Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.10 – 31.10 Reprezentantka USA Kathleen Rice (D-NY) wezwała siedmiu głównych dostawców telewizji kablowej do zwiększenia liczby programów i treści telewizyjnych o tematyce żydowskiej w całym kraju.


 Izraelski minister komunikacji Yoaz Hendel spotkał się z dyrektorami największych firm internetowych i ustawodawcami w Nowym Jorku i Waszyngtonie, aby omówić wsparcie dla regulacji sieci społecznościowych


Żydowscy współtwórcy komiksowego superbohatera Supermana zostaną pośmiertnie wprowadzeni do Jewish American Hall of Fame (JAHF) podczas wirtualnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie. Jerry Siegel i Joe Shuster opracowali superbohatera, a także towarzyszących mu postaci: Clarka Kenta, Lois Lane i innych.


Mieszkaniec Brooklynu skazany za przestępstwo z nienawiści za atakowanie rabina i wykrzykiwanie antysemickich obelg


Nowy Jork pozbywa się 111 milionów dolarów udzialow w Unilever w związku w związku z decyzją producentów lodów o bojkocie izraelskich osiedli na początku tego roku.


W piątek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ odbyła się specjalna sesja, na której przewodniczący Rady Praw Człowieka przedstawił swój roczny raport wszystkim państwom członkowskim ONZ.Zgodnie z oczekiwaniami, obszerne fragmenty raportu potępiły i skrytykowały Izrael. Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan odpowiedział na raport w przemówieniu, w którym podarł kopię raportu na kawałki


Hakerzy, najwyraźniej powiązani z Iranem, powiedzieli w piątek, że włamali się na serwery izraelskiej firmy hostingowej Cyberserve, niszcząc wiele powszechnie używanych stron internetowych.


Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych potępiło zgodę Izraela na budowę 3000 domów w osiedlach na Zachodnim Brzegu i stwierdziło, że jest „rozczarowany” tą decyzją.


Próby izraelskiej pigułki na szczepionkę COVID-19 rozpoczną się w RPA. „Wierzymy, że doustna szczepionka przeciw COVID-19 firmy Oravax może zaoferować ekscytujące potencjalne rozwiązanie pandemii, zarówno jako dawka przypominająca, jak i dla osób nieszczepionych”


Niemiecki fotograf wojskowy opublikował w piątek w mediach społecznościowych dwa zdjęcia jordańskich myśliwców biorących udział w ogromnych ćwiczeniach powietrznych Błękitnej Flagi w tym miesiącu , najwyraźniej przypadkowo ujawniając, że królestwo uczestniczyło w izraelskich ćwiczeniach.


Intel oficjalnie wprowadził na rynek procesory Intel Core 12. generacji o nazwie kodowej Alder Lake, zaprojektowane głównie w Izraelu i oparte na architekturze hybrydowej dla użytkowników komputerów PC. Intel nazwał nowy procesor jednym z „najważniejszych innowacji w tym pokoleniu”,


prezydent Izaak Herzog odwiedził arabską wioskę Kafr Kassem i poprosił o wybaczenie masakry, do której doszło 29 października 1956 r. (zginęło 49 osób). “Stoję tu dziś przed wami z pochyloną głową i bólem w sercu, w sześćdziesiątą piątą rocznicę jednego z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju


około 10 tys. Izraelczyków wzięło udział w marszu w obronie klimatu w Tel Awiwie.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele Hezbollahu w rejonie Damaszku w Syrii. Odnotowano liczne duże eksplozje w składach amunicji i broni należących do proirańskich milicji


izraelskie myśliwce F-15 eskortowały amerykański bombowiec strategiczny B-1B, przelatujący nad Izraelem w drodze nad Zatokę Perską. Przelot może być traktowany jako wyraźny sygnał ostrzegawczy dla Iranu.


Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Wielka Brytania wezwały Iran do powrotu do Wspólnego Kompleksowego Planu Działania (JCPOA), porozumienia nuklearnego wynegocjowanego między Iranem a państwami P5+1 ( Chiny, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) w 2015 r.


Minister obrony Benny Gantz przedstawił w sekretariacie gabinetu zatwierdzoną przez ministerstwa obrony i sprawiedliwości propozycję powołania krajowej komisji śledczej w sprawie kontrowersyjnego zakupu okrętów podwodnych.


Od niedzieli w pełni zaszczepieni turyści mogą wjeżdżać do Izraela.


Uderzenie przypisywane Izraelowi przeprowadzone przez rakiety powierzchniowe bliskiego zasięgu pozwoliło uniknąć rosyjskiej obrony przeciwlotniczej chroniącej kapitał, wskazał na pilną potrzebę zapobieżenia przedostawaniu się zaawansowanych irańskich systemów uzbrojenia do Libanu


Generał Sił Obronnych Izraela, którego zadaniem jest przeciwdziałanie Iranowi mówi, że Izrael woli rozwiązanie dyplomatyczne, ale „przygotowuje się również na inne scenariusze”


Rząd ogłosił ambitny plan mieszkaniowy na lata 2022-2025, mający na celu szybkie zwiększenie podaży mieszkań w nadziei na obniżenie cen i walkę ze spiralą kryzysu mieszkaniowego w Izraelu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.