Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 3.2 – 4.2Awantura wybuchła we wtorek rano pod Ścianą Płaczu na Starym Mieście w Jerozolimie po tym, jak mała grupa członkiń Kobiety Muru w towarzystwie członkiń Knesetu podeszła do modlących się tu prawosławnych kobiet.


Po raz pierwszy Izrael zezwolił oficerowi wojskowemu USA na obserwowanie ćwiczeń izraelskich sił powietrznych symulujących misje dalekiego zasięgu


Generał Houthi: pociski, drony mogą „dosięgnąć Tel Awiwu i portu w Ejlacie” Jemeński ekspert wojskowy gen. bryg. Gen. Abdallah Al-Dżafari powiedział, że celem ataku będą również Zjednoczone Emiraty Arabskie. 


Były ambasador USA w Izraelu David Friedman został ostrzeżony przez pracownika Departamentu Stanu w 2017 roku, aby nie był „tak żydowski” , ujawnił Breitbart .


Izrael i Wielka Brytania porozumiały się w sprawie podniesienia standardu umowy o wolnym handlu, poinformowało w środę izraelskie Ministerstwo Gospodarki. Ogłoszenie nastąpiło po spotkaniu izraelskiej minister gospodarki Orny Barbivai z brytyjską sekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan.


 Naczelny rabin sefardyjskich Zydow, Icchak Josef, ostro skrytykował we wtorek ministra służby religijnej Matana Kahanę za inicjowanie nawrócenia i reform kaszrutu, które Josef twierdzi, że są sprzeczne z żydowskim prawem.


minister finansów Avigdor Liberman powiedział: “Kraje G7, Rosja i Chiny muszą natychmiast rozpocząć współpracę, aby powstrzym


wieczorem ministerstwo ochrony środowiska poinformowało, że wysłany statek badawczy nie znalazł u wybrzeży Izraela żadnych plam ropy naftowej ani innego zanieczyszczenia.


ministerstwo ochrony środowiska poinformowało, że wysłany statek badawczy nie znalazł u wybrzeży Izraela żadnych plam ropy naftowej ani innego zanieczyszczenia.


Ukraina zwróciła się do Izraela o pomoc w zakresie obrony powietrznej i cybernetycznej, powiedział w środę izraelskim mediom minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba.


naukowcy z Wydziału Medycyny Azrieli Uniwersytetu Bar-Ilan poinformowali, że wyniki ich badań wykazały, że osoby z niedoborem witaminy D były 14 razy bardziej narażone na ciężkie lub krytyczne przypadki przebiegu choroby COVID-19 niż osoby, które tego nie mają takiego niedoboru. W grupie z niedoborem witaminy D śmiertelność wyniosła 25,6%, podczas gdy w grupie z wystarczającym poziomem 2,3%.


Znany szef kuchni Eyal Shani otworzy 150 restauracji w Europie


Amerykańskie siły specjalne zabiły lidera ISIS Abu Ibrahima al-Hashimi al-Qurayshiego w nalocie antyterrorystycznym w północno-zachodniej Syrii w czwartek, podał Biały Dom.


Muzeum Holokaustu zostanie otwarte w Darwin w Australii dzięki dotacji w wysokości 750 000 dolarów od rządu federalnego.


 El Al poinformował w czwartek giełdę w Tel Awiwie, że podpisał Memorandum of Understanding w sprawie nabycia akcji Arkia Israeli Airline.


Wzmacniają się więzi wojskowe między Izraelem a Bahrajnem, a współpraca morska między krajami regionalnymi pod przywództwem amerykańskim jest jedną z największych tego typu na świecie, powiedział Makorowi Rishonowi starszy dowódca marynarki amerykańskiej .


Gantz podpisuje porozumienie obronne z odpowiednikiem Bahrajnu


ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Kornijchuk został wezwany na spotkanie w ministerstwie spraw zagranicznych w Jerozolimie, gdzie został upomniany za wypowiedzi na temat izraelskiej polityki wobec kryzysu na Ukrainie oraz ministra spraw zagranicznych Jaira Lapida.


Czy Izrael jest różnorodny i inkluzywny?

Spójrz ( na film ) na nasz obecny rząd, który oddaje różnorodność izraelskiego społeczeństwa!

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.