Uncategorized

Ciekawe artykuły minionego tygodnia zebral Adam Mer


Gdy miała 11 lat, ksiądz z parafii zniszczył jej życie. „Chciałam tylko umrzeć”

Ten dokument boli. Boli, gdy uświadomimy sobie, że za każdą z suchych liczb, za każdą z danych stoją historie konkretnych ludzi. Dziewczynek i chłopców, których dorastanie, dojrzewanie, normalne dziecięce życie zostało dramatycznie przerwane i zachwiane przez działania przestępców.

Wiecej TUTAJZnowu ci Żydzi

W swoim apelu do naszych widzów (na Facebooku jest ich dwa miliony), powiedział Pan, że postrzega ludzkość jako jedną całość, nie dzieli jej na narody, ani według koloru skóry i tak dalej.

Wiecej TUTAJZnana krytyczka polityki historycznej PiS-u została właśnie przedstawicielem prezydenta USA ds. walki z antysemityzmem

— Kiedy byłam pytana kilka dni temu o polską ustawę o IPN, wahałam się, czy jest ona częścią kłamstwa oświęcimskiego. Po wypowiedziach premiera Morawieckiego nie mam już co do tego wątpliwości — mówiła w 2018 r. historyczka Holokaustu z Uniwersytetu Emory’ego pod Atlantą. Deborah Lipstadt została właśnie mianowana przez Joego Bidena wysłannikiem prezydenta USA ds. monitorowania i walki z antysemityzmem.

Wiecej TUTAJ


Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją

Departament Stanu USA osiągnął nowe wyżyny świętoszkowatego absurdu kiedy, po zburzeniu przez IDF domu palestyńskiego terrorysty, który zabił jednego nastolatka i na resztę życia okaleczył drugiego, Ambasada USA w Jerozolimie wydała oficjalny komunikat ostro potępiając izraelskie działanie.

Wiecej

TUTAJ


„POZIOM CHIŃSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ PRZEKRACZA TO, CO SOBIE WYOBRAŻALIŚMY”

Francuzi bardzo wysoko ocenili poziom zaawansowania technologicznego, jaki jest obecnie w chińskiej marynarce wojennej. Zrobili to jednak nie na podstawie materiałów prasowych i propagandowych, ale wysyłając na „chińskie” morza w ramach operacji „Marianne” swój atomowy okręt podwodny „Émeraude”.

Wiecej TUTAJ


“Ostatni łowca nazistów”: ludzie bez sumienia żyją dłużej, więc wciąż mam kogo szukać

Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy w ostatniej fazie poszukiwań. Natomiast nie jest jeszcze tak późno, abym mógł powiedzieć, że nowe sprawy to niebywała rzadkość. Mówiąc żartobliwie – ludzie bez sumienia żyją dłużej. A bardziej poważnie – przewidywana długość życia wygląda coraz bardziej optymistycznie. Dziś osoby powyżej dziewięćdziesiątego roku życia, a niekiedy i stulatkowie, często żyją i są w wystarczająco dobrej formie, aby postawić ich przed sądem – mówi Onetowi dr Efraim Zuroff zwany “ostatnim łowcą nazistów”.

Wiecej TUTAJ


MAKS-21 – Pokaz rosyjskiej odporności na międzynarodowe sankcje

Salon Lotniczo-Kosmiczny MAKS-21 był próbą udowodnienia światu, że Rosja nadal utrzymuje się w czołówce światowych producentów sprzętu lotniczo-kosmicznego pomimo sankcji międzynarodowych za atak na Ukrainę oraz embarga na różnego rodzaju technologie.

Wiecej TUTAJ


Dwa pochody w rocznicę Powstania Warszawskiego: Marsz Milczenia i marsz narodowców

„Uważam, że to najlepszy sposób, by uczcić pamięć żołnierzy i ludności cywilnej, ludzi, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. Milczenie jest bardzo wymowną rzeczą” – mówił uczestnik Marszu Milczenia. “Środowiska LGBT opluwają patriotyzm, szydzą z katolicyzmu, są agresywnie nastawione”, mówił uczestnik marszu nacjonalistów

Wiecej TUTAJ


77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Komenda Główna AK w Warszawie nie miała również żadnego kontaktu z wojskami radzieckimi ani wiedzy o ich dokładnych planach. Powstanie miało w zamyśle zaskoczyć Rosjan i było w gruncie rzeczy skierowane przeciwko nim, więc nie uważano za stosowne informowanie Stalina o powstańczych zamiarach.

Wiecej TUTAJ


Yuval Harari. Ostatni autorytet na Ziemi

“Dzięki postępom w informatyce, budowie cyborgów i biotechnologii, szybko zbliżamy się do całkowicie nowej sytuacji, gdy wszystkie pojęcia, które nadają sens naszemu światu – ja, ty, mężczyzna, kobieta, miłość i nienawiść – staną się nieistotne.” Trudno o bardziej fundamentalną tezę. Potrzeba wielkiej odwagi, by ją postawić. Gdy Yuval Harari postawił taką tezę, słuchali go politycy, naukowcy, dziennikarze i miliony na całym świecie.

Wiecej TUTAJ


“Nie ma białoruskiej rodziny, która nie doświadczyłaby represji”. Oto codzienność w państwie Łukaszenki

“Nie wracaj do Białorusi. Nie wolno ci!” – usłyszała od babci białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska, która otrzymała polską wizę humanitarną. Młoda olimpijka nie mogła wrócić do kraju, ponieważ skrytykowała publicznie decyzje przedstawicieli białoruskiego związku sportowego. Jednak represje polityczne nie dotykają wyłącznie osób, które sprzeciwiły się reżimowi Łukaszenki, ale także obywateli, którzy się “nie wychylają”.

Wiecej TUTAJ


79 lat temu Niemcy zgładzili w komorze gazowej Edytę Stein

9 sierpnia 1942 r. w komorze gazowej niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau została zamordowana karmelitanka Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Była pierwszą Żydówką, która przeszła na katolicyzm i została wyniesiona na ołtarze.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.