Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 31.3 – 1.4


City Harvest, największa nowojorska organizacja zajmująca się ratowaniem żywności, rozpoczęła w tym tygodniu coroczny ogólnomiejski Passover Food Drive , aby pomóc nakarmić żydowskie rodziny w całym Nowym Jorku, które będą obchodzić to święto.


Grupa uczniów z sieci edukacyjnej Derech Avot High School of Ohr Torah Stone w Efracie postanowiła zmienic zaplanowana trase podczas corocznej wycieczki, aby złożyć wizytę kondolencyjną w domu Yazan Falah, funkcjonariusz izraelskiej policji granicznej ktory zginął w niedzielnym ataku terrorystycznym w Hadze.


Podczas nalotu antyterrorystycznego żołnierze Sił Obronnych Izraela zatrzymali brata Diaa Hamarsheh, 27, dzień po tym, jak brat nielegalnie dostal sie do Izraela , niedaleko Jenin, i zamordował pięć osób


Stany Zjednoczone ogłosiły w środę, że nakładają sankcje na irańskie osoby i podmioty związane z programem rakiet balistycznych.


Jedna osoba została ranna w czwartek rano w ataku nożem na autobus na trasie 60 w pobliżu Neve Daniel w Judei i Samarii


siły Hamasu włamały się dziś do biur Komitetu Obywatelskiego Gazy, aresztowały kilku zatrudnionych tam urzędników Autonomii Palestyńskiej i przejęły to miejsce.


odbyło się posiedzenie gabinetu bezpieczeństwa, na którym postanowiono zaprzestać nakładanie zbiorowych ograniczeń na Arabów jako formy kary za terroryzm, na rzecz karania konkretnych jednostek i ich rodzin.


w wieku 68 lat zmarł Noam Szalit, znany z niestrudzonej walki o uwolnienie swojego syna, żołnierza Gilada, z niewoli Hamasu.


Prezydent USA Joe Biden rozmawiał z premierem Izraela Naftali Bennettem, aby przekazać wsparcie Ameryki w obliczu śmiertelnej fali ataków terrorystycznych, której obecnie doświadcza ten kraj.


Izraelska marynarka wojenna i piąta flota USA rozpoczęły w tym tygodniu swoje największe w historii wspólne ćwiczenia, ogłosiły we wtorek Izraelskie Siły Obronne.


Większość amerykańskich wyborców sprzeciwia się reprezentowaniu Rosji w rozmowach nuklearnych w Iranie


premier Naftali Bennett i minister bezpieczeństwa publicznego Omer Bar Lev przyznali 181 mln szekli izraelskiej policji na działania związane z walką z terroryzmem.


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelski autobus w pobliżu osiedla żydowskiego Karmei Tzur w bloku osiedli Gusz Etzion w Judei. W wyniku tego, autobus zderzył się z arabskim samochodem. W zdarzeniu ranny został Izraelczyk i Arab.


Siły Obronne Izraela poinformowały o rozpoczęciu operacji wojskowej “Falochron”, która ma na celu powstrzymanie obecnej fali arabskiego terroru. Pierwszym krokiem operacji była dzisiejsza akcja sił specjalnych w Dżeninie.


w oficjalnym oświadczeniu, rzecznik Hamasu Fawzi Barhoum ostrzegł, że zgoda izraelskiej policji na wizytę MK Ben Gvir na Wzgórzu Świątynnym jest niebezpiecznym prowokacyjnym posunięciem.


setki Palestyńczyków zebrało się w nocy w wiosce Ja’bad, w pobliżu Dżeninu na północy Samarii. Uczcili oni terrorystę z Ja’bad, który podczas zamachu w Bene Berak zabił 5 osób


przywódca Islamskiego Dżihadu, Zijad al-Nakhalah, ogłosił ogólny stan gotowości swoich sił w Strefie Gazy. Jest to odpowiedź na dzisiejszą akcję izraelskich sił specjalnych w Dżeninie, gdzie zginęło 3 palestyńskich terrorystów.


Turcja twierdzi , że gazociąg z Izraelem prawdopodobnie nie bedzie dzialal w najbliższym czasie


Azerbejdżan otworzył swoje pierwsze biuro turystyczne w Izraelu i podpisał umowę o współpracy na rzecz rozwoju przemysłu.


Brytyjska firma wyprodukuje 1 mln macy koszernej dla Ukrainy


Niemcy są zainteresowane możliwością zakupu systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej z Izraela

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.