Uncategorized

– Allez, allez! Okrzyki entuzjazmu, zachęta, gdy Izraelczycy mierzą się z Tour de France


Kolarze z Team Israel Start-Up Nation pozują na Polach Elizejskich, lipiec 2021. Źródło: dzięki uprzejmości.

Kolarze z Team Israel Start-Up Nation pozują na Polach Elizejskich, lipiec 2021.

Przetlumaczyl Sir Google Translate


(Kiedy belgijski zawodowy kolarz szosowy i przełajowy Wout van Aert wziął udział w 21. i ostatnim etapie Tour de France, a słoweński kolarz Tadej Pogačar wygrał w niedzielę Tour de France 2021, nie było wielu izraelskich jeźdźców w zasięgu wzroku. Nawet bez izraelskich kolarzy wygrywających wyścig, tegoroczny Tour de France był bezprecedensowym zwycięstwem państwa żydowskiego.

W słynnym wyścigu, który każdego roku pokonuje 3413 kilometrów (2121 mil) przez 21 etapów w 23 dni, wzięło udział ośmiu zawodników ubranych w koszulkę Israel Start-Up Nation . Zespół izraelski, w skład którego wchodziło dwóch Kanadyjczyków, pięciu Europejczyków i urodzony w Izraelu Omer Goldstein, na zawsze umieścił Izrael i Izrael na rowerowej mapie.

Minister Turystyki Izraela Yoel Razvozov był na mecie w Paryżu, aby powitać kolarzy i pokazać, jak ważne jest izraelskie kolarstwo.

„Jesteśmy bardzo dumni widząc izraelski zespół noszący izraelską flagę podczas jednej z największych imprez sportowych na świecie” – powiedział. „Dzięki partnerstwu z Ministerstwem Turystyki zespół promuje naszą markę turystyki do Izraela przez cały wyścig. Imprezy tego typu są największymi generatorami turystyki na świecie, dlatego zależało mi na tym, aby przyjechać i dowiedzieć się, co jest potrzebne i jak będzie możliwe ściągnięcie do Izraela najważniejszych międzynarodowych wydarzeń sportowych w dniu otwarcia nieba. ”Subskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najlepszych artykułów

W dużej mierze dzięki wizjonerskiemu przywództwu i wsparciu finansowemu współwłaściciela zespołu, kanadyjsko-izraelskiego miliardera Sylvana Adamsa, świat zaczyna dostrzegać Izrael jako kraj wyścigów rowerowych i jako cel podróży turystycznych. W maju 2018 r. Adams, znany z przyciągania pozytywnej uwagi poprzez takie akrobacje, jak sprowadzenie Madonny do Izraela na konkurs piosenki Eurowizji, zaaranżował, aby Izrael był gospodarzem trzytygodniowego wyścigu rowerowego Giro d’Italia .Kolarz Israel Start-Up Nation prowadzi peleton podczas Tour de France przed Łukiem Triumfalnym, lipiec 2021. Źródło: dzięki uprzejmości.

Adams jest dumny z występu Israel Start-Up Nation na tegorocznym Tour De France. „Druga trasa ISN stanowiła kolejny element konstrukcyjny w rozwoju zespołu . Po raz pierwszy staliśmy na podium, a Michael Woods zdobył kultową koszulkę wspinacza w kropki” – powiedział. „Mieliśmy też pecha, z okropnymi awariami, które zniszczyły nasze nadzieje na GC pierwszego dnia.

„Ale drużyna trzymała się mocno i była wiwatowana na drogach Francji, okrzykami Izraela, Izraela, Allez [Jedź!]! Również , allez Start-Up Nation w uznaniu pseudonimu zespołu i allez Chris Froome, w odniesieniu do naszego wspaniałego czterokrotnego zwycięzcy Tour. Na mapie świata umieściliśmy „Start-Up Nation”. I specjalne wyróżnienie naszego izraelskiego Omera Goldsteina, który ścigał się jak wytrawny zawodowiec, mimo że był w swoim pierwszym Tour de France.

„Szybka zmiana koncentracji i walka o nowe cele”

Israel Start-Up Nation pochwalił się kilkoma godnymi uwagi osiągnięciami podczas trzytygodniowego wyścigu, jednocześnie stawiając czoła pewnym wyzwaniom. Zakończył się w pierwszej dziesiątce na dziewięciu etapach i trzykrotnie w pierwszej piątce. Kanadyjczyk Michael Woods zdobył KOM (czerwona koszulka lidera w kropki z niebieskimi, ośnieżonymi górami i napisem „RIDE ON” u podstawy) po dużym nacisku na etapie 14. Woods zajął zarówno trzecie, jak i piąte miejsce podczas Tour de France, podczas gdy Kolega z drużyny, Dan Martin z Irlandii, znalazł się w pierwszej piątce po imponującym występie na ostatnim etapie górskim.

Menedżer sportowy Rik Verbrugghe mówi, że zawodnicy powinni być dumni ze sposobu, w jaki walczyli o pokonanie trudnego startu w wyścigu. Pierwszego dnia siedmiu z ośmiu członków izraelskiego zespołu miało kilka wypadków. Jeden był spowodowany przez fana, który wszedł na tor, aby rozwinąć transparent. „Mieliśmy trudny początek, ale nigdy nie straciliśmy morale, a chłopaki szybko zmienili koncentrację i walczyli o nowe cele” – powiedział.Kanadyjsko-izraelski miliarder Sylvan Adams (w środku) pozuje z innymi członkami Team Israel Start-Up Nation, lipiec 2021.

Trasa zakończyła się trzy tygodnie później w Paryżu tradycyjnym finiszem na Polach Elizejskich. Izraelska drużyna zakończyła z dobrym wynikiem, gdy André Greipel z Niemiec sprintem zajął piąte miejsce. Ostatni etap — etap 21, 67 mil płaskich (108 kilometrów) z Chatou do Paryża na Champs-Élysées — zakończył się na piątym miejscu z izraelskimi kolarzami Omerem Goldsteinem, Rickiem Zabelem na 23. i Guillaume Bovinem na 29. miejscu.

Greipel niedawno ogłosił, że będzie to jego ostatni Tour de France. Jego koledzy z drużyny, świadomi tego, co ten wyścig oznacza dla niego, umieścili go blisko przodu do sprintu i na sam koniec.

„To był pełen emocji dzień, wiedząc, że wezmę udział w moim ostatnim etapie Tour de France. W sprincie, ze względu na nowy finisz, wszyscy grali trochę pod wiatr, a ja myślę, że ja trochę za dużo” – relacjonował Greipel, który wyraził życzenie, aby ukończył wyścig jeszcze wyżej. „Chciałbym uzyskać lepszy wynik, więc jest teraz trochę rozczarowania, ale także ulgi, ponieważ mogłem ukończyć kolejny Tour de France”.

Goldstein mówił na mecie bardziej zwięźle i żartobliwie. „To był najtrudniejszy i najprzyjemniejszy wyścig w moim życiu. Czego teraz chcę? Odpocząć i zostawić rower…”

W skład tegorocznego Israel Start-Up Nation weszli Guillaume Boivin, Chris Froome, Omer Goldstein, André Greipel, Reto Hollenstein, Dan Martin, Michael Woods i Rick Zabel.


Allez, allez! Okrzyki entuzjazmu, zachęta, gdy Izraelczycy mierzą się z Tour de France

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.