Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.11 – 18.11


Josh Gottheimer (DN.J.) wydaje się być pierwszym Demokratą, który zgłosił sprzeciw wobec planu administracji Bidena, aby ponownie otworzyć konsulat USA dla Palestyńczyków w Jerozolimie.


StopAntisemitism.org zaprasza społeczeństwo do głosowania w swoim trzecim dorocznym konkursie na światowego „Antysemite Roku”, tytuł nadawany osobie, która kultywowała i propagowała największą nienawiść do Żydów w 2021 roku


Kanadyjski piosenkarz Justin Bieber, ogłosił daty nadchodzącej trasy Justice World Tour, w tym między innymi w Tel Awiwie.


Na brytyjskich uniwersytetach zarejestrowano łącznie 111 antysemickich przypadków, co stanowi 59-procentowy wzrost w porównaniu z 70 przypadkami odnotowanymi w roku szkolnym 2019-20. 


Palestyńscy Arabowie mieszkający w Strefie Gazy protestowali w ostatnich dniach online przeciwko rządowi Hamasu, który rządzi nadbrzeżną enklawą, szczególnie w związku z tamtejszą sytuacją gospodarczą.


Masa Israel Journey, założona przez Agencję Żydowską dla Izraela i rząd Izraela, świętowała przybycie ponad 100 certyfikowanych lekarzy z sześciu krajów podczas ceremonii otwarcia programu Masa Doctors w poniedziałek.Wydarzenie, które odbyło się w Muzeum Eretz Israel w Tel Awiwie, rozpoczęło ośmiomiesięczny program przygotowujący stypendystów do egzaminu przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia, które praktycznie przyznaje zdawanym stypendystom izraelską licencję medyczną.


J Street dołączyła do kilkudziesięciu w dużej mierze antyizraelskich grup, w tym niektórych, które wspierają ruch BDS, wzywając Senat USA do przyjęcia poprawki do Gazy w ramach Ustawy o Urzędzie Obrony Narodowej z 2022 r. 


Israel Aerospace Industries ogłosił w poniedziałek, że podpisał umowę na przekształcenie czterech samolotów pasażerskich B777-300ER w samoloty cargo dla linii lotniczych Emirates.


Mira Resnick, zastępca sekretarza stanu USA, powiedziała we wtorek, że Stany Zjednoczone planują sprzedaż 50 zaawansowanych myśliwców F-35 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Adwokat Nir Yaslovitzh, prawnik reprezentujący Natalie i Mordy’ego Okninów – izraelską parę zatrzymaną w Turcji pod zarzutem szpiegostwa za sfotografowanie rezydencji prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana – złożył apelację w imieniu swoich klientów.


izraelska policja graniczna przeprowadziła ewakuację nielegalnej żydowskiej placówki osadniczej Geulat Zion w środkowej części Samarii.


z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który będzie obchodzony 25 listopada, ministerstwo opieki społecznej opublikowało roczne dane, które pokazują wzrost liczby incydentów przemocy w rodzinie w Izraelu. Z danych resortu wynika, że ​​od początku 2021 r. do końca października, w Izraelu zgłoszono 7977 przypadków przemocy w rodzinie.


podczas historycznej ceremonii w Pałacu Prezydenckim Qasr Al-Watan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po raz pierwszy podniesiono izraelską flagę i zagrano izraelski hymn narodowy.


zespół izraelskich badaczy opublikował wyniki obserwacji ponad 1,3 mln osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Zauważono, że po czterech do sześciu miesięcy poziom przeciwciał tak bardzo spada, że rośnie ryzyko infekcji i hospitalizacji. Co więcej, wiek ludzi nie miał wpływu na spadek liczby przeciwciał, co oznacza, że ​​wpływ szczepionki maleje wraz z upływem czasu u wszystkich, a nie tylko u osób starszych.


palestyński terrorysta zaatakował nożem izraelskich policjantów w pobliżu jesziwy Ateret Cohanim na Starym Mieście w Jerozolimie. Lekko rannych zostało 2 policjantów. Napastnik został zastrzelony.


Autonomia Palestyńska poinformowała, że w ciągu ostatnich kilku dni zamknięto cztery uniwersytety z powodu gwałtownych starć na kampusach między studentami a rywalizującymi klanami. Coraz częściej palestyńska opinia publiczna wyraża obawy przed wybuchem wojny domowej w Autonomii Palestyńskiej.


 Brazylia dołączyła w zeszłym miesiącu do Międzynarodowego Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA) jako kraj-obserwator, ogłosił rząd w wydanym oświadczeniu .


Izrael prowadzi rozmowy z Jordanią, Zjednoczonymi Emiratami i Stanami Zjednoczonymi w celu uzgodnienia wspólnych projektów klimatycznych, poinformowało w środę izraelskie Ministerstwo Energii.


Katar i Egipt podpisały umowy na dostawy paliwa i podstawowych materiałów budowlanych do Strefy Gazy,


Prezydenci ¨państw Chin i Izraela rozmawiali przez telefon po raz pierwszy , a prezydent Isaac Herzog poruszył temat programu nuklearnego Iranu w rozmowie z chińskim Xi Jinpingiem.


Prywatne inwestycje w izraelskie technologie obronne i inne technologie cybernetyczne osiągnęły w tym roku wartość 6 miliardów dolarów, trzykrotnie więcej niż w 2020 r., powiedział w środę premier Naftali Bennett.


Para izraelska zatrzymana w Turcji w zeszłym tygodniu pod zarzutem szpiegostwa wylądowała w Izraelu wczesnym rankiem w czwartek, po tym, jak została zwolniona z więzienia w Stambule. Para, Natalie i Mordy Okninowie, wrócili do Izraela prywatnym odrzutowcem wysłanym przez izraelski rząd.


Aresztowany Omri Goren pracował jako sprzątacz w domu Benny’ego Gantza. Podobno skontaktował się z powiązaną z Iranem grupą hakerów Black Shadow, oferując dostarczenie informacji z domu męża stanu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.