Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.4 – 5.4


Rada miejska Bnei Brak ma przedyskutować propozycję nazwania ulicy imieniem 1 sierż. Amir Khoury, który zginął w odpowiedzi na śmiertelny atak terrorystyczny w mieście w zeszłym tygodniu.


 Rządząca w Gazie organizacja terrorystyczna Hamas ostrzegła w niedzielę, że przyjscie izraelskiego ministra spraw zagranicznych Yaira Lapida pod Bramę Damasceńską na Starym Mieście w Jerozolimie był „niebezpieczną eskalacją”.


 Badacze z Izraelskiego Urzędu Starożytności i Uniwersytetu w Tel Awiwie byli zaskoczeni odkryciem pozostałości wanilii w 2600-letnich słojach wina odkrytych w Parku Narodowym Miasta Dawida  w Jerozolimie.


amerykańska korporacja SpaceX poinformowała, że start misji kosmicznej Axiom Mission 1 został przełożony na 8 kwietnia. Załoga składa się z czterech osób: Michael López-Alegría (Hiszpania), Ejtan Stibbe (Izrael), Larry Connor (USA) i Mark Pathy (Kanada). Stibbe będzie drugim Izraelczykiem w kosmosie.


Osiem miesięcy po zdobyciu historycznego złotego medalu dla Izraela na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w wieku zaledwie 22 lat Linoy Ashram konczy kariere gimnastyczki artystycznej, co ogłosiła na specjalnej konferencji prasowej.


Wizyta ministra zdrowia Nitzana Horowitza w wybudowanym na Ukrainie szpitalu polowym Kohav Meir stanowi „niezachwiane poparcie Izraela dla Ukrainy w obliczu okrutnej inwazji Rosji”, powiedział w poniedziałek minister zdrowia.


Iran twierdzi, że wróci do Wiednia tylko po to, by sfinalizować umowę nuklearną, a nie negocjować


Izraelska judoka Raz Hershko zdobyła srebrny medal w niedzielę podczas turnieju w tureckiej Antalyi, przegrywając z Leą Fontaine z Francji w meczu o mistrzostwo w kategorii kobiet do 78 kg i powyżej.


Raport izraelskiego Ministerstwa Wywiadu ostro krytykuje Unię Europejską za finansowanie nielegalnego „przejmowania” przez Autonomię Palestyńską obszarów uznanych za podlegające izraelskiej suwerenności.


10-dniowe ćwiczenia marynarki amerykańsko-izraelskiej na dużą skalę obejmowały wspólne działania personelu medycznego z obu flot, w założeniu szpitala na pokładzie największego statku morskiego Izraela.


szef Sztabu Generalnego gen. Aviv Kochavi powiedział, że “w ciągu ostatnich dwóch tygodni dzięki działaniom wywiadu i operacjom sił specjalnych uniknięto co najmniej 10 ataków terrorystycznych


pięćdziesięciu rabinów i przywódców jesziw weszło na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie, pod przewodnictwem założyciela Temple Institute, rabina Israela Ariela, Rosz jesziwy z Szadmot Mehola rabina Szlomo Rosenfelda i rabina Eliezera Szankolewskiego z Beit Szemesz.


jordańskie ministerstwo spraw zagranicznych potępiło dzisiejszą wizytę czołowych rabinów na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.


Izraelska delegacja ds. bezpieczeństwa odbyła niedawno spotkania z wysokimi sudańskimi urzędnikami obrony podczas tajnej wizyty w stolicy Sudanu, Chartumie


Ambasada Izraela na Filipinach ułatwiła transfer izraelskich systemów filtracji wody do dotkniętych tajfunem regionów Filipin,


Izraelskie Siły Powietrzne otrzymały nowego dowódcę w poniedziałek, kiedy gen. dyw. Tomer Bar oficjalnie zastąpił odchodzącego gen. dyw. IAF Amikama Norkina, który zakończył 37-letnią służbę


Sekretarz Fatahu w Jenin, Ata Abu Rumeileh, pochwalił palestynskiego terrorystę Diaę Hamarsheh, która w zeszłym tygodniu zamordował pięciu Izraelczyków w strzelaninie w Bnei Brak.


 Izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały ośmiu arabskich buntowników w poniedziałkowy wieczór w pobliżu Bramy Damaszku na Starym Mieście w Jerozolimie.


palestyńscy terroryści podjechali samochodem do bramy wjazdowej do osiedla żydowskiego Avnei Hefetz w zachodniej części Samarii, i otworzyli ogień do budki strażnika. Nikt nie odniósł obrażeń, a napastnicy zbiegli.


izraelska policja przejęła pięć bomb domowej roboty w arabskim mieście Umm al-Fahm w Wadi Ara na północy kraju. Aresztowano 3 osoby


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.