Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.11- 20.11


Przedstawiciele 11 republikańskich biur prokuratorów generalnych w Stanach Zjednoczonych spotkali się w tym tygodniu w Waszyngtonie, aby omówić, jak rozwiązać problem odmowy sprzedaży produktów na Zachodnim Brzegu i w niektórych częściach Jerozolimy przez firmę Ben & Jerry.


 Iran znacznie zwiększył swoje zapasy wysoko wzbogaconego uranu, łamiąc umowę nuklearną z 2015 r., którą podpisał ze światowymi mocarstwami


Megillat Esther („Zwój Estery”) napisana przez 14-letnią Żydówkę z Rzymu została ujawniona w tym tygodniu w Jerozolimie.


 Projekt ustawy mający na celu odcięcie finansowania grupy terrorystycznej Hamas, która rządzi Strefą Gazy, został zatwierdzony w środę przez ponadpartyjny Klub Rozwiązywania Problemów.


Światowa Organizacja ds. Restytucji Żydowskich (WJRO) ogłosiła, że ​​Konferencja Roszczeniowa rozpoczęła przyznanie 1,1 miliona dolarów ocalonym z Holokaustu, którzy obecnie mieszkają lub byli prześladowani przez niemieckich nazistów lub ich sojuszników w Wielkim Księstwie Luksemburga podczas II wojny światowej


 Panująca „Miss Universe” oparla się naciskom na uczestnikow aby zbojkotowali konkurs piękności, który po raz pierwszy odbędzie się w Izraelu w przyszłym miesiącu.


ambasada Izraela w Tegucigalpa, stolicy Hondurasu, została zainaugurowana uroczystą ceremonią z udziałem prezydenta Hondurasu Juana Orlando Hernandeza, członka Knesetu Eli Avidara i ambasadora Izraela w Hondurasie Eldada Golana.


Premier Bennett będzie rozmawiał z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem po uwolnieniu izraelskiej pary podejrzanej o szpiegostwo z tureckiego więzienia i ich powrocie do Izraela.


Premier Izraela Naftali Bennett rozmawiał w czwartek z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem, dziękując mu za pomoc w uwolnieniu izraelskiej pary przetrzymywanej w kraju przez osiem dni pod zarzutem szpiegostwa.


Izraelski minister edukacji Yifat Shaha-Biton ogłosiła że izraelski profesor, który podpisał petycję wzywającą do bojkotu Centrum Uniwersytetu Ariel w Samarii, nie otrzyma Nagrody Izraela.


Ponadpartyjna grupa członków Izby Reprezentantów USA przedstawiła w czwartek ustawę przyznającą złoty medal Kongresu ostatniemu żyjącemu prokuratorowi w procesach norymberskich. Grupa przyznala medal 101-letniemu Benjaminowi Ferenczowi w 86. rocznicę procesów norymberskich.


minister spraw wewnętrznych Ajelet Szaked spotkała się w Waszyngtonie z sekretarzem bezpieczeństwa wewnętrznego USA Alejandro Mayorkasem. Omówiono kwestię włączenia Izraela do amerykańskiego programu, który umożliwi pobyt w Stanach Zjednoczonych bez wizy do 90 dni.


w Oslo zebrał się Kwartet Bliskowschodni (ONZ, Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Rosja), który z zadowoleniem przyjęło kroki ogłoszone przez Izrael “w celu dotarcia do Autonomii Palestyńskiej i udzielenia pomocy w kryzysie fiskalnym”.

Indyjski szef sztabu armii, gen. Manoj Mukund Naravane („MM”) Navarne, przebywa w Izraelu z pięciodniową wizytą, poinformował indyjski portal NDTV . Po przybyciu w środę Navarne odwiedził główną kwaterę Sił Obronnych Izraela w Tel Awiwie.


Grupa 39 palestyńskich uchodźców szukała azylu w Hiszpanii po tym, jak odmówiła powrotu na samolot podczas międzylądowania w Barcelonie podczas lotu z Kairu, poinformowały w piątek hiszpańskie władze.


 Handel dwustronny między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi „przekracza wszelkie przewidywania” i oczekuje się, że w tym roku przekroczy miliard dolarów, powiedział Khaleej Times prezes Izraelskiego Instytutu Eksportu Adiw Baruch .


Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel ogłosiła, że ​​dąży do ogłoszenia całej organizacji Hamasu grupą terrorystyczną.

Watford FC będzie pierwszym w historii klubem Premier League, który będzie gospodarzem obchodów święta Chanuka, ogłosił zespół .


Palestyński działacz na rzecz praw człowieka Bassem Eid złożył niedawno skargę w stanie Nowy Jork przeciwko firmie Ben & Jerry’s w związku z decyzją producenta lodów o bojkocie terytoriów izraelskich.


w ostatnim dniu Dubai Air Show 2021 nastąpiło podpisanie umowy o współpracy między Israel Aerospace Industries i emiracką firmą technologiczną EDGE. Umowa przewiduje utworzenie centrum obsługi kilku systemów IAI w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Współpraca będzie dotyczyć głównie bezzałogowych statków nawodnych,


Odręcznie napisany list Einsteina wystawiony na aukcję opisuje „ogromny” amerykański antysemityzm


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Z dziesiątek tysięcy nazw miast, wiosek, osiedli, dolin i rzek na Bliskim Wschodzie tylko Judea i Samaria zmieniły nazwę, na “West Bank”. Całkiem jak prawie 2 tysiące lat temu inni zaborcy zmienili nazwę Judei i Samarii na Palestynę.

    Jeśli autor kącika “Krótko i zwięźle” woli kłamstwo od prawdy, nie można mu tego zabronić, ale kłamstwo zostanie kłamstwem jeszcze długi czas. Nie na wieki, bo płukanie mózgu zawsze daje wyniki jeśli jest wystarczająco uporczywe i może nadejść moment kiedy dziecko zapyta nauczyciela co to “Judea i Samaria”, a nauczyciel odpowie” Legendarna kraina wymyślona przez apostołów”.

    Ku uwadze.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.