Uncategorized

IAI przedstawia bezzałogowy pojazd lądowy Rex MK IIPrzetlumaczyl Sir.Google Translate

Israel Aerospace Industries (IAI) zaprezentował w poniedziałek Rex MK II, najnowszą bezzałogową platformę lądową firmy, która według firmy ma chronić żołnierzy przed niebezpieczeństwem w złożonych okolicznościach. 

Bezzałogowy pojazd ma wspierać siły piechoty na różnych etapach walki. Obejmuje to zapewnienie pomocy logistycznej poprzez przenoszenie amunicji, krytycznego sprzętu medycznego, wody i żywności, a także ewakuację rannego personelu na noszach. Według firmy system może również gromadzić informacje dzięki systemowi orientacji sytuacyjnej, który obejmuje czujniki elektrooptyczne i radar.  

Rex MK II może również przeprowadzać ataki przy użyciu zdalnie sterowanych systemów uzbrojenia, w tym karabinu maszynowego 7,62 mm i ciężkiego karabinu maszynowego kalibru 0,50, jednocześnie służąc jako platforma do wspierania dodatkowych misji w zależności od potrzeb wojsk, według IAI. 

Pojazd dołącza do innych operacyjnych platform bezzałogowych opracowanych przez IAI, w tym Jaguara, bezzałogowej platformy lądowej do obrony granic, zbierania danych wywiadowczych i przeprowadzania ataków; RobARC, działająca bezzałogowa platforma do wykrywania i niszczenia naziemnych i podziemnych urządzeń wybuchowych; Robattle, zrobotyzowana operacyjna platforma lądowa o dużej zwrotności do wykonywania złożonych misji w trudnych warunkach, szybko i bezpiecznie; oraz RobDozer, bezzałogowy buldożer przeznaczony do przeprowadzania złożonej inżynierii wojskowej w strefach niebezpiecznych, powiedział IAI. 

Zvika Yarom, dyrektor generalny Działu Lądowego IAI, powiedział: „Potrzeba wsparcia sił lądowych w terenie w wykonywaniu różnych misji przy jednoczesnym minimalizowaniu zagrożeń dla życia żołnierzy leży u podstaw naszych wartości w Israel Aerospace Industries. Ten system jest oparty na o wykorzystaniu naszego wieloletniego doświadczenia z UAV do wdrożenia w świecie pojazdów lądowych. Bezzałogowe platformy lądowe IAI są używane wzdłuż granic Izraela oraz w różnych jednostkach bojowych, a także w innych lokalizacjach na całym świecie. zapotrzebowanie klientów na bezzałogowe platformy lądowe.”

Dom

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Brawo Izrael. Izraelscy Żołnierze nie powinni ginąc na wojnie, jestesmy małym narodem i kazde życie jest cenne.
    Do niebezpiecznej roboty sa roboty. I można tez je dobrze sprzedać innym krajom.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.