Uncategorized

ZNOWU WINNI ŻYDZI


Jerzy Klechta

 


Znowu winni Żydzi więc niech wyjeżdżają skąd przyszli. To oni są winni epidemii. To oni ją wywołali. Aby wzbudzić niechęć, nienawiść do Żydów przypisuje się Żydom autorstwo epidemii.

18 tysięczna szwajcarska mniejszość żydowska okazuje się być zagrożeniem dla szwajcarskiej gospodarki i ją osłabiają. Tak twierdzą antysemici. Wpływowy „Tages – Anzeiger” poświęca dużo miejsca niechęci do Żydów. Szwajcarski dziennik ma zasięg krajowy .

W Szwajcarii kipi. Żydów w tym kraju jak  na lekarstwo. Antysemityzm znowu tam ożył. Rozlewa się coraz szerzej

Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

7 odpowiedzi »

 1. Karol, dziekuje za link. Moim zdaniem ten artykul mocno przesadza i nakreca temat. Oczywiscie ze antysemityzm istnieje wszędzie wiec nie omija tez Szwajcarii. To nic nowego i czas sie do tego przyzwyczaić i pogrubic skore. Inne mniejszości tez nie sa oszczędzane.
  W Szwajcarii tak jak wszędzie istnieja dwa główne zrodla antysemityzmu : lewicowe media i muzułmańscy imigranci, oraz ( w mniejszym stopniu) szybko zanikająca tradycja chrześcijańska.
  Media wzbudzaja nastroje antyizraelskie u tzw „ kulturalnych ludzi” ktorzy bynajmniej nie atakują Żydów na ulicach tylko czasem cos głupiego powiedzą w towarzystwie żeby sie popisać swoja wiedza i humanitaryzmem. To sa tacy „oświeceni idioci” , którym czesto nadają ton sami Żydzi.
  To taki ograny schemat. Natomiast Muzułmanie faktycznie bywaja agresywni, a jest ich u nas niestety coraz więcej, choc duzo mniej niz w innych europejskich krajach które maja z tego powodu nieskonczenie większy antysemityzm. Wiec nie ma się co czepiać Szwajcarii, a już twierdzenie ze średnia klasa szwajcarska atakuje Żydów jest niedorzecznością. A mnie nawiasem mówiąc niepokoi lewicowe zapraszanie Muzułmanów do Polski w imię „wspólnoty naszych tulaczych losow „ bo ich przybycie grozi pojawieniem się w kraju tej dobrze znanej na Zachodzie agresywnej formy antysemityzmu. A na razie Żydom jest rownie bezpiecznie w Polsce jak w Szwajcarii, choc werbalny antysemityzm bezsprzecznie istnieje w obu krajach i chyba na zbliżonym poziomie.
  Tylko ze w Polsce jawnym antysemita byc nie wypada, a w Szwajcarii antyizraelskosc jest dobrze widziana.
  Coz, co kraj to obyczaj…

 2. PS pan Klechta trochę jpodgrzewa nastroje z tym „ kipieniem Szwajcarii”. Niepotrzebnie.

 3. Karol, czy możesz przysłać link do tego artykułu ?
  I wiedz ze Szwajcarzy sa naprawdę bardzo spokojni z wyjątkiem tematow pieniężnych. Wtedy tez sa spokojni i po prostu nie oddają… chyba ze to Ameryka szantażuje szwajcarskie banki. 😁

 4. Czy wy nie rozumiecie ze w Szwajcarii mieszka sporo Arabow, ktorzy maja nie maly wplyw na polityke i opinie soleczna. Nie nalezy sie tym przejmowac. Antysemityzm w Europie zawsze bedzie bo Zydzi by dafault sa czarna owca gdy trzeba znalezc winnych.

 5. “Szwajcarzy z natury sa bardzo spokojni i umiarkowani” … moze za wyjatkiem lat 1995-1998 kiedy organizacje zydowskie i rzad USA zmuszaly ich do oddania pieniedzy ($1.25 billion) ulokowanych w bankach szwajcarskich przez Zydow zamordowanych w II WW. O ile sobie przypominam, bylo wtedy sporo antysemickich wybrykow w pieknej Szwajcarii. Mozesz tez przeczytac artykul w Jerusalem Post, July 5, 2020 zatytulowany “50% of Swiss Jews Faced Antisemitic Abuse in Past Five Years – Study”.

 6. Jestem bardzo zdziwiona tym wpisem. Mieszkam we francuskojęzycznej Szwajcarii i nigdy nie natknęłam się na prymitywnie antysemicki artykuł w tutejszej prasie. Natomiast jest faktem ze szwajcarskie media, tak jak wszedzie świecie, przedstawiają zawsze Izrael w negatywnym świetle i nawet gdy jakiś artykul mówi pozytywnie o osiągnięciach Izraela, to towarzyszy mu nieodmienna wzmianka o „gnebionych palestynczykach z okupowanych terytoriów”.
  Czyli jednak krypto antysemityzm, ale nie z rodzaju ze Żydzi winni epidemii. Czy pan Klechta mógłby załączyć artykuł o którym pisze ? Bo żadnego antysemickiego wrzenia prawdę mówiąc tu nie zauważyłam… Szwajcarzy z natury sa bardzo spokojni i umiarkowani.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.