Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Nowy cykl spacerów varsavianistycznych Muzeum Getta Warszawskiego

Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza na nowy cykl letnich spacerów varsavianistycznych o tematyce związanej z historią getta warszawskiego. Spacery zostały wznowione po pandemicznej przerwie. Pierwszy z nich odbędzie się 18 lipca pod hasłem „Małe getto oczami nastolatki. Spacer śladem wspomnień Mary Berg”.

Wiecej TUTAJ


W Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniającą Wojciecha Młynarskiego

Tata Warszawę kochał ponad wszystko, zawsze nosił ją w sercu – mówiła podczas odsłonięcia tablicy upamiętniającej Wojciecha Młynarskiego jego córka Agata Młynarska. Jak wspominała, przy Lwowskiej 1 – tak jak sobie życzył – spędził ostatnie dni życia.

Wiecej TUTAJBliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena

Wielu dziennikarzy głównego nurtu nie wydaje się zainteresowanych pewnymi sprawami, szczególnie takimi, które przedstawiają Arabów i Palestyńczyków w negatywnym świetle. Większość szuka tylko wiadomości, które obwiniają za wszystko Izrael.

Wiecej TUTAJ


Polski rząd blokuje przyjazd do Polski nowego ambasadora USA

Polski rząd domaga się od Marka Brzezińskiego, syna Zbigniewa Brzezińskiego, by przed przyjazdem do Polski zrzekł się polskiego obywatelstwa – dowiaduje się Onet. Ten odpowiada, że nie może się zrzec czegoś, czego nie ma. Cała sytuacja sprawia wrażenie, jakby polski rząd chciał upokorzyć przedstawiciela administracji Joego Bidena, zanim zawita w Warszawie. To nie pierwszy taki przypadek.

Wiecej TUTAJ


Amnezja wysepkowa jest super

Przypominamy tekst wieloletniej publicystki „Jerusalem Post” o cynicznym wypaczaniu faktów przez polityków, przez media, ale również przez zwykłych ludzi. Napisany w 2012 roku artykuł (na krótko przed jej przejściem na emeryturę), nadal doskonale pokazuje nie tylko mechanizmy wykrzywiania rzeczywistości, ale również podatność naszych mózgów na ochocze zaakceptowanie wygodnych „dziur w pamięci”.

Wiecej TUTAJ


Była sekretarka z obozu Stutthof stanie przed sądem. Jest oskarżona o współudział w ponad 11 tys. zabójstw

Mająca w 1943 roku 18 lat była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof stanie przed sądem. Zarzuca się jej współudział w ponad 11 000 przypadków zabójstw i usiłowań zabójstwa. Dziś ma 96 lat – informuje w piątek agencja dpa.

Wiecej TUTAJ
Warszawa. Marsz Pamięci w rocznicę rozpoczęcia akcji likwidacji Getta Warszawskiego. Uczestnicy przejdą trasą “od śmierci do życia”

W czwartek 22 lipca odbędzie się w Warszawie Marsz Pamięci, którego celem będzie oddanie hołdu żydowskim mieszkańcom stolicy, którzy w lecie 1942 roku zostali wywiezieni do obozu zagłady w Treblince. Tegoroczna, jubileuszowa edycja, będzie poświęcona nauczycielom. Uczestnicy marszu przejdą symboliczną trasę “od śmierci do życia”.

Wiecej TUTAJ


Dramatyczna walka z powodzią w Europie. “Największa klęska żywiołowa od czasów wojny”.

To jedna z największych klęsk żywiołowych, jaka dotknęła Niemcy od czasu II wojny światowej, na co zwracają uwagę lokalne media. W wyniku katastrofalnych powodzi, życie straciły tam 93 osoby. Ten bilans gwałtownie rośnie, bowiem wstępnie wiadomo o około 1400 zaginionych

Wiecej TUTAJ


-80. rocznica mordu w Jedwabnem. “Historia nie tylko o naszym miasteczku, ale o wszystkich Polakach”

Nie wolno oskarżać wszystkich Polaków i mieszkańców Jedwabnego. Polska była ofiarą, my wszyscy byliśmy ofiarami najgorszego systemu totalitarnego w historii świata. Niestety, byliśmy też ofiarami ofiar – powiedział były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss.

Wiecej TUTAJ


 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.