Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.8 – 30.8

Efraim


Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy ogrodzeniu granicznym w Strefie Gazy. Gdy demonstranci usiłowali zbliżyć się do płotu granicznego, izraelscy żołnierze użyli środków do rozpraszania tłumu.


Rower Moran Samuel zdobyła czwarty medal Izraela na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 w niedzielę, zdobywając srebro w dwójce na 2000 metrów .


Nowy wariant COVID wykryty w Republice Południowej Afryki, jak dotąd najbardziej zmutowany wariant


izraelskie siły powietrzne zbombardowały ośrodek szkoleniowy Hamasu, zakład produkujący broń oraz wejście do tunelu podziemnego w obozie uchodźców Jabalya na północy Strefy Gazy. Równocześnie bezzałogowy dron zbombardował posterunek Hamasu w Salah a-Din w środkowej części strefy. Ataki były odwetem za wypuszczanie balonów zapalających na terytorium Izraela.


minister ds. diaspory Nachman Szai powiedział rano, że premier Naftali Bennett “podczas spotkania z Bidenem w Waszyngtonie otrzymał wszystko, czego chciał. Chciał zbudować osobistą więź z Bidenem – i to zrobił. Chciał potwierdzenia, że Ameryka nie pozwoli Iranowi zbudować arsenał nuklearny – i otrzymał je. Chciał zapewnienia pomocy gospodarczej i wojskowej dla Izraela – i otrzymał je. Chciał uniknąć tematu społeczności żydowskich w Judei i Samarii – i uniknął tego.”


System laserowy „Light Blade” przechwytuje prawie 100% balonów Hamasu w swoim sektorze


W Jawne wykopano nienaruszone jajo kurze, którego wiek szacuje się na około 1000 lat. Znalezisko to sensacja.


Firma IceCure Medical Ltd., która opracowuje inwazyjną technologię krioablacji nowej generacji, która niszczy guzy przez zamrażanie, rozpoczęła w czwartek handel na rynku kapitałowym Nasdaq pod symbolem ICCM.


Oczekuje się, że Unia Europejska przywróci ograniczenia podróży związane z koronawirusem dla nieszczepionych obywateli z sześciu krajów wysokiego ryzyka, w tym Izraela i Stanów Zjednoczonych.


Iran oskarżył Stany Zjednoczone o „nielegalne groźby” przeciwko niemu w związku z programem nuklearnym.


Siły Obronne Izraela bombardując w nocy cele terrorystyczne w Strefie Gazy, skoncentrowały się jedynie na infrastrukturze i aktywach Hamasu, unikając ofiar w ludziach. W tym celu, po raz kolejny posłużono się metodą ostrzeżeń wzywających do niezwłocznego opuszczenia obiektów lub budynków, które miały zostać zniszczone.


Szef wojskowy Hamasu, Yahya Sinwar , ukrywa się w obawie, że wkrótce może zostać zamordowany przez Izrael, podał w niedzielę TPS.


Osiągnęliśmy wszystkie cele, które postawiliśmy przed wizytą, a nawet więcej – powiedział premier Bennett.


Premier Naftali Bennett obiecał prezydentowi Joe Bidenowi, że pomimo sprzeciwu Izraela wobec powrotu do irańskiej umowy nuklearnej z 2015 roku , państwo żydowskie będzie unikać publicznego lobbowania w USA, by sprzeciwiły się takiej umowie, donosi Walla News


Izrael zapewnia wszystkim dorosłym trzecią dawkę szczepionki COVID-19, która jest skuteczna w zapobieganiu ciężkim chorobom i hospitalizacji.


Izrael zezwolił na wwóz do Strefy Gazy szeregu materiałów budowlanych, w tym między innymi żwiru, cementu, płyt gipsowych i granitu.


spółka Eilat-Ashkelon Pipeline Company poinformowała, że ​​w nocy zidentyfikowano niewielki wyciek ropy naftowej z rurociągu w pobliżu moszaw Mash’en, blisko Aszkelonu. Rurociąg został natychmiast zamknięty, a firma podjęła kroki w celu powstrzymania wycieku i oczyszczenia terenu. Usunięto około 800 ton skażonej ziemi.


minister finansów Avigdor Lieberman ogłosił utworzenie specjalnego funduszu na naprawę szkód spowodowanych przez pożary w rejonie Jerozolimy. Rząd przekazał na ten cel 60 mln szekli.


minister obrony Benny Gantz spotkał się w Ramallah z palestyńskim przewodniczącym Mahmoudem Abbasem. Omówiono kwestie polityki bezpieczeństwa, a także kwestie cywilne i gospodarcze.


 Słynna agentka Mossadu Yael Man, której wkład w wywiad uczynił z niej narodową bohaterkę Izraela, zmarła w niedzielę w wieku 85 lat.


Izrael rozszerzył prawo do trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi na wszystkich obywateli w wieku 12 lat i starszych, ogłosił w niedzielę premier Izraela Naftali Bennett.


policja graniczna poinformowała, że z powodu odniesionych ran zmarł sierżant Barel Hadarja Szmueli, który podczas zamieszek na granicy ze Strefą Gazy został ciężko ranny 21 sierpnia. Został dwukrotnie postrzelony z bliskiej odległości, przy czym kule przeszły przez oczodoł. Przeszedł dwie skomplikowane operacje w szpitalu Soroka w Beer Szewie, a jego matka powiedziała, że stracił oko. Pomimo wszystkich wysiłków zmarł.


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Moran Samuel jest ona nie on. Idealna sportsmenka o niezwykłej sile woli. Warto poznać jej życiorys.

  O ile mi wiadomo, Bennett nie starał się i nie mówił z Bidenem o żadnej pomocy gospodarczej. Już od początku 21 stulecia Izrael nie bierze pomocy gospodarczej od USA. Co do pomocy wojskowej, mamy umowę na 10 lat podpisaną za Obamy, zostało jeszcze kilka lat do jej zakończenia. Ta umowa jest też pomocą gospodarczą, ale nie dla Izraela ale dla pracowników amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego.

  Nie jest też tajemnicą że współpraca technologiczna – wojskowa z Izraelem jest bonanzą dla Amerykanów. Nie mówiąc o dziesiątkach firm izraelskich zatrudniających Amerykanów, w USA i płacących grube podatki federalne.

 2. “unikając ofiar w ludziach. W tym celu, po raz kolejny posłużono się metodą ostrzeżeń wzywających do niezwłocznego opuszczenia obiektów lub budynków, które miały zostać zniszczone.”
  To jest wlasciwie zbrodnicza polityka IDF, powracanie do ” szlachetnosci broni” Palmachu-i przegrywania z banadmi arabow w latach 30ych. Dopiero syjonista-nie Zyd, oficer brytyjski Orde Wingate wybil to z otumanionych glow Palmachu, ktory zaczal wygrywac.
  Od lat ten zbrodniczy duch pokory , od Oslo i Rabina, wraca do IDFu i szmendrkow u wladzy w Izraelu.
  Nic dobrego z tego nie wyniklo i nie wyniknie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.