Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


“Czarne tygrysy” w małym indyjskim rezerwacie sugerują losowy dryf genetyczny

Dwiema największymi siłami, które zmieniają częstotliwość wariantów genów w populacji, są dobór naturalny i dryf genetyczny. Dobór naturalny jest szeroko znany, ale ludzie, którzy nie zajmują się zawodowo ewolucją, nie doceniają dryfu genetycznego.


Wiecej TUTAJ


Stary prezes mocno śpi. Jak to było w tej piosence?

O tym, że Jarosław Kaczyński lubi sobie pospać, wiadomo od dawna, przynajmniej od 13 grudnia 1981 r. Wtedy przespał ogłoszenie wojny przez gen. Jaruzelskiego. Teraz okazało się, że potrafi drzemać nawet wtedy, gdy sam ogłasza wojnę.

Wiecej TUTAJ


Sześć problemów prowadzących do przepaści?

Komentarz: Generalny sekretarz ONZ wymienił sześć problemów, które prowadzą ludzkość do przepaści.
Jak odnosi się Pan do tych sześciu problemów, które prowadzą ludzkość w przepaść?

Wiecej TUTAJ


Badania: Spośród 294 pacjentów zidentyfikowaliśmy 170 konkretnych i 50 prawdopodobnych przypadków zakrzepicy. Wszyscy byli zaszczepieni!

Przeprowadziliśmy prospektywne badanie kohortowe z udziałem pacjentów z podejrzeniem VITT, którzy przebywali w szpitalach w Wielkiej Brytanii między 22 marca a 6 czerwca 2021 r.

Wiecej TUTAJ


“Wesele”: film niezwykle Polakom potrzebny. Recenzja najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego

Chociaż w pewnym momencie film “Wesele” był zapowiadany jako produkcja o pogromie w Jedwabnem, w rzeczywistości wątek tego straszliwego wydarzenia z historii Polski jest jedynie wspomniany. Co nie oznacza, że produkcja nie skupia się na polskim antysemityzmie. Ten temat jest poruszany od samego początku, zaczynając się w żartach i wyzwiskach, by na samym końcu ukazać koszmarne wydarzenia, do których dochodziło w wielu polskich miasteczkach.  

Wiecej TUTAJ


Kabała i sens życia – Zew czasu

Jakie jest przeznaczenie kabalistów w stosunku do ludzkości?

Wiecej TUTAJ


Ksiądz więził, głodził i gwałcił 12-latkę, aż złamał jej miednicę. Opowieść po 15 latach

Publikujemy fragment książki 27-letniej dziś Katarzyny Nowak (imię i nazwisko zmienione), o tym, jak przez dwa lata jako 12-13-latka była gwałcona i torturowana fizycznie oraz psychicznie przez księdza Romana B.

Wiecej TUTAJ


Konsekwencje tego wszystkiego są jasne. 

Zarówno w Ameryce, jak i w Izraelu postępowi Żydzi woleliby raczej bronić postępowych antysemitów niż bronić Żydów przed postępowymi antysemitami.

Wiecej TUTAJ


Jakimi świadkami Zagłady byli Polacy?

Potrzeba nam przemyśleć, jak mamy pamiętać o tym, co wydarzyło się w tym krajobrazie, żeby dalej móc w nim żyć. I póki za dnia będziemy sobie opowiadać, że wszyscy etniczni Polacy ratowali Żydów, póty w nocy będziemy się bać. Z Janem Borowiczem, autorem książki „Pamięć perwersyjna. Pozycje polskiego świadka Zagłady”, rozmawia Zofia Waślicka-Żmijewska.

Wiecej TUTAJChidusz – Załadowany wóz czy pusty? Amos Oz o kulturze żydowskiej

KULTURA ŻYDOWSKA W SWOICH NAJLEPSZYCH MOMENTACH JEST KULTURĄ KOMPROMISU, NEGOCJACJI I GŁĘBOKIEJ ANALIZY WSZYSTKICH ASPEKTÓW PROBLEMU, ZACIĘTEJ PERSWAZJI I SPORÓW PRZEZ WZGLĄD NA NIEBIOSA, ALE RÓWNIEŻ GŁĘBOKICH NAMIĘTNOŚCI, KTÓRE TYLKO UDAJĄ TAKIE SPORY. TE DUCHOWE PODSTAWY SĄ CAŁKIEM KOMPATYBILNE Z IDEĄ POLIFONICZNEJ DEMOKRACJI – CHÓRU RÓŻNYCH GŁOSÓW, DYRYGOWANYCH PRZEZ SYSTEM AUTORYTATYWNYCH REGUŁ. NIE JEDNO, ALE WIELE ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA. WIERZENIA I OPINIE, A NIE JEDNA WIARA I JEDNA OPINIA.

Wiecej TUTAJŚmietanka akademicka przeciwko Żydom 

Celem recenzowania przez fachowców artykułów w pismach specjalistycznych jest zachowanie rzetelności i standardów badań akademickich. Jest to więc działalność kontrolna. Naukowe badanie, które przeszło przez recenzje specjalistów, jest uważane za potwierdzone, że można je publikować w szacownych pismach naukowych i traktować jako „naukę”. Wikipedia, inni pracownicy naukowi, dziennikarze i studenci korzystają z tych pism w przekonaniu, że system sprawdzania rzetelności publikowanych tam tekstów działa.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.