Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 8.10 – 9.10Amerykański gigant technologiczny Microsoft ogłosił w środę, że w ciągu najbliższych czterech lat liczba pracowników badawczo-rozwojowych w Izraelu podwoi się z 2000 do 4500.


Niemiecki klub piłkarski Union Berlin wydal „nieograniczony” zakaz wstępu do klubu i jego meczów. jednemu ze swoich fanów za antysemickie nadużycia wymierzone w odwiedzających kibiców izraelskiego klubu Maccabi Haifa podczas meczu w Berlinie.


Hillel International połączył siły z Anti-Defamation League i Secure Community Network, aby uruchomić portal internetowy, na którym studenci mogą zgłaszać incydenty antysemickie na swoim kampusie i otrzymywać natychmiastowe wsparcie.


Konferencja w sprawie żydowskich roszczeń materialnych wobec Niemiec (Claims Conference) ogłosiła, że ​​w wyniku nowej umowy z rządem niemieckim zapewniono dodatkowe 767 milionów dolarów na pomoc ocalałym z Holokaustu.


Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie po raz pierwszy zbadali rozwój najczęstszego rodzaju raka mózgu na modelach zwierzęcych z prawidłowym układem odpornościowym, aby jak najlepiej symulować rozwój guza u ludzi.


 Izraelskie Ministerstwo Obrony po raz pierwszy bierze udział w czeskich Międzynarodowych Targach Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa IDET


Lokalny przywódca żydowski Fernando Lottenberg został we wtorek mianowany pierwszym komisarzem Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) ds. monitorowania i zwalczania antysemityzmu. OAS, najstarsza i najważniejsza organizacja międzynarodowa na świecie, składa się z 35 krajów członkowskich.


Ambasador Izraela Erdan: Chrześcijańscy sojusznicy Izraela są „żelazną kopułą prawdy” dla państwa żydowskiego


Izraelska minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked powiedziała, że ​​rząd nie planuje dyskusji na temat ustanowienia państwa palestyńskiego za kadencji izraelskiego premiera Naftali Bennetta lub Yaira Lapida, jeśli przejmie on stanowisko zgodnie z umową o rotacji.


Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił w środę utworzenie Rady Gubernatorów ds. Edukacji o Holokauście i Ludobójstwie, której celem jest promowanie edukacji na temat Holokaustu i innych ludobójstw w szkołach publicznych


jordańskie ministerstwo spraw zagranicznych potępiło orzeczenie jerozolimskiego sądu pozwalające po raz pierwszy Żydom na ciche modlitwy na Wzgórzu Świątynnym.


Według grupy strażniczej, która monitoruje stanowiska archeologiczne w okolicy, miejsca dziedzictwa żydowskiego w Judei i Samarii są systematycznie niszczone przez miejscowych Arabów.


Administracja Bidena próbuje częściowo cofnąć jedno z największych osiągnięć dyplomatycznych Izraela ostatnich dziesięcioleci – uznanie suwerenności Izraela nad całą Jerozolimą przez Stany Zjednoczone, a następnie przez wiele innych krajów. Dobra wiadomość ze rząd izraelski ma moc powstrzymania tego.


Rosja ma gościć talibów i inne afgańskie frakcje w rozmowach jeszcze w tym miesiącu, powiedział w czwartek wysoki rangą rosyjski dyplomata, co odzwierciedla wysiłki Moskwy na rzecz zwiększenia jej wpływów.


W piątek w meczecie w północnym Afganistanie wybuchła bomba wśród szyickich wyznawców muzułmanów, zabijając lub raniąc co najmniej 100 osób, powiedział funkcjonariusz policji talibskiej.


Po początkowym odmówieniu synowi Chiune Sugihary (który uratował tysiące Żydów od nazistów) i jego rodzinie wizy wjazdowej z powodu brakujących dokumentów COVID-19, Izrael zmienił zdanie w piątek rano, umożliwiając im udział w ceremonii 11 października w Jerozolimie gdzie imieniem japońskiego dyplomaty zostanie nazwany plac


Bank Izraela zapowiedział, że w grudniu zakończy program stymulacji gospodarki realizowany poprzez skupowanie obligacji (85 mld szekli) i zasugerował, że w 2022 r. może podnieść stopy procentowe, aby kontrolować wzrost inflacji.


Delegacja urzędników bezpieczeństwa i wojskowych z Sudanu odbyła dwudniową wizytę w Izraelu, poinformowała w piątek sieć Al Arabiya.


Dziesiątki Żydów i Arabów starły się w piątek pod Bramą Damaszku do Starego Miasta w Jerozolimie.Policja przerwała walkę i aresztowała wielu palestynczyko


Yad Vashem uznał Angel Sanz-Briza za Sprawiedliwego w 1966 roku za uratowanie około 5200 Żydów przed nazistami.Jako dyplomata stacjonujący na Węgrzech w 1944 r. wydawal hiszpańskie paszporty dla Żydów pochodzenia hiszpańskiego oraz nadał obywatelstwo hiszpańskie Żydom węgierskim.


Ponad 600 beduińskich Izraelczyków zaciągnęło się w ubiegłym roku do Izraelskich Sił Obronnych, powiedział w środę izraelski minister obrony Benny Gantz podczas ceremonii uhonorowania wkładu Beduinów w siły bezpieczeństwa.


Tysiące Palestyńczyków w Gazie złożyło w środę wnioski o pozwolenie na pracę w Izraelu.„W Strefie Gazy nie ma pracy” – powiedział AFP Fathi Abu Nur, 40-letni bezrobotny mężczyzna .


Izraelski minister obrony Benny Gantz spotkał się w czwartek w Tel Awiwie ze swoim chilijskim odpowiednikiem, ministrem obrony Baldo Prokuricą, a także z chilijskim szefem sztabu generałem dywizji Javierem Iturriagą del Campo.Obaj ministrowie „potwierdzili silne relacje między naszymi krajami i omówione zostaly obszary współpracy obronnej” – głosi oświadczenie Gantza.


W rozmowach o zawieszeniu broni Hamas domagał się swobodnego przemieszczania się na granicy z Gazą


dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Nachman Ash powiedział, że prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu większość zagranicznych turystów nie będzie już musiała ubiegać się o specjalne pozwolenie na wjazd do Izraela.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.