Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerDominika Kozłowska: spotkałam osoby, które odeszły z Kościoła, aby zachować wiarę

„Przyszłe pokolenia zarzucą nam, że nie byliśmy dość radykalni. Potencjał buntu nie jest wystarczająco uruchomiony w naszym społeczeństwie, nie mówiąc już o Kościele” – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” Dominika Kozłowska.

Wiecej TUTAJ


ANTYSEMICCY PROFESOROWIE W CAŁYCH STANACH ZJEDNOCZONYCH WZYWAJĄ STUDENTÓW DO MORDOWANIA ŻYDÓW

Na całym świecie szaleje antysemityzm. Nie dotyczy to tylko świata muzułmańskiego. To nie tylko w Europie. Antysemityzm szerzy się w Ameryce i to szybko się rozprzestrzenia. A przerażające jest to, że dzieje się to na kampusach uniwersyteckich . A bardziej przerażające jest to, że nie tylko studenci to rozpowszechniają. Fakt, że profesorowie tak zaciekle sprzeciwiają się narodowi żydowskiemu, uczy także kolejne pokolenie nienawiści

Wiecej TUTAJ


Papież napisał wstęp do książki o Lidii Maksymowicz, która jako dziecko przetrwała obóz w Auschwitz

Papież Franciszek napisał wstęp do książki „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić”. Książka jest świadectwem Lidii Maksymowiz, która jako małe dziecko trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jej relację spisał Paolo Rodari.

Wiecej TUTAJ


10 lat temu zmarł Kazimierz Smoleń, więzień Auschwitz i dyrektor muzeum

10 lat temu zmarł Kazimierz Smoleń, były więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, współtwórca i długoletni dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Odszedł 27 stycznia 2012 r., w dniu 67. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Miał 91 lat.

Wiecej TUTAJSzczyt prawicowych partii w Madrycie. Marine Le Pen odmówiła poparcia deklaracji w sprawie Ukrainy

Premierzy Polski i Węgier oraz ich prawicowi sojusznicy wezwali we wspólnej deklaracji do solidarnego działania narodów Europy w obliczu agresji z zewnątrz. “Rosyjskie działania militarne na wschodniej granicy Europy doprowadziły nas na skraj wojny” – czytamy. Jak donosi agencja AFP, ten fragment wywołał sprzeciw Marine Le Pen. Liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego zażądała, by zawiesić ten akapit w stosunku do jej ugrupowania.

Wiecej TUTAJ


Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena

Czas pokaże, czy administracja Bidena i inne strony negocjujące z mułłami Iranu wezmą pod uwagę głosy przychodzące ze świata arabskiego – czy też będą nadal pozwalały mułłom na mamienie ich, by znieśli sankcje USA, podczas gdy Teheran kontynuuje drogę do zdobycia broni jądrowej i rozciągnięcia swojej kontroli na kolejne państwa arabskie

Wiecej TUTAJ


Nie będą umierać za Białystok

Wejdą, nie wejdą? Pół świata żyje dziś tym nieobcym Polakom pytaniem. Rosja sroży się i gromadzi wojska nad granicą z Ukrainą, wojna wisi w powietrzu. A jednak nie wejdą.

Wiecej TUTAJ


Koniec (?) Pawła Kukiza

Wszystkim marzącym o sejmowej komisji śledczej w sprawie przestępstw ekipy rządzącej, która zakupiła od izraelskiej firmy wyrafinowany system do głębokiej inwigilacji ludzi, powiem krótko – wybijcie to sobie z głowy.

Wiecej TUTAJ


Miękki Biden pozwoli Putinowi na „pomniejszy atak”? Może być zupełnie odwrotnie

Niezależnie od tego, jak oceniamy dotychczasowe działania administracji Bidena ws. Ukrainy, warto wziąć pod uwagę kontekst, w jakim operuje. Wśród Amerykanów wyraźnie maleje apetyt na odgrywanie roli globalnego policjanta i obrońcy Zachodu

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.