Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Niebezpieczna droga od muzułmanina do chrześcijanina

„Więcej muzułmanów doszło do wiary w Jezusa Chrystusa w ciągu ostatnich trzydziestu lat – a konkretnie w ciągu ostatnich siedmiu do dziesięciu lat – niż w jakimkolwiek innym okresie w historii ludzkości” – napisał Joel Rosenberg w 2008 roku, a od tego czasu tempo się nasiliło.

Wiecej TUTAJ


Co oddziela nas od szczęścia

W 20 krajach świata przeprowadzono badanie, zadano pytanie: „Jakie problemy na świecie najbardziej cię niepokoją?”

36% badanych uważa, że głównym problemem jest pandemia; 34% – ubóstwo, nierówność społeczna; 32% – korupcja finansowa i polityczna; 30% – przestępczość i przemoc; 22% – opieka zdrowotna; 17% – edukacja; 15% – podatki; 11% – kontrola i tak dalej; 9% – zagrożenie środowiska.

Wiecej TUTAJ


Co sie w Polsce dzieje

Moj znajomy dal wywiad do ZEIT ON LINE ktory jest warty przeczytania.

Google Translate przetlumaczyl

TUTAJ


11 sierpnia 1945 – Pogrom Żydów w Krakowie

11 sierpnia 1945 roku podczas nabożeństwa szabasowego tłum wdarł się do synagogi Kupa na krakowskim Kazimierzu. Modlących się Żydów pobito, synagogę zdemolowano, a później podpalono. Na sąsiednich ulicach atakowano i rabowano Żydów, dochodziło też do napaści na żydowskie mieszkania. Iskrą wywołującą pogrom była pogłoska o tym, że Żydzi mordują polskie dzieci.

Wiecej TUTAJ


Szewach Weiss o „lex TVN”: USA dadzą sobie radę z Polską

Sprawę reprywatyzacji trzeba w końcu załatwić, np. kompensując straty – uważa prof. Szewach Weiss, były przewodniczący Knesetu i były ambasador Izraela w Polsce.

Wiecej TUTAJ


Ameryka nie dla Żydów

Rząd USA w 1939 r. nie przyjął statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy. Franklin Delano Roosevelt odrzucił wstrząsającą prośbę o łaskę i uznał Żydów za „element niepożądany”. Wielu z nich trafiło później do komór gazowych.

Wiecej TUTAJ


Filozofia Kaizen, czyli jak skutecznie zmienić swoje życie

Co jeśli powiem ci, że nim skończysz czytać ten artykuł, będziesz już zupełnie inaczej patrzeć na życie. Strach przed przyszłością zniknie. Zastąpi go chęć natychmiastowego działania, bo wreszcie uwierzysz, że naprawdę wszystko czego pragniesz, jesteś w stanie osiągnąć. Przedstawię ci dzisiaj Kaizen – filozofię, której zasady są tak proste, a efekty stosowania tak niezwykłe, że gdzieś w tyle głowy zakołacze ci myśl: to wszystko jest zbyt piękne, by mogło się udać. A jednak.

Wiecej TUTAJ


Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby otrzymywać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa ścigają Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami.

Wiecej TUTAJ


Chińsko-rosyjska „interakcja” zakończona

Jak podała w piątek agencja TASS, zakończyły się międzypaństwowe strategiczne ćwiczenia Sibu/Interakcja-2021 (ros. Сибу/Взаимодействие-2021). Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej dodało, że nie miały one złowrogiego charakteru i oficjalnie skupiały się na zwalczaniu grup terrorystycznych.

Wiecej TUTAJ


Duda pożegnał abp. Henryka Hosera jako „mądrego Kapłana”. Przypominamy jego zasługi

„Będzie brakowało tego mądrego Kapłana” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda o zmarłym Henryku Hoserze. Za życia arcybiskup zasłynął m.in. pobłażliwością dla przestępcy seksualnego, milczeniem o roli Kościoła w ludobójstwie w Rwandzie i walką z in vitro

Wiecej TUTAJ


Szef izraelskiego MSZ uderza w Polskę: minęły czasy, gdy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji

Jair Lapid po raz kolejny skrytykował Polskę w związku z przyjętą nowelizacją ustawy, która zmienia prawo reprywatyzacyjne. „Nie boimy się antysemickich gróźb i nie mamy zamiaru przymykać oczu na haniebne zachowanie antydemokratycznego rządu polskiego” – napisał na Twitterze. 

Wiecej TUTAJ


Sąd: Engelking i Grabowski nie muszą przepraszać za wyniki badań nad Zagładą

Ingerencja w badania naukowe nie jest zadaniem dla sądów” – uzasadnił sąd apelacyjny oddalając w całości powództwo Filomeny Leszczyńskiej wobec prof. Jana Grabowskiego i prof. Barbarę Engelking. Mieli oni w książce „Dalej jest noc” w niewłaściwym świetle przedstawić sołtysa oskarżonego o współudział w wydaniu Żydów Niemcom

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.