Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.7 – 3.7


Izrael zaprezentował się do tej pory bardzo dobrze na Paraolimpiadzie w Tokio, zdobywając aż 9 medali, w tym 6 złotych


izraelski gabinet zatwierdził decyzję premiera Naftali Bennetta o przeznaczeniu 55 milionów szekli (17,1 miliona dolarów) na dotacje dla pracowników medycznych i służby zdrowia zaangażowanych w leczenie pacjentów z COVID-19.


Po półtora roku nauki na odległość i „kapsułek” w klasach – i pomimo rekordowej liczby 11 077 nowych diagnoz COVID-19 w poniedziałek – rok szkolny w Izraelu rozpoczął się dla milionów uczniów 1 września.


Izraelski prezydent Isaac Herzog w czwartek opublikował specjalną wiadomość wideo Rosz Haszana do Żydów na całym świecie, życząc im roku zdrowia i jedności.


 Portugalia w środę stała się pierwszym europejskim krajem ktory zakazuje wjazdu dla Izraelczyków z powodu Covid 19


Izrael mianował swojego pierwszego ambasadora ( Ambasador Eitan Na’eh ) w Bahrajnie po normalizacji stosunków z państwem arabskim w Zatoce Perskiej rok temu


izraelska łódź patrolowa ostrzelała palestyńską łódź rybacką, która naruszyła granicę strefy połowów przy Strefie Gazy. Najpierw wezwano łódź do zawrócenia, a gdy nie było żadnej reakcji, otworzono ogień. Ranny został 1 Palestyńczyk.


Izrael otwiera obsługiwany przez Chińczyków port w Hajfie, aby wzmocnić regionalne powiązania handlowe


Delegacja czterech amerykańskich senatorów powiedziała w środę, że Ameryka chce pomóc Libanowi w przezwyciężeniu niedoborów paliwa, które sparaliżowały kraj. Ale ostrzegali, że import irańskiej ropy do tego kraju dotkniętego kryzysem może mieć „poważnie szkodliwe konsekwencje”.


Talibowie dają Iranowi amerykańskie czołgi, sprzęt wojskowy


Centralne Dowództwo USA oficjalnie przejmuje odpowiedzialność dowodzenia siłami USA w Państwie Izrael w celu wzmocnienia sojuszu USA-Izrael.


Jak podały palestyńskie media, w czwartek zginęło trzech Palestyńczyków, gdy egipskie wojsko wpompowało toksyczny gaz do tunelu przemytniczego.Tunel rozciąga się od Strefy Gazy do półwyspu Synaj.


Pełniący obowiązki konsula generalnego Izraela w Nowym Jorku Israel Nitzan i Departament Policji Zarządu Portu zebrali się we wtorek w National Memorial & Museum na Dolnym Manhattanie, aby uczcić 20. rocznicę 11 września według kalendarza żydowskiego i ofiary ataku terrorystycznego.


 Israel Aerospace Industries wznowił produkcję skrzydeł do myśliwców F-16 produkowanych przez Lockheed Martin, poinformowały firmy


Hamas ostrzegł, że seria ostatnich kroków Izraela w celu złagodzenia warunków w Strefie Gazy „nie wystarczy”, zwiększając napięcie wzdłuż granicy Gaza-Izrael. Hamas zagroził rozszerzeniem zamieszek na granicy w nadchodzących dniach.


Inspektorzy bezpieczeństwa z izraelskiego organu ds. przejść granicznych, działający na przejściu w Tarkumia, udaremnili w środę niezwykłą próbę przemytu sprzętu nuklearnego, biologicznego i chemicznego (NBC), który jest podejrzewany o uzycie do projektu tunelu Hamasu w Gazie.


Premier Naftali Bennett rozpoczął w czwartek kampanię telefoniczna, wzywając setki tysięcy Izraelczyków do zaszczepienia się na COVID-19.


Tysiące starszych Izraelczyków otrzyma pakiety opieki na Rosz Haszana Warte około 120 NIS (37 USD), zawierają wino, miód, ciasto miodowe, dżem i inne towary, takie jak makaron, ryż, tuńczyk, kuskus i olej.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie Damaszku w Syrii. Aktywowany został syryjski system obrony przeciwlotniczej. Izraelskie samoloty miały podobno nadlecieć od strony Libanu. Słychać było odgłosy wybuchów.


Palestyńczycy zorganizowali masowe protesty wzdłuż ogrodzenia granicznego w Strefie Gazy. W starciach zginął Palestyńczyk, a 15 osób zostało rannych.

IDF powiedział w piątek, że eksplozje słyszane w nocy nad centralnym Izraelem zostały spowodowane przez syryjską rakietę przeciwlotniczą, która eksplodowała u wybrzeży.


Po 541 dniach bez regularnych połączeń między Warszawą a Tel Awiwem, dzisiaj odleciał samolot EL AL


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.