Uncategorized

Bennett buduje państwo terroru

 

Caroline Glick

Stojąc na mównicy w Knesecie w zeszłym tygodniu, premier Naftali Bennett oświadczył: „Nie ma negocjacji w celu ustanowienia państwa terroru w sercu Izraela”.

Bennett został zmuszony do złożenia oświadczenia, ponieważ opozycja polityczna upiera się, że jest odwrotnie. Były partner polityczny Bennetta, MK Bezalel Smotrich, zebrał wymagane 40 podpisów, aby zmusić Bennetta do stawienia się przed Knesetem w zeszłym tygodniu i odpowiadania na pytania. Smotrich i jego koledzy z opozycji uważają, że zdominowany przez skrajnie lewicowy rząd Bennetta szybko zmierza do ustanowienia palestyńskiego państwa terroru w sercu Izraela.

Wydarzenia z tego tygodnia pokazały, że pomimo zaprzeczeń Bennetta, opozycja ma rację.

Palestyńscy członkowie Brygad Męczenników Al-Aksa z ruchu Fatah gromadzą się w celu poparcia prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w mieście Halhoul na Zachodnim Brzegu, 27 czerwca 2021 r. | Zdjęcie pliku: EPA/Abed Al Hashlamoun

W środę w Oslo w Norwegii tak zwany Komitet Łącznikowy Ad Hoc zebrał się na swoją półroczną konferencję. AHLC to konsorcjum rządów-donatorów, które wspierają Autonomię Palestyńską. Została założona w 1993 roku, zaraz po formalnym zainaugurowaniu procesu pokojowego izraelsko-OWP na trawniku Białego Domu. Proces pokojowy został nazwany procesem z Oslo, ponieważ tajne rozmowy, które doprowadziły do oficjalnego procesu pokojowego, zostały zainicjowane w Oslo.

AHLC służy podwójnemu celowi. Rządy-darczyńcy zbierają fundusze na finansowanie i utrzymanie mechanizmów i instytucji rządzących w kontrolowanej przez OWP Autonomii Palestyńskiej. Te instytucje i mechanizmy mają służyć jako fundament przyszłego państwa palestyńskiego. Kraje-darczyńcy finansują również projekty ukierunkowane na rozwój gospodarki palestyńskiej.

Od 1993 roku, dzięki AHLC i innym mechanizmom międzynarodowych darczyńców, Palestyńczycy otrzymali więcej pomocy zagranicznej na mieszkańca niż jakikolwiek kraj w historii. Mimo to AP nigdy nie stworzyła funkcjonującej gospodarki. Yasser Arafat, jego następca, Mahmoud Abbas, i ich koledzy zdecydowali się zamiast tego wykorzystać fundusze do stworzenia sponsorującej terror kleptokracji.

W miarę jak coraz więcej krajów-darczyńców uświadamiało to sobie, to finansowanie PA przez AHLC spadło o około 80% w ciągu ostatniej dekady. Podczas gdy w 2011 roku darczyńcy przekazali PA 1,3 miliarda dolarów, w 2020 suma spadła do 500 milionów dolarów. Oczekuje się, że w tym roku PA pozyska tylko 184 miliony dolarów.

Większość pomocy europejskiej dla Autonomii Palestyńskiej została zamrożona. Badania wykorzystania tych środków wykazały, że czterdzieści procent środków darczyńców na rzecz PA nie dotarło do odbiorców. Wykazali również bezpośrednie powiązania między funduszami UE a terroryzmem palestyńskim.

Oprócz Kataru, który finansuje Hamas w Gazie, państwa arabskie w dużej mierze przestały finansować AP. W odwecie za palestyńskie potępienie porozumień z Abrahamem w zeszłym roku państwa arabskie zakończyły wszelką pomoc dla AP. Chociaż został przywrócony w tym roku, przekazywane kwoty stanowią ułamek tego, co przekazali w przeszłości. W 2019 roku arabskie rządy donatorów przekazały PA 265 milionów dolarów. W tym roku finansowanie PA wyniosło 32 miliony dolarów.

Administracja Trumpa zakończyła finansowanie przez USA PA w 2018 r. po uchwaleniu przez Kongres ustawy Taylor Force Act. Nazwany na cześć Taylor Force, weterana armii amerykańskiej w wojnie w Iraku, który został zabity przez palestyńskiego terrorystę podczas podróży uniwersyteckiej do Izraela w 2015 roku, ustawa Taylor Force Act zabrania USA finansowania PA, o ile wypłaca ona pensje skazanym terrorystom osadzonym w więzieniu w izraelskich więzieniach i rodzinom zmarłych palestyńskich terrorystów.

Europejczycy i Amerykanie nie obudzili się po prostu pewnego ranka i postanowili przestać finansować sponsorującą terror, skorumpowaną AP. Ich decyzje były efektem dekady żmudnej pracy rządów Netanjahu, aby przekonać ich, że pieniądze na AP są niewłaściwie wydanymi pieniędzmi.

Przez ostatnie pokolenie izraelska lewica nalegała, aby jednocześnie wspierać OWP i przeciwstawiać się palestyńskiemu terroryzmowi. Ten argument był głównym uzasadnieniem procesu z Oslo. Ale ponieważ masowy wzrost terroryzmu palestyńskiego od czasu ustanowienia AP w 1994 roku bezspornie dowiódł, jest odwrotnie.

Jeśli chcesz zapobiec palestyńskiemu terroryzmowi, nie możesz dawać OWP pieniędzy, broni czy legitymacji. OWP jest architektem terroryzmu palestyńskiego w szczególności i współczesnego terroryzmu bardziej ogólnie. I jest to lampart, który nigdy i nigdy nie zmieni swoich cętek.

Z tego samego powodu, jeśli chcesz zapobiec ustanowieniu państwa terroru w sercu Izraela, nie możesz finansować kontrolowanej przez OWP AP. Wszystkie fundusze, które nie zostały skradzione przez przywódców AP, są wydawane na rozwój militarnych, politycznych i ekonomicznych fundamentów palestyńskiego państwa terroru w sercu Izraela.

Podczas długiej kadencji premiera Benjamina Netanjahu, wspieranego przez izraelskie organizacje pozarządowe, rząd włożył wiele wysiłku w przekonanie Kongresu USA oraz administracji Obamy i Trumpa, że Stany Zjednoczone powinny zaprzestać wsparcia finansowego AP. To samo zrobili z europejskimi rządami i parlamentami. Ich nieustająca praca uniemożliwiła Amerykanom i Europejczykom przymknięcie oczu na masową defraudację funduszy i przekierowywanie miliardów dolarów na finansowanie i zachęcanie do terroryzmu przez AP.

Ale dzisiaj Bennett wykorzystuje swoją deklarację, że żadne negocjacje nie są prowadzone, aby ukryć fakt, że działania podejmowane przez niego i jego ministrów mają taki sam skutek jak negocjacje. Rozmontowują wszystko, co osiągnęły rządy Netanjahu. Posunięcia Netanjahu mające na celu uniemożliwienie Autonomii uzyskania środków finansowych na prowadzenie kampanii terroru są niweczone. Jego wysiłki, by odmówić Palestyńczykom geograficznych i politycznych środków do ustanowienia państwa terroru w sercu Izraela, również są odwracane.

Delegacji Izraela do AHLC w Oslo przewodniczy minister współpracy regionalnej Esawi Frej. Frej przybył do Oslo na kilka dni przed otwarciem konferencji, aby dołączyć do premiera AP Mohammeda Shtayyeha w lobbowaniu Europejczyków, Arabów i Amerykanów, aby przekazali AP więcej pieniędzy. Frej i Shtayyeh proszą darczyńców o podjęcie wieloletnich zobowiązań, które zapewnią Autonomii Palestyńskiej miliard dolarów rocznie.

Frej nie jest jedynym izraelskim ministrem zbierającym fundusze dla PA. Minister obrony Benny Gantz jest również zaangażowany w akcję. Haaretz poinformował w tym tygodniu, że Gantz wysłał swojego starszego doradcę Zohara Paltiego do Waszyngtonu, aby poprosił administrację Bidena o naciskanie na rządy europejskie i arabskie, aby zwiększyły ich składki na rzecz Autonomii Palestyńskiej i sfinansowały duże projekty ukierunkowane na rozwój gospodarki palestyńskiej.

Te wysiłki ministrów Bennetta nie są po prostu finansowaniem sponsorującej terror AP. Niszczą przyszłą zdolność Izraela do zwalczania międzynarodowego finansowania palestyńskich terrorystów.

Kierowana przez antyizraelskiego kongresmana Andy’ego Levina, grupa członków Kongresu obecnie forsuje ustawę wzywającą Stany Zjednoczone do zignorowania ustawy Taylor Force Act i ponownego otwarcia biura przedstawicielskiego PLO w Waszyngtonie i przywrócenia finansowania dla AP. Oba posunięcia są prawnie zabronione, ponieważ AP nadal wypłaca pensje terrorystom i emerytury rodzinom zmarłych terrorystów. Jak Izrael, który lobbuje rządy na całym świecie w celu finansowania AP finansującej terror, może sprzeciwić się ich ustawie?

Zbieranie funduszy dla AP nie jest jedynym sposobem, w jaki rząd Bennetta ułatwia palestyński terror. Zatwierdzenie przez rząd tysięcy palestyńskich pozwoleń na budowę w Strefie C, wraz z odmową zniszczenia tysięcy nielegalnych struktur palestyńskich w Strefie C, jest strategicznym prezentem dla palestyńskich terrorystów. Obszar C to miejsce, w którym znajdują się wszystkie społeczności izraelskie w Judei i Samarii.

Celem masowej budowy palestyńskiej na tym obszarze nie jest złagodzenie przeludnienia w kontrolowanych przez PA Obszarach A i B. Obszary te nie są przepełnione. Celem palestyńskiej budowy w Strefie C jest przekształcenie wszystkich izraelskich społeczności ze stosunkowo bezpiecznych, kwitnących wiosek, miasteczek i miast w odizolowane enklawy narażone na ataki terrorystyczne, jak nigdy dotąd. Palestyńska dominacja w Strefie C zmieni także izraelskie miasta, takie jak Jerozolima i Kfar Saba, w miasta przygraniczne, podobnie jak zbombardowane miasta i wioski graniczące z Gazą.

Partner Freja i Gantza w zbieraniu funduszy, Shtayyeh, jest ogólnie przedstawiany mieszkańcom Zachodu jako umiarkowany technokrata ze względu na jego wykształcony na uniwersytecie angielski. Ale stanowisko Shtayyeh jest tak samo fanatycznie antysemickie i wojownicze jak każdy inny dżihadysta ogrodowy. W przemówieniu do delegatów na dorocznej konferencji frakcji Fatah rządzącej AP w lipcu, Shtayyeh argumentował, że Żydzi nie mają związków z ziemią Izraela ani z biblijnym narodem Izraela. Powiedział, że współcześni Żydzi są potomkami rosyjskich Chazarów z VI wieku.

Na konferencji klimatycznej w Glasgow na początku tego miesiąca Shtayyeh dostosował odwieczne oszczerstwo o krwi „Żydzi zatruwający studnie” do swojego współczesnego kontekstu. Powiedział, że izraelskie społeczności w Judei i Samarii zanieczyszczają naturalne zasoby „Palestyny”.

W tym, co, jak sądził, było nieoficjalnym briefingiem dla izraelskich dziennikarzy arabskich pod koniec września, Shtayyeh powiedział, że jeśli Izrael nie ukłoni się wszystkim terytorialnym i politycznym żądaniom OWP, wówczas AP połączy siły z izraelską mniejszością arabską, tworząc zjednoczone przywództwo i prowadzić wojnę w celu zniszczenia państwa żydowskiego.

To prowadzi nas do szefa Shtayyeha, przewodniczącego PA i szefa OWP Mahmuda Abbasa. We wrześniu Abbas postawił Izraelowi ultimatum na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Powiedział, że Izrael ma rok na oddanie Judei, Samarii i Jerozolimy. Jeśli tego nie zrobi, OWP wyrzeknie się uznania prawa Izraela do istnienia. Innymi słowy, powiedział Izraelowi, że jeśli się nie podda, AP wznowi swoją wojnę terroru z państwem żydowskim.

Odwrócenie polityki Netanjahu przez rząd Bennetta miało zapoczątkować nową erę przyjaźni między Izraelem a demokratami i postnacjonalistycznymi zachodnimi Europejczykami. Ale stało się odwrotnie. Podczas gdy Biden cieszy się z ignorowania ustawy Taylor Force Act i finansowania PA, jego administracja z dnia na dzień staje się coraz bardziej wrogo nastawiona do Izraela.

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu w głosowaniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ nad rezolucją popierającą tak zwane „prawo powrotu” palestyńskich „uchodźców”. Jak administracja Bidena dobrze rozumie, palestyńskie żądanie „prawa powrotu” lub nieskrępowanej imigracji milionów Arabów urodzonych za granicą do Izraela i Autonomii Palestyńskiej jest żądaniem zniszczenia Izraela. 

Tak więc, podczas gdy rząd Izraela biega po całym świecie zbierając pieniądze na ustanowienie palestyńskiego państwa terroru, Waszyngton nie może już powiedzieć, czy popiera istnienie Izraela.

Patrząc w kontekście rzeczywistej polityki jego rządu, jasne jest, że oświadczenie Bennetta w Knesecie było fałszowaniem głowy. Nie musisz negocjować ustanowienia państwa terroru w sercu Izraela. Możesz po prostu zebrać pieniądze na ustanowienie jednego, dać jego przywódcom kontrolę nad terytorium, którego będą potrzebować do zaatakowania Izraela i przekonać społeczność międzynarodową, że Izrael chce, aby finansowali palestyński terroryzm. To właśnie robi Bennett.

Dziesięć lat zajęło rządom Netanjahu naprawienie szkód wyrządzonych Izraelowi przez katastrofalny proces w Oslo. Naprawa szkód, jakie rząd Bennetta wyrządza dziś krajowi, zajmie jeszcze wiele lat.

Bennett buduje państwo terroru

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.