Uncategorized

Żydowskie korzenie talibanow


Talibscy władcy Afganistanu mówią, że zawrą pokój z każdym narodem, z wyjątkiem Izraela, niezależnie od ich własnych żydowskich powiązań

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Czy talibowie są Żydami?
Szejk Abdul Baqi Haqqani, pełniący obowiązki ministra szkolnictwa wyższego talibów, rozmawia z publicznością podczas ceremonii w Kabulu, Afganistan, 12 września 2021 r.

Powyższy nagłówek nie wprowadza w błąd. Plemię Pasztunów, które jest zdecydowanie największą grupą w obrębie talibów, udowodniło żydowskie korzenie, jak pokażę poniżej.

W zeszłym tygodniu rzecznik talibów w Afganistanie ogłosił, że nowy rząd w Kabulu chce stosunków ze wszystkimi krajami na świecie z wyjątkiem Izraela.

Nie zrobiło to wielkiego wrażenia w Izraelu, ponieważ państwo żydowskie nie jest w żaden sposób zainteresowane budowaniem więzi z tym fanatycznym islamistycznym reżimem, który lekceważy prawa człowieka i powrócił do władzy poprzez terror i oszustwo.

Nie należy jednak ignorować wprost antysemickiego oświadczenia talibów, ponieważ jest ono częścią szeroko zakrojonej kampanii nienawiści, która zastąpiła długotrwały antysemityzm antyizraelizmem lub antysyjonizmem.

Kampania nienawiści przeciwko Izraelowi szaleje głównie w krajach islamskich kierowanych przez dyktatorów lub reżimy, które można by nazwać „islamistycznymi”.

Nawet w krajach arabskich, które mają traktat pokojowy z Izraelem, takich jak Egipt, szerzy się antysemityzm i to samo dotyczy niektórych tak zwanych „umiarkowanych” krajów arabskich, które mają tajne związki z Izraelem.

Egipt można nazwać najbardziej antysemickim krajem na świecie, jak to kiedyś ujął niezależny dziennikarz Michael J. Totten , aw Arabii Saudyjskiej za każdą przerwę w dostawie prądu i inne katastrofy obwinia się Izrael.

Początkowy optymizm

W Izraelu ludzie początkowo mieli nadzieję, że nowy rząd talibów będzie otwarty na przynajmniej normalne kontakty z państwem żydowskim.

Pomysł ten pojawił się po tym, jak rzecznik talibów udzielił wywiadu izraelskiej stacji telewizyjnej KAN .

Rzecznik prasowy Suhail Shaheen udzielił wywiadów zachodnim mediom z Kataru w trakcie i po przejęciu władzy przez talibów i biegle włada językiem angielskim. Później zaprzeczył, jakoby wiedział, że jego dziennikarz, izraelski dziennikarz Roi Kais , pracował dla sieci telewizyjnej w Izraelu.

Rzeczywiście, Kais nie wspomniał, że dzwonił z Izraela i tylko udzielił poprawnej odpowiedzi, gdy Shaheen zapytał go, w której stacji telewizyjnej pracuje.

Ostatni Żyd opuszcza Afganistan

Ostatni Żyd opuścił teraz Afganistan, ponieważ obawiał się o swoje życie po otrzymaniu groźby śmierci od lokalnego oddziału grupy Państwa Islamskiego.

Mężczyzna, Zebulun Simantov , zabrał ze sobą 30 nieżydowskich kobiet i dzieci i udał się do nieznanego sąsiedniego kraju.

Simantov był znaną postacią w Kabulu i utrzymywał jedyną zachowaną synagogę w Afganistanie, w której do 1870 r. społeczność żydowska liczyła 40 000 dusz.

Simantov wcześniej pomagał Żydom, którzy chcieli opuścić Afganistan.

Wśród nich była jego żona i jego dzieci, którzy wyemigrowali do Izraela i teraz z niepokojem czekają, aż Zebulon również uda się do aliji .Uri Lenz/FLSAH90

Pisemne dokumenty z XI wieku potwierdzające, że w północnym Afganistanie, wzdłuż Jedwabnego Szlaku, żyło życie i kultura żydowska, 1000 lat temu, przedstawione przez profesora Haggai Ben-Shammai w budynku Biblioteki Narodowej w Jerozolimie.

Żydowskie korzenie Pasztunów

Antysemityzm talibów jest tym bardziej godny uwagi, że organizacja terrorystyczna składa się głównie z członków klanu Pasztunów. Ten klan składa się z dziesiątek milionów muzułmanów żyjących w Afganistanie, Pakistanie i Indiach.

Niewielu jednak wie, że Pasztunowie mają wyraźne żydowskie korzenie i wielu z nich nadal odprawia żydowskie rytuały.

Po raz pierwszy usłyszałem o tym jakieś 16 lat temu, kiedy pracowałem z członkiem Bnei Menashe , który przybył do Izraela z prowincji Manipur w Indiach z pomocą Michaela Freunda , dyrektora organizacji non-profit Shavei Yisrael .

Freund i inni członkowie zarządu Shavei Yisrael regularnie podróżowali do Manipur, aby rozmawiać ze społecznością Bnei Menashe na temat aliji do Izraela, gdzie muszą najpierw przejść kurs konwersji, aby zostać oficjalnie uznani za Żydów.

Freund, który ma felieton w piątkowym wydaniu The Jerusalem Post , również prowadził badania nad korzeniami plemienia Pasztunów i to stanowiło część podstawy mojej analizy.

Naukowcy dostarczają dowodów

Członek społeczności Bnei Menasze (Synowie Menasze), z którym rozmawiałem, prowadził badania na temat zaginionych 10 plemion żydowskich, które podróżowały i rozproszyły się w Azji po wygnaniu w epoce asyryjskiej, i planował napisać o tym książkę.

Według tego człowieka ( Bar Lev ), jego badania wykazały, że wśród plemion wygnanych z Izraela była grupa Izraelitów, którzy osiedlili się w Afganistanie.

Ci Izraelici byli Pasztunami, według Bar Leva, który powiedział, że Pasztunki nadal zapalają dwie świece w piątek wieczorem i robią typowe żydowskie danie zwane czulentem w piątki.

Chulent przygotowywany jest z wołowiny, ziemniaków, cebuli, białej fasoli i fasoli, i jest gotowany godzinami na małym ogniu, a następnie utrzymywany w cieple na tak zwanym „talerze szabatowym”.

Pasztunowie utrzymywali naczynie w cieple na kuchence, powiedział Bar Lev.

Zanim islam dotarł do Afganistanu, wielu Pasztunów nazywało się „Bani Yisrael”, co oznacza również „synów Izraela”. Po raz pierwszy poinformowali o tym podróżnicy odwiedzający Afganistan w XIII wieku.Noam Revkin Fenton/Flash90

Co ciekawe, niektóre ultraortodoksyjne sekty żydowskie w Jerozolimie każą swoim kobietom zakrywać się od stóp do głów, jak islamiści w Afganistanie. Nazywa się ich tutaj nawet „żydowskimi talibami”.

Historyk Joseph Pierre Ferrier napisał w 1858 roku, że Yusefzai (Syn Józefa), przywódca największego plemienia Pasztunów, przekazał perskiemu cesarzowi Naderowi Shah Afsharowi Biblię napisaną po hebrajsku. Yusefzai przekazał także szachowi kilka innych pism hebrajskich.

Yitzchak Ben-Zvi , były prezydent Izraela, również badał plemiona w Afganistanie i przeprowadził wywiady z dziesiątkami afgańskich Żydów w Izraelu.

W swoim opracowaniu Ben-Zvi napisał, że niektóre z plemion afgańskich, które od wieków współistniały z Żydami, to muzułmanie, „którzy do dziś zachowują tradycję swojego pochodzenia z dziesięciu zaginionych plemion izraelskich”.

Dr Eyal Be’eri , izraelski ekspert od afgańskich Pasztunów, opisał szereg tradycji wśród członków tego plemienia, które są identyczne z tradycjami Żydów.

Obejmują one obrzezanie chłopców ósmego dnia po urodzeniu, powstrzymywanie się od spożywania posiłków zawierających mieszankę mięsa i nabiału oraz zapalanie świec w przeddzień szabatu.

Co więcej, badanie DNA z 2017 roku przeprowadzone wśród członków plemienia Pasztunów Khattak dostarczyło dowodów na genetyczny związek między Żydami a członkami tego klanu.

Ponadto antropolog dr Shalva Weil z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie napisał, że istnieje więcej przekonujących dowodów na związek między Pasztunami a Zaginionymi Plemionami niż jakiekolwiek inne.

Ten związek jest oczywiście obecnie zaprzeczany przez przywódców talibów, ponieważ uczyniłoby to obecne antysemickie stanowisko grupy jeszcze bardziej niezrozumiałymi.

Talibom łatwiej jest po prostu dołączyć do grupy upadłych państw muzułmańskich, które są zaciekle antyizraelskie i nie marnują okazji, by obwiniać o wszystkie swoje bolączki państwo żydowskie.


Żydowskie korzenie talibów

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Artykuł godny korespondenta BBC w Pakistanie. Szczep Pasztunów nie jest założycielem Talibanu, to narodowy ruch większości Afganów. Tytuł jest celowo mylący i przypisujący Żydom jakiś genetyczny-mistyczny fanatyzm religijny który ujawnił się po pokoleniach w formie fanatyków Talibów.

    Dawno podejrzewałem tego autora o brak rozsądku, delikatnie mówiąc, a mówiąc grubiańsko, o antysemityzm. Pisałem o tym nawet w komentarzach. Antysemityzm Izraelczyka , jeśli już, wyraża się w irracjonalnej nienawiści do judaizmu i do jego skrupulatnych wyznawców ,czyli do około 50% populacji Izraela.

    Taki stosunek jest zwany w Izraelu,nieformalnie i niedokładnie, lewicą.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.