


Balony zapalające wystrzelone ze Strefy Gazy wywołały jeszcze jeden pożar, drugiego dnia takich ataków, odkąd izraelskie wojsko uderzyło w cele w Gazie w odpowiedzi na poprzednie ataki balonów


Cypr zwrócił się do Izraela i Unii Europejskiej o pomoc w powstrzymaniu wielkiego pożaru buszu szalejącego na terenach wiejskich w głębi kraju, powiedział minister spraw zagranicznych Nikos Christodoulides.


Dwa izraelskie samoloty strażackie zostaną wysłane w niedzielę na Cypr, aby pomóc w walce z dużym pożarem w górzystym regionie , który zmusił do ewakuacji co najmniej siedmiu wiosek.


Setki Palestyńczyków zgromadziło się w sobotę w mieście Ramallah na Zachodnim Brzegu, aby demonstrować przeciwko prezydentowi Mahmoudowi Abbasowi, mając nadzieję, że nada nowy impet ruchowi protestacyjnemu wywołanemu śmiercią zdeklarowanego krytyka w areszcie sił bezpieczeństwa.


W zeszłym tygodniu 73 członków amerykańskiej Izby Reprezentantów wysłało list do prezydenta Joe Bidena, wzywając go do uznania izraelskich osiedli za niezgodne z prawem międzynarodowym. Jednak to twierdzenie jest jednoznacznie fałszywe, ponieważ izraelskie osiedla mają legitymację na mocy prawa międzynarodowego poprzez różne doktryny i dokumenty prawne, z których najbardziej godnym uwagi jest Mandat Palestyny.


izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele Hamasu w Strefie Gazy. Zaatakowano fabrykę broni oraz wyrzutnię rakiet. Był to odwet za wypuszczanie balonów zapalających na terytorium Izraela.


izraelski kontenerowiec CSAV “Tyndall” został zaatakowany przy wejściu do Zatoki Perskiej w drodze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Statek stanął w ogniu, załoga jednak zdołała ugasić pożar. Nikt nie został ranny. Atak prawdopodobnie przeprowadził Iran. Statek pływa pod liberyjską banderą.


Kongres USA zatwierdził 3,3 mld dolarów pomocy Stanów Zjednoczonych w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela. Kongres zatwierdził również 50 mln dolarów w ramach funduszu wsparcia gospodarczego. Dodatkowa kwota 2 mln dolarów ma pomóc w międzynarodowej współpracy rozwojowej USAID-Izrael by “wspierać lokalne rozwiązania w celu sprostania wyzwaniom zrównoważonego rozwoju związanych z zasobami wodnymi, rolnictwem i magazynowaniem energii”.


dziesiątki Palestyńczyków wtargnęło na teren żydowskiego osiedla Esh Kodesh we wschodniej części Samarii. Przybyli na miejsce izraelscy żołnierze przegonili napastników. W trakcie starć jeden z Arabów rzucił bombę domowej roboty w stronę żołnierzy. Nikt nie został ranny. Żołnierze zastrzelili terrorystę.


 Ponad 100 000 nastolatków i dzieci w wieku od 12 do 16 lat zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi , podało pod koniec soboty Ministerstwo Zdrowia.„W ostatnich dniach nastąpił bardzo duży odzew na szczepienie młodzieży”, powiedział minister, nazywając wskaźnik szczepień „bezprecedensowym osiągnięciem”.


Bank of Israel wyda specjalną edycję monety o nominale 5 szekli, która ma upamiętnić niestrudzone wysiłki izraelskich lekarzy w walce z pandemią COVID-19.


Grupa terrorystyczna z Gazy opublikowała w niedzielę nagranie wideo, przysięgając, że „dzień i noc” będą kontynuować ataki na południowy Izrael.


Ekspert ds. rolnictwa ostrzegł w niedzielę, że odnowę pola izraelskiego po ogromnych pożarach spowodowanych przez balony zapalające wysyłane z Gazy przez lata zajmie dziesiątki lat.


były dowódca izraelskiej marynarki wojennej gen. Eliezer Marom powiedział: “Prowadzimy tajną kampanię morską przeciwko Irańczykom, której celem było uderzenie w irańskie tankowce płynące z ropą naftowądo Syrii.


Bennett powiedzial: „Izrael jest zainteresowany spokojem i nie ma interesu w krzywdzeniu mieszkańców Gazy, ale przemoc… spotka się z silną reakcją”.


Izraelski startup produkujący mięso bez uboju Future Meat Technologies otworzył pierwszy na świecie przemysłowy zakład mięsny w mieście Rehovot,

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Dziwny człowiek ten POTUS. Klęczy przed ortodoksyjną Żydówką z dwunastką dzieci, jak jego przodkowie i on przed inną Żydówką z jedynym dzieckiem z nieznanego ojca.

    Warte diagnozy fachowca.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.