Uncategorized

The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu


Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Właśnie znalazłem tę książkę z 1936 roku, The Yellow Spot, która szczegółowo dokumentuje początek nazistowskich prześladowań Żydów w Niemczech z wieloma zdjęciami i karykaturami z nazistowskich mediów.

Przerażająca przy czytaniu tej książki jest wiedza, że koszmarne fakty przytoczone w niej w osłupiających szczegółach – pogromy, aresztowania, antyżydowskie prawa, entuzjazm zwykłych Niemców w dołączeniu się do nienawiści – były dopiero otwierającą sceną tego, co miało przyjść. Wszystkie wydarzenia opisane w tej książce, są z lat 1933-35, ponad trzy lata przed Kristallnacht

Podobieństwo do dzisiejszego antysemityzmu jest uderzające.

Tak samo jak BDS, nazistowskie media miały własną “kulturę anulowania”, robiąc zdjęcia Niemcom – szczególnie kobietom – które kupowały w żydowskich sklepach, i publikowania ich dla zawstydzenia łamiących bojkot. 

Niemieckie wezwania do bojkotu żydowskich biznesów brzmią bardzo podobnie do „wezwań BDS” do bojkotowania Izraela:

Prosimy was, niemieccy mężczyźni i kobiety, byście przyłączyli się do tego bojkotu. Nie kupujcie w żydowskich sklepach i domach towarowych! Nie zwracajcie się do żydowskich adwokatów! Unikajcie żydowskich lekarzy! Pokażcie Żydom, że nie mogą bezkarnie wdeptywać honoru Niemiec w błoto! Ktokolwiek nie przestrzega tych żądań dowodzi tym, że staje po stronie wrogów Niemiec!     

Są tam setki przykładów oficjalnego i półoficjalnego antysemityzmu. Tak samo jak dzisiejsza ONZ mówi, że wszystko, co robi Izrael, jest zbrodnią wojenną, pismo handlowe narodowo-socjalistycznych fryzjerów pisało: „Niemiecki fryzjer, który z przyjemnością pozbawia Żydów ich szczeciny, popełnia zbrodnię wobec społeczeństwa”. 

Podobnie jak Arabowie, którzy uważają, że Żydzi zachowujący się jak normalni ludzie, są “prowokacyjni” i mówią, że ich ataki na Żydów są winą Żydów, widzimy Goebbelsa, który mówi w 1934 roku, że Żydzi, którzy nie są „prowokacyjni”, nie doznają szkody, ale ci, którzy upierają się przy zachowywaniu jak niemieccy obywatele, będą zasadnie atakowani:  

Byliśmy bardzo łagodni wobec Żydów. Jeśli jednak myślą, że dlatego nadal mogą przebywać na niemieckich scenach, oferując sztukę niemieckiej ludności; jeśli myślą, że nadal mogą wkradać się do redakcji, pisząc dla niemieckich gazet; jeśli myślą, że mogą paradować po Kurfürstendamm, jak gdyby nic się nie zdarzyło, mogą przyjąć te słowa jako ostatnie ostrzeżenie. Żydostwo może być pewne, że zostawimy ich w spokoju, jak długo skryją się cicho i skromnie za swoimi czterema ścianami, jak długo nie prowokują i nie obrażają narodu niemieckiego żądaniami, by traktować ich jak równych. Jeśli Żydzi nie posłuchają tego ostrzeżenia, będą mieli tylko siebie samych do obwiniania za to, co się im dzieje.

Nazistowska propaganda zwracała się nie tylko przeciwko Żydom, ale przeciwko „plemieniu Judy” jako narodu. Także tutaj paralele między nimi a antyizraelską propagandą w arabskich mediach są oczywiste.

Juda dąży do wyrządzenia szkody niemieckiemu narodowi i dał temu błogosławieństwo. W sobotę 1 kwietnia o godzinie 10 rozpocznie się obrona niemieckiego narodu przed tym uniwersalnym zbrodniarzem, Żydem. Rozpoczyna się walka, na jaką nigdy wcześniej nie odważono się przez wszystkie stulecia. Juda prosił się o walkę i będzie ją miał ! Będzie ją miał aż zrozumie, że Niemcy Brązowych Batalionów nie są Niemcami tchórzostwa i poddania. Juda będzie miał walkę aż do naszego zwycięstwa! (Volkischer Beobachter, 31 marca 1933r.)


Irańskie media dzisiaj brzmią dokładnie tak samo. 


Paralel do dzisiejszego antysemityzmu jest więcej. Porównajmy karykaturę z “Der Sturmer” z 1934 roku do Nadmuchiwanej świni z koncertu Rogera Watersa:

Porównajmy nazistowski fałszywy cytat z Talmudu z tym, co pisze słynna amerykańska poetka, Alice Walker:

„Der Sturmer”:

Ten Żyd (tu jego nazwisko i adres) należy do obcej rasy, która wierzy, że może bezkarnie dokonywać zanieczyszczania rasy jak poprzednio. Działa on według talmudycznej zasady swojej rasy. Żydówki są zbyt dobre dla jego plugawości. Zatem goni za nie-Żydówkami. Nie-Żydówki są, według Talmudu, uważane za bydło; Żyd może więc bezcześcić i rujnować je z czystym sumieniem… „Nieżydowska dziewczynka może być zhańbiona, gdy tylko ma trzy lata i jeden dzień”.  

Alice Walker, w wierszu, “Jest naszym (przerażającym) obowiązkiem studiować Talmud”:

Czy goje (my) mają być niewolnikami Żydów i nie tylko

To, ale mają to lubić?

Czy trzyletnie (i jeden dzień) dziewczynki są gotowe do małżeństwa i stosunku?

Czy mali chłopcy są dostępnymi ofiarami do gwałtu?

Czy nawet najlepsi z gojów (znowu, my) muszą zostać zabici?

Zatrzymaj się na moment i pomyśl, co to może znaczyć

Lub już znaczyło

W czasie naszego życia.

 

Możecie odkryć, że jako bydło

Zaczynamy czuć, że jesteśmy

Mamy starożytną historię ucisku

Której większość z nas nie jest nawet

Świadoma. Odkryjecie, że my, goje, podludzie, zwierzęta

- Palestyńczycy z Gazy

Nasi najbardziej oczywiści reprezentanci

W obecnym czasie – są okrutnym przykładem tego, co może być zrobione

Bezkarnie i bez sumienia,

Przez Wybrany naród,

Olbrzymiej większości ludzi

Na planecie,

Którzy nie byli Wybrani.

Antysemicki wiersz w “Der Sturmer” brzmi bardzo podobnie do hipnotyzujących, antyizraelskich rymowanych haseł – “od rzeki do morza” – jakie słyszymy na antyizraelskich wiecach: 

Żydowskie ręce są czerwone od chrześcijańskiej krwi,

 Żądamy żydowskiej krwi i więcej ! 

Ludzie mają nadzieję, że zobaczą dzień 

Kiedy zastrzelenie ostatniego Żyda nie będzie przestępstwem !  

Naziści starannie przygotowali grunt tak, że Żydzi dosłownie nie mogli bronić się. I dokładnie to samo nowoczesny antysemityzm robi z Izraelem – oskarża go o fałszywe zbrodnie wojenne i fałszywy apartheid, zmienia międzynarodowe prawo, by wepchnąć żydowskie państwo do kąta, wypacza wszystko, co izraelsko-żydowskie, jako niemoralne lub ukrywające niemoralność, ustanawia komisje ONZ, których jedynym celem jest uzasadnienie czystki etnicznej Żydów z Bliskiego Wschodu i nazwania takiej czystki moralnym imperatywem. Wiedzą, że obecnie Żydzi mogą bronić się militarnie, więc używają innych środków do zniszczenia ich, ale cel jest ten sam.

Zarówno naziści w tej książce, jak nowocześni antysemici przygotowują świat to świętowania przyszłego ludobójstwa.

Tutaj jest cała książka: https://www.scribd.com/. Jest to najbardziej przerażająca rzecz, jaką przeczytacie w tym roku.

The Yellow Spot: Detailed, contemporaneous accounts of Nazi persecution of Jews 1933-1935 sound a lot like today’s antisemitism

Elder of Ziyon, 30 grudnia 2021
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 


Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog pod tym tytułem śledzi antysemityzm w amerykańskich mediach i w polityce.   

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


http://www.listyznaszegosadu.pl/m/brunatna-fala/the-yellow-spot-szczegallowa-relacja-z-tamtych-czasalw-o-nazistowskim-przesladowaniu-zydalw-w-latach-1933-1935-brzmi-bardzo-podobnie-do-dzisiejszego-antysemityzmu

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Niestety ta analiza jest prawdziwa. A Zydzi ktorzy sami sie do tego przyczyniają sa najgorsi. I jest ich niestety wielu, szczegolnie w USA, i nawet w samym Izraelu. Swiat im rzuca jałmużnę i nazywa “ useful idiots”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.