Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 31.12 – 01.01


Od 2015 roku, doszło do prób przemycenia przez Hezbollah ponad 600 milionów tabletek z Libanu. Według raportu, od lutego ubiegłego roku skonfiskowano amfetaminę Captagon o wartości ponad 3 miliardów dolarów.


Izraelski cywil, który z własnej woli wjechał do Libanu kilka tygodni temu, został zwrócony w czwartek w ramach specjalnej operacji prowadzonej przez Izraelskie Siły Obronne, Tymczasowe Siły ONZ w Libanie (UNIFIL) i innych funkcjonariuszy bezpieczeństwa .


Premier Izraela Naftali Bennett mianował IDF gen. bryg. (ret.) Moshe Edri na przewodniczącego Komisji Energii Atomowej.


 Zdjęcia satelitarne syryjskiego komercyjnego portu śródziemnomorskiego w Latakii pokazują „zadziwiająco precyzyjny” atak, poinformowała w środę The War Zone .


Francuski rząd nakazał zamknięcie meczetu na sześć miesięcy za „podżeganie do nienawiści” i „przemoc” wobec chrześcijan, Żydów i homoseksualistów, 


Dwóch ocalałych z Holokaustu było wśród 135 Kanadyjczyków niedawno mianowanych do Orderu Kanady, jednego z najwyższych odznaczeń cywilnych w kraju.


Stany Zjednoczone ogłosiły, że przekażą organizacji ONZ wspierającej palestyńskich uchodźców 99 milionów dolarów, 


Republika Południowej Afryki twierdzi, że fala Omicron szybko ustępuje, bez większego wzrostu liczby zgonów


Izrael podpisał długo oczekiwaną umowę zakupu kilkunastu ciężkich helikopterów transportowych i dwóch dodatkowych samolotów do tankowania od Stanów Zjednoczonych, w ramach kontraktu na broń o wartości ponad 3 miliardów dolarów,


Rząd zatwierdził pakiet pomocy w wysokości 150 milionów szekli (48 milionów dolarów) dla izraelskiego przemysłu turystycznego.


Kilku zamaskowanych mężczyzn włamało się do kompleksu skarbca w Tel Awiwie w czwartek wieczorem, uprowadziło ochroniarza i ukradło gotówkę i kosztowności z dziesiątek sejfów.


32-letni mieszkaniec Jerozolimy został w piątek oskarżony o pracę w zagranicznej agencji gdzie przekazywl informacje wrogowi z zamiarem zaszkodzenia bezpieczeństwu narodowemu oraz nielegalne opuszczenie kraju.Pracował dla grupy terrorystycznej Hezbollah z siedzibą w Libanie.


izraelskie siły bezpieczeństwa wkroczyły do placówki osadniczej Givat Kumi Uri niedaleko osiedla żydowskiego Icchar w środkowej części Samarii. Rozebrano nielegalnie wzniesiony budynek. Na miejscu protestowało kilkudziesięciu osadników


palestyński terrorysta usiłował zaatakować nożem izraelskich żołnierzy na skrzyżowaniu w pobliżu miasta Ariel w zachodniej części Samarii. Żołnierze postrzelili napastnika zanim ten zdołał dobiec do przystanku autobusowego, na którym byli cywile. Postrzelony terrorysta zmarł od ran.


 Brytyjscy politycy i grupy żydowskie wzywają BBC do przyjęcia roboczej definicji antysemityzmu 


Według szacunków Centralnego Biura Statystycznego pod koniec 2021 r. ludność Izraela liczy 9,449 mln.


Palestyński przywódca Mahmoud Abbas powiedział, że polityka Izraela doprowadzi do eksplozji. Abbas złożył oświadczenie podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 


Kilka dni po spotkaniu z ministrem obrony Bennym Gantzem w jego domu w Rosh HaAyin, przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas przypuścił w piątek zjadliwy atak na Izrael, oskarżając go o „ohydną politykę czystek etnicznych i zorganizowany terroryzm”.


palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy 2 rakiety w stronę Morza Śródziemnego. Odgłosy eksplozji były słyszane na wybrzeżu w centralnej części Izraela.


Szlaki turystyczne w południowym Izraelu i niektórych częściach północy zostały zamknięte w sobotę, ponieważ ulewne deszcze spowodowały powodzie na tych obszarach


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.