Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerColby College informuje: “Konserwatyści nie powinni się zgłaszać”

Wydział historii Colby College właśnie rutynowo ogłosił stanowisko dla wizytującego adiunkta z zakresu historii Bliskiego Wschodu/Islamu na rok akademicki 2022-23. Rutynowe, ale i godne uwagi.

Wiecej TUTAJ


Ksiądz więził, głodził i gwałcił 12-latkę, aż złamał jej miednicę. Opowieść po 15 latach

Publikujemy fragment książki 27-letniej dziś Katarzyny Nowak (imię i nazwisko zmienione), o tym, jak przez dwa lata jako 12-13-latka była gwałcona i torturowana fizycznie oraz psychicznie przez księdza Romana B.

Wiecej TUTAJ


Dwa listy do mieszkańców Kalisza

 Kaliszu o godzinie 16.00 w niedzielę, 14 listopada 2021 roku rozpoczyna się wiec mieszkańców sprzeciwiających się antyżydowskiej demonstracji z 11 listopada. W trakcie wiecu odczytane zostają dwa listy. Pierwszy od Josepha Komema reprezentującego Kaliszan w Izraelu. Drugi od Hili Marcinkowskiej – mieszkanki Kalisza, Przewodniczącej Rady Związku Gmin Żydowskich w RP (a także członkini redakcji Forum Żydów Polskich).

Oto treść obydwu listów.

Wiecej TUTAJJak żyć tak długo, jak Methuselah

Naród Islamu (Nation of Islam, NoI) ma wielkie znaczenie jako pomost dla wielu czarnych Amerykanów, którzy przeszli z chrześcijaństwa do normatywnego islamu (tj. globalnej religii datowanej na VII wiek). Pomimo swojej nazwy Naród Islamu tylko w niewielkim stopniu pokrywa się z normatywnym islamem, szczególnie tym praktykowanym przez jego długoletniego przywódcę, Eliasza Muhammada (1897-1975). Rozwinął on pewne kreatywne koncepcje prawie zupełnie niezwiązane z normatywnym islamem, takie jak “czarni bogowie”, “niebieskookie diabły” i niezwykły zestaw zasad dotyczących właściwej diety.

Wiecej TUTAJ


Kalisz. Antysemityzm na marszu nacjonalistów. Okrzyki “śmierć Żydom” i palenie “Statutu kaliskiego”

Kilkaset osób wzięło udział w czwartek w marszu nacjonalistów w Kaliszu. Niektóre z przemówień wygłoszonych w trakcie wydarzenia miały charakter antysemicki i homofobiczny. Ratusz tłumaczył mieszkańcom dzień wcześniej, że nie mógł zabronić organizacji marszu.

Wiecej TUTAJ


Kabała i sens życia‏‏ – Granice po prostu eksplodują

Problem w tym, że świat nie będzie w stanie powstrzymać migracji. Stanie się tak z powodu braku wody, wojen, nieurodzaju i tak dalej.

Wiecej TUTAJ


Jarosław Kaczyński i historia polskiego analfabetyzmu

Czytam w Internecie ciekawą informację: „W Polsce analfabetyzm był spuścizną po polityce zaborców, którzy dążyli do ograniczania szkolnictwa. W 1914 na ziemiach polskich było: 57% analfabetów w zaborze rosyjskim, 40% w Galicji i 5% w zaborze pruskim.” Ciekaw jestem jak wielu czytelników oburzy się na mnie za inną interpretację tego cytatu. Spośród trzech zaborców tylko Niemcy walczyli z kulturą polskiego Kościoła katolickiego i polskiego ziemiaństwa.

Wiecej TUTAJ


Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna

Populistyczno-nacjonalistyczna zmiana ideologiczna prowadzona przez chińskiego prezydenta, Xi Jinpinga, ma jeszcze jedną, nieuchronną konsekwencję: przedstawia Chiny jako ekspansjonistyczne mocarstwo.

Wiecej TUTAJ


Izraelskie media o obchodach 11 listopada w Kaliszu. “Przerażające i symbolicznie ważne”

O marszu, który odbył się 11 listopada w Kaliszu, jest już głośno poza granicami Polski. O wiecu, podczas którego skandowano hasło “śmierć Żydom” oraz spalono tekst historycznego dokumentu Statutu Kaliskiego, piszą już izraelskie media.

Wiecej TUTAJ


Obchody 81. rocznicy zamknięcia granic getta warszawskiego

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.