Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.4 – 3.4Współpraca akademicka Izraela z Marokiem Kulminowala w tym tygodniu dzięki wizycie delegacji z Marokańskiego Uniwersytetu Politechnicznego im. Mohammeda VI (UM6P) na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.


minister obrony Benny Gantz podpisał rozkaz wzywający 300 funkcjonariuszy rezerwy policji granicznej do wzmocnienia istniejących sił w ramach przygotowań do ewentualnej przemocy przed Ramadanem.


Palestyńczycy wszczęli zamieszki w Hebronie w Judei. Obrzucono kamieniami i bombami zapalającymi funkcjonariuszy izraelskiej policji granicznej, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu.

izraelska jednostka sił specjalnych wkroczyła do wioski Arraba, w pobliżu Dżeninu na północy Samarii. Siły bezpieczeństwa wcześniej obserwowały 3 poszukiwanych terrorystów Islamskiego Dżihadu i ostatecznie rozpoczęły pościg za ich samochodem. Podczas próby aresztowania doszło do gwałtownej wymiany ognia, w której zginęło 3 terrorystów, a 4 żołnierzy zostało rannych.


agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet ujawniła, że w ostatnich dniach udaremniła kilka ataków terrorystycznych. Zatrzymano około 200 izraelskich Arabów mających w przeszłości kontakt z ISIS, z których po przesłuchaniu 15 aresztowano.


izraelska jednostka sił specjalnych wkroczyła do miejscowości Szweika na północ od Tulkarem w zachodniej części Samarii. Aresztowano poszukiwanego terrorystę, który należał do komórki terrorystycznej rozbitej wczoraj w pobliżu Dżeninu.


Chiny rozpoczęły masową operację cybernetyczną przeciwko ukraińskiemu wojsku i jego obiektom nuklearnym, zanim Rosja rozpoczęła inwazję .


Minister zdrowia Nitzan Horowitz odwiedzi Ukrainę w przyszłym tygodniu – powiedział ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniychuk podczas konferencji prasowej w ambasadzie w Tel Awiwie


Gmina Umm al-Fahm cofa oświadczenie kondolencyjne dla rodzin dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę przeprowadzili śmiertelny atak terrorystyczny w Haderze, twierdząc, że rzecznik gminy i biuro ds. PR popełnili błąd.


Ewentualny projekt gazociągu między Turcją a Izraelem nie jest możliwy w perspektywie krótkoterminowej, a budowa alternatywnego systemu zmniejszenia zależności od Rosji nie nastąpi szybko, powiedział w czwartek turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu


Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy Bramie Damasceńskiej na Starym Mieście w Jerozolimie. Obrzucono kamieniami i butelkami izraelskich policjantów. Podpalano także kosze na śmieci. Policja zatrzymała 4 osoby


Nowe dokumenty ujawniają, że rosyjski prezydent Władimir Putin był odwiedzany przez lekarza raka tarczycy 35 razy w swoim luksusowym ośrodku nad Morzem Czarnym i regularnie zażywa sterydy,


 Izraelskie siły bezpieczeństwa zlikwidowaly „tykającą bombę zegarową”, likwidując komórkę terrorystyczną w Jenin, która planowała atak.


Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły w piątek zakończenie negocjacji w sprawie historycznej, kompleksowej dwustronnej umowy o wolnym handlu.


Rosja poinformowała w niedzielę, że rozmowy pokojowe nie posunęły się na tyle, by doszło do spotkania przywódców, a stanowisko Moskwy w sprawie statusu Krymu i Donbasu nie uległo zmianie.


Rzecznik IDF generał porucznik Ran Kochav powiedział w niedzielę, że w ramach przygotowań do muzułmańskiego świętego miesiąca Ramadan i obecnej fali terroru nękającej Izrael wojsko obserwuje Strefę Gazy, a także inne zagrożenia po drugiej stronie granicy z Libanu i Syrii.


Porozumienie z Iranem zagraża światowemu bezpieczeństwu – Kongres Republikanów w 2022 roku może to zmienić


Korzyści z wieku: Darmowe przejazdy autobusem dla osób w wieku 75+


Wysłannik Izraela na Ukrainę mówi, że zabijanie cywilów w Bucha jest nieuzasadnioną „zbrodnią wojenną”


3 kwietnia 2022 r. powstała inicjatywa, która jednoczy cały naród Izraela: pisany jest zwój Tory ku czci pamięci 11 osób zabitych w zamachach terrorystycznych i ku pamięci rabina Kanewskiego. Zwój Tory trafi do synagogi bojowników tajnego oddziału Straży Granicznej, którzy zlikwidowali dwóch terrorystów w morderczym ataku w Haderze.


Rząd Izraela zezwolił na przydzielenie 181 milionów szekli (56,5 miliona dolarów) w nagłych wypadkach dla izraelskiej policji.


Według doniesień z Gazy siły Hamasu włamały się dziś do biur Komitetu Obywatelskiego Gazy, aresztowały kilku zatrudnionych tam urzędników Autonomii Palestyńskiej i przejęły to miejsce. Doniesiono również, że po przejęciu członkowie Hamasu zadzwonili do szefa Komitetu Obywatelskiego Gazy, Iyada Nassera, który w tym czasie był na spotkaniu w Ramallah, i poradził mu, aby nie wracał do Strefy Gazy, ponieważ Hamas nie pozwoli mu wjechać.


Tal Engler i Sergey Richter z Izraela zdobyli złoty medal w zawodach drużyn mieszanych karabinów pneumatycznych na 10 m podczas Mistrzostw Europy w strzelectwie 2022 w Hamar w Norwegii.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.