Uncategorized

Wegańskie jajko sadzone bez cholesterolu.

Nie czuć różnicy, a dla planety jest wielką zmianą

Wegańskie jajko sadzone bez cholesterolu. Nie czuć różnicy, a dla planety jest wielką zmianą

 EWELINA KOŁODZIEJ 


To kolejna na wegańskim rynku alternatywna propozycja dla kurzych jaj. Tym razem start-up YO-Egg z Izraela proponuje roślinne jajko sadzone, które do złudzenia przypomina jajko kurze (zarówno wyglądem, jak i smakiem). Z tym, że jest od niego lepsze i dla nas, i dla planety.

Innowacyjne jajko sadzone o wdzięcznej nazwie Sunny-Side-Up według producentów, którzy już opatentowali jego recepturę, zarówno wyglądem, smakiem, strukturą, jak i wartościami odżywczymi odpowiada temu pochodzącego od kury. Ogromnym plusem jest również to, że nie zawiera cholesterolu.

Wegańskie sadzone jajko od YO-Egg

Rynek roślinnych odpowiedników kurzych jaj przechodzi w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję. Pisaliśmy już o wegańskiej jajecznicy, roślinnej alternatywie dla jajka ugotowanego na twardo, a teraz pora na jajko sadzone

Produkt Sunny-Side-Up składa się z dwóch części – ściętej białej oraz delikatnie rozpływającej się po przekrojeniu żółtej. Biała część składa się z kilku składników, które według twórców zawierają wszystkie składniki odżywcze obecne w jajach kurzych. W przypadku produkcji żółtka zastosowano proces molekularny z dwóch preparatów oczekujących na zatwierdzenie patentu.

Poza tym, że nie ma cholesterolu, wegańskie sadzone jajko jest wolne od wszelkiego rodzaju patogenów, w związku z czym nie musimy obawiać się salmonelli po jego spożyciu. Po zawojowaniu rodzimego izraelskiego rynku, YO-Egg ma plany podboju Europy, zaczynając od Wielkiej Brytanii.https://pulsembed.eu/p2em/WYrNOTDiH/

Światowy rynek tradycyjnych jaj jest wart obecnie 227 mln dolarów. Coraz więcej mówi się o potrzebie zmian w hodowli kur niosek, których dobrostan jest daleki od choćby poprawnego. Dlatego rozwój rynku roślinnych alternatyw jaj jest przyszłością równie potrzebną, co obiecującą. W 2020 r. wegańskie jajka były najszybciej rozwijającym się segmentem produktów roślinnych.


Wegańskie jajko sadzone bez cholesterolu.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.