Uncategorized

Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien


Amerykańscy studenci walczą o prawo człowieka do zabijania Żydów.

W ostatnich latach amerykańskie uniwersytety zatrudniły bardzo wiele personelu do zajmowania się różnorodnością, równością i włączeniem [Diversity, Equity, Inclusion – (DEI)] w celu stworzenia bardziej tolerancyjnego środowiska dla studentów o rozmaitym pochodzeniu.  

Heritage Foundation przeprowadziła badanie tweetów ponad 700 osób z personelu DEI i odkryła, że w sprawie syjonizmu i Izraela są dziwnie nietolerancyjni.

Wynik analizy był dość przewidywalny, niemniej nadal szokuje:

Aby zmierzyć antysemityzm wśród personelu uniwersyteckich DEI, przeszukaliśmy konta na Twitterze 741 osób z personelu DEI z 65 uniwersytetów, żeby znaleźć ich publiczne wpisy o Izraelu i – dla porównania – o Chinach. Personel DEI tweetował, retweetował i lubił trzy razy więcej tweetów o Izraelu niż tweetów o Chinach. Z tweetów o Izraelu 96 procent było krytycznych wobec żydowskiego państwa, podczas gdy 62 procent tweetów o Chinach było przyjaznych. Było więcej tweetów wspominających “apartheid” w Izraelu niż tweetów mówiących cokolwiek pozytywnego o Izraelu. Całkowicie przeważającym wzorem jest to, że personel DEI zwraca nieproporcjonalnie wielką uwagę na Izrael i niemal zawsze atakuje Izrael.

Choć krytyka Izraela niekoniecznie jest antysemicka, nadmierna uwaga skierowana na Izrael i nadmierny krytycyzm skierowany na ten jeden kraj są dowodami podwójnych standardów w stosunku do żydowskiego państwa, co jest cechą szeroko zaakceptowanej definicji antysemityzmu.  

Częste oskarżanie Izraela o ludobójstwo, apartheid, osadniczy kolonializm, czystkę etniczną i inne skrajne zbrodnie, podczas gdy taka krytyka rzadko kiedy jest skierowana pod adresem Chin, wskazuje na irracjonalną nienawiść, która jest skierowana na Żydów, nie zaś wyłącznie na jakąś troskę o prawa człowieka.  

Dowody przedstawione w tym badaniu pokazują, że personel uniwersyteckich DEI należy raczej postrzegać jako politycznych aktywistów o wąskiej i często radykalnej politycznej agendzie, niż jako propagatorów przyjaznych i włączających środowisk. 

Zamiast promować różnorodność i włączenie, uniwersytety mogą przyczyniać się do wzrostu antyżydowskiej nienawiści przez swoją politykę kadrową i rosnące uprawnienia DEI.  

Poniższy wykres podsumowuje główne wyniki. 

O każdym, kto uważa, że Izrael w większym stopniu łamie prawa człowieka niż Chiny, w zasadzie można bez obawy popełnienia błędu powiedzieć, że jest antysemitą.   

Tymczasem Anti-Defamation League opublikowała własne badanie anty-syjonizmu na kampusach, który często przeradza się w antysemityzm:

Kontynuując historyczny trend, w roku akademickim 2020-2021 część antyizraelskich grup i aktywistów włączyła do swojej retoryki antysemickie stereotypy, włącznie z twierdzeniami o rzekomej sile i kontroli Żydów nad mediami i instytucjami politycznymi. Choć główne antyizraelskie grupy oznajmiają na swoich stronach internetowych, że są przeciwne antysemityzmowi, wydają się nieświadome, ambiwalentne lub wręcz wyzywające, kiedy ich retoryka o Izraelu i syjonizmie staje się obraźliwa lub gra na antysemickich wątkach. Częściej jeszcze zaprzeczają, że w ogóle jest możliwe, by antyizraelska lub antysyjonistyczna retoryka była antysemicka.  Choć tylko mniejszość antyizraelskiej działalności na kampusach wyraźnie posługuje się antysemickimi stereotypami, olbrzymie nasilenie antyizraelskiej działalności zapewnia, że wielu studentów spotyka się z bigoterią.

W dodatku do używania antysemickich stereotypów i wątków antyizraelska retoryka może przerodzić się w antysemityzm, kiedy opozycja wobec syjonizmu zamienia się w czynne oczernianie, wykluczanie i poniżanie syjonizmu i syjonistów. W roku akademickim 2020-2021 taki wzór był ewidentny, szczególnie podczas konfliktu Hamas-Izrael w maju 2021 roku. Przedstawianie syjonistów jako z natury nikczemnych i niezasługujących na pewne prawa może prowadzić wielu żydowskich studentów do poczucia izolacji i oblężenia. Ponadto jad kierowany wobec Żydów, którzy popierają istnienie Izraela, jest bez porównania większy niż kierowany wobec nie-Żydów, z których większość także uznaje i popiera istnienie Izraela.  


„Diversity, Equity, and Inclusion” officers on campus are the most intolerant people around

Elder of Ziyon, 9 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.