Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Klęska w Afganistanie i problem uchodźcówKlęska w Afganistanie i problem uchodźców

Afgańczycy stoją w obliczu prawdopodobnie najbardziej brutalnej na świecie armii fanatycznych muzułmanów, uzbrojonej w to, co prezydent USA Joe Biden określił, że jest „narzędziami… i wyposażeniem każdej nowoczesnej armii. Dostarczyliśmy najnowocześniejszej broni „, którą przejął Taliban od rozpadającej się Afgańskiej Armii Narodowej. 

Wiecej TUTAJ


17 września 1939 – wyzwolenie czy cios w plecy?

O świcie 17 września 1939 r. oddziały Armii Czerwonej przekroczyły granicę ryską i zaatakowały broniącą się przed Niemcami Polskę. Napaść ta przypieczętowała los II RP. W oficjalnej propagandzie sowieckiej nie było jednak mowy o agresji, a o „wyzwoleniu” Zachodniej Białorusi i Ukrainy.

Wiecej TUTAJ


Muzea i ośrodki edukacyjne przy polskich parkach narodowych – te miejsca warto zwiedzić! 

Wielu z nas spędzając wypoczynek w Polsce zahacza także o piękne parki narodowe. Czy wiedzieliście, że na terenie większości z nich – bo aż 16 spośród 23 – znajdują się muzea lub innego rodzaju ośrodki edukacyjne? Te miejsca również warto odwiedzić. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego!

WSZECHŚWIAT TO ZA MAŁO

KS. PROF. MICHAŁ HELLER, kosmolog: Matematyka leżąca u podłoża teorii wieloświata może oczarować. Ale niektórych te koncepcje doprowadzają do wściekłości.

Wiecej TUTAJ


„CZTERY GATUNKI” UCZĄ DOCENIAĆ DOBRO W INNYCH

Każda osoba ma pozytywne i negatywne cechy. Sukkot to dla nas czas próbowania i uczenia się z dobra, które mają do zaoferowania inni.
Jednym z dwóch głównych czynności święta Sukkot jest potrząsanie „wiązką lulawu” (drugą jest jedzenie i spanie w namiocie). Istnieje wiele interpretacji tego, co reprezentują te cztery gatunki – liść palmy (lulaw), etrog (czyli „cytryna”), 3 gałązki mirtu i 2 gałązki wierzby – znane jako wiązka lulawu.

Wiecej TUTAJ


Jak Stalin rozpoczął polowanie na gości Hitlera?

W maju 1945 roku Sowieci weszli w posiadanie nazwisk wszystkich osób, które gościły u Hitlera aż do końca wojny. To głównie dyplomaci wielu krajów, na których padał cień paktowania z diabłem – niezależnie od ich rzeczywistych intencji. Beria wiedział, jak wykorzystać tę wiedzę…

Wiecej TUTAJ


Przypadek dominikanina Pawła M., gwałciciela i oprawcy. Czyli o patologii władzy w Kościele

W Kościele, tej fasadowej instytucji, zaprojektowanej dla wygody hierarchów, liczą się bogactwo i tłum przy ołtarzu, które zapewnią jej przetrwanie – piszą Stanisław Obirek i Artur Nowak o wynikach prac komisji Terlikowskiego badającej działalność dominikanina Pawła M., gwałciciela i oprawcy

Wiecej TUTAJ


Ozjasz Thon – wybitny polski rabin, kaznodzieja, publicysta, działacz oświatowy i polityczny został patronem skweru w Krakowie. W czwartek, 23 września, odbyła się uroczystość nadania jego imienia skwerowi przy ul. Miodowej, naprzeciwko synagogi Tempel.

USA wesprze izraelską Żelazną Kopułę

Izba Reprezentantów USA przyjęła w czwartek znaczną większością głosów ustawę o przeznaczeniu 1 mld dol. na zmodernizowanie izraelskiego systemu obrony rakietowej Żelazna Kopuła. Premier Izraela Naftali Bennett natychmiast wydał komunikat, w którym podziękował kongresmenom

Wiecej TUTAJ


Ateizm wśród muzułmanów szerzy się w zastraszającym tempie

Byli muzułmanie publicznie obnoszą się ze swoim odrzuceniem islamu jak nigdy dotąd: pikantne pamiętniki, które zdobywają szczyty list bestsellerów w tym kraju; jedno wideo (z 1,5 miliona wyświetleń) pokazujące egzemplarz Koranu podarty na kawałki; inne wideo z kobietą w bikini gotującą i jedzącą bekon; bluźniercze karykatury Mahometa.

Wiecej TUTAJ


Budowanie narodu w Afganistanie i Iraku nigdy nie miało prawa się udać

Jak zwykle po I wojnie światowej zwycięzcy ograbili przegranych, zwłaszcza Niemców. Zwycięzcy zażądali ogromnych odszkodowań; według jednego z planów, niemieckie płatności miały trwać do 1988 roku. Ten plan okazał się katastrofalny w skutkach, częściowo kładąc podwaliny pod jeszcze straszliwsze rzezie II wojny światowej.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.