Uncategorized

EPIDEMIA W IZRAELU


Jerzy Klechta

Żydzi mieszkający w krajach Skandynawskich trzymają się dzielnie, gorzej rzecz się ma w Izraelu. Tam fala infekcji nasila się. W minioną niedzielę odnotowano ponad 4 tys.nowych zachorowań. W ostatnich dwóch tygodniach odnotowano ok. 700 zachorowań dziennie. Premier Naftali Bennett ostrzega, że niebawem każdego dnia nowych zachorowań mogą być dziesiątki tysięcy. Najbliższe dni przynieść mogą katastrofę.

Prof. Eran Segal z Instytutu Weizmanna przewiduje, że w Izraelu zarażona będzie co czwarta osoba czyli łącznie dwóch mln ludzi. Ale to nie wszystko. Bardziej katastroficzną prognozę przedstawili naukowcy zajmujący się epidemiologią w Instytucie Gertnera . Otóż w najgorszym przypadku zarazić się może …99 proc.populacji. Jest to prognoza, w którą aż trudno uwierzyć!

Zaś liczba poważnych zachorowań sięgnąć może 2,7 tys. przypadków. Większość chorych nie było szczepionych. Prof. Arnon Afek ze szpitala Sheba Hospital oświadczył, że obecnie nie ma wolnych miejsc w szpitalnictwie. Szczepionka COVID – 19 jest na wagę złota.

Jerzy Klechta


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

 1. Dane sa wyssane z palca, nieaktualne i niesprawdzone do konca.

 2. Liczby już nieaktualne.
  Dla ogólnej wiadomości, dane aktualne:
  Szczepionych 3 razy – około 4.450 miliona, 4 razy – około 661 tysięcy. Według świeżych danych ministerstwa zdrowia ( dla grupy seniorów ponad 60 lat) nawet szczepieni tylko jeden raz zachowują odporność na Omikrona: ich szansa wylądowania w szpitalu jest połową szansy nie-szczepionych. Szczepieni 3 razy są odporniejsi już 10 razy: Ich szansa na hospitalizację jest tylko 10% nieszczepionych. Podobne reguły widać i u młodszych, oczywiście z liczbami absolutnymi dużo niższymi.
  Epidemia Omikrona u nas wygasa, ale ciężko chorzy docierają dalej do szpitali, mimo że ilość nowych wypadków spada. To normalny efekt, bo wielu ludzi dochodzi do szpitala dopiero po tygodniu albo dłużej.

  Co do szczepionych poczwórnie, nie ma dosyć danych na statystykę, ale już jasne że bardzo niewielu, jeśli w ogóle, dociera do szpitala.

 3. To bardzo ciekawe, bo wiodące media mówią ze Izrael ma już 4 dawkę i jest wysoki procent osób zaszczepionych .. gdzie prawda a gdzie fałsz ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.