Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Niedopuszczalna forma cenzury – uzasadnienie wyroku ws. Engelking i Grabowskiego

Wolność badań naukowych obejmuje także wolność głoszenia opinii opartych na wynikach badań. Sąd nie może rozstrzygać o wiarygodności historycznych ustaleń i narzucać historykom, na jakich źródłach powinni dokonywać ustaleń

Wiecej TUTAJ


Coraz droższa żywność (i nie tylko) w Kanadzie

Ekspert ds. polityki żywnościowej twierdzi, że przeciętna czteroosobowa rodzina może spodziewać się, że za żywność będzie płacić około 800 dolarów więcej rocznie.

Wiecej TUTAJ


Afganistan to nowy Wietnam? Co je łączy, a co dzieli

Miliardy dolarów, lata okupacji, setki tysięcy ofiar i upokarzająca klęska na koniec. Czy amerykańskie wojny w Afganistanie i Wietnamie można porównywać?

Wiecej TUTAJJoe Biden w ogniu krytyki. „Jego wypowiedź świadczy o ślepocie. Aż wstyd”

Mieszkający w Brukseli dziennikarz nie pochwala słów prezydenta USA Joego Bidena, który na konferencji przyznał, że konflikt w Afganistanie „to nie była nasza wojna i dla Ameryki musiała się skończyć”. – Wypowiedź Bidena świadczy o niewiarygodnie złej ocenie sytuacji, wręcz ślepocie, aż wstyd – mówi. Krytykuje też Angelę Merkel. Kanclerz Niemiec przyznała, że „nic nie działało tam tak, jak sobie to wymyśliliśmy”. – Naprawdę poważnie liczyła, że NATO zmieni Afganistan? – pyta Orzechowski w rozmowie z Onetem. 

Wiecej TUTAJ


Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów

Amerykańscy przedstawiciele, niewystarczająco upokorzeni, próbują zdobyć zapewnienie od talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują amerykańskiej ambasady w Kabulu. 

Wiecej TUTAJ

Świat zaakceptuje wygnanie Izraela, tak samo jak zaakceptował wygnanie USA przez Taliban;

Wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, Mahmoud Al-Zahhar, powiedział, że świat zaakceptował wygnanie okupacji Stanów Zjednoczonych jako legalne i to samo będzie dotyczyło Gazy. Powiedział to w wywiadzie nadanym przez Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza) 19 sierpnia 2021 r. Al-Zahhar powiedział, że przedsięwzięcie „wyzwolenie” jest inne od „terroryzmu”. Następnie powiedział, że przywódcy krajów Zatoki, którzy znormalizowali stosunki z Izraelem, wkrótce uciekną ze swoich krajów jak premier Zine El Abidine Ben Ali uciekł z Tunezji i prezydent Aszraf Ghani ostatnio uciekł z Afganistanu.

Wiecej TUTAJ


Hitler jako Jezus i Cyklon B pod synagogą. Wolność słowa i sztuka polityczna według CSW

Szwed Dan Park wspiera Andersa Breivika, Holocaust nazywa „żydowskim kłamstwem”, a Hitlera przedstawia jako bohatera i ukrzyżowanego Chrystusa. Od piątku zagości w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, którego dyrektor dystansuje się od „spojrzenia marksistowskiego i neomarksistowskiego” 

Wiecej TUTAJ


Gęsiówka” – potoczna nazwa aresztu centralnego dla Żydów w getcie warszawskim, znajdującym się u zbiegu ulic Gęsiej i Zamenhofa w Warszawie. Tutaj wykonywano pierwsze masowe egzekucje na Żydach. W tym miejscu (po likwidacji getta), znajdował się także obóz koncentracyjny KL Warschau.


Liban i jego tykające bomby

Problemy Libanu są głęboko zakorzenione w polityce. Konsensus, na którym założono Liban, został mocno naruszony. Podwojono formalne struktury rządowe, a czasami zastąpiły je fasadowe organy, które nie odpowiadają przed nikim poza, być może, swoimi zagranicznymi mocodawcami

Wiecej TUTAJ


Chora koncepcja Boga/bogów

Czy nasze „grzeszne człowieczeństwo” jest konsekwencją rzeczywistych relacji człowieka z Bogiem, jak uparcie twierdzą religie? Co całkowicie przeczyłoby rozumowi, bo cóż to za ograniczony Byt musiałby być, aby zachowywać się w sposób opisany w Biblii? Czy raczej jest tak, że to ludzie wymyślili „chorą koncepcję” bogów/Boga, która zaowocowała koncepcją „chorego (czyli grzesznego) człowieczeństwa”, będącą konsekwencją religijnego sposobu myślenia na temat relacji Stwórcy ze swymi stworzeniami? Jeden z jej głównych aspektów wynika z naszej zakłamanej religijnej moralności i można go streścić w taki oto sposób:

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.