Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.4 – 9.4


Izraelski zespół medyczny jedzie na Haiti, by leczyć ofiary poparzeń


Szesnaście czołowych izraelskich firm zbrojeniowych bierze udział w chilijskiej wystawie obronnej FIDAE 2022 


Tysiące osób uczestniczylo w prawicowym wiecu w Jerozolimie, by zaprotestować przeciwko obecnemu rządowi


W czwartek wieczorem w restauracji na popularnej ulicy Dizengoff w Tel Awiwie doszło do ataku terorystycznego.Dwie osoby zostały zabite, a tuzin rannych. Kilka z nich jest w stanie poważnym lub krytycznym.


To musi się skończyć”: sojusznicy Izraela potępiają atak terrorystyczny w Izraelu


Republikańscy senatorowie przeforsowali projekt ustawy o obniżeniu funduszy federalnych dla Amnesty International


Izraelskie siły bezpieczeństwa w piątek rano zabiły terrorystę odpowiedzialnego za śmiertelną strzelaninę w centrum Tel Awiwu 


Gen. Armii USA Mark Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, powiedział w czwartek, że jest przeciwny usunięciu irańskich Sił Quds, wchodzących w skład Irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji (IRGC), z listy organizacji Terorystycznych


minister obrony Benny Gantz powiedział, że Izrael zmobilizuje “wszystkie wymagane systemy obronne i ofensywne, aby powstrzymać obecną falę islamskich ataków terrorystycznych.


minister energetyki Karin Elharrar powiedziała: “Europejski rynek energii stoi w obliczu znacznego niedoboru gazu z Rosji. Izrael widzi okazję i w pełni ją wykorzysta


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelskie samochody w rejonie osiedla żydowskiego Ma’ale Levona w środkowej części Samarii.


Amerykański zespół popowy Maroon 5 dodał drugi koncert w Tel Awiwie tej wiosny po tym, jak szybko wyprzedał swój debiut w Izraelu w Hayarkon Park 9 maja,


Hamas, grupa terrorystyczna z siedzibą w Strefie Gazy, ostro potępiła Turcję i Bahrajn za potępienie ataku terrorystycznego, w którym palestyński bandyta zastrzelił trzech izraelskich cywilów w sercu Tel Awiwu.


Konferencja Przewodniczących Amerykańskich Organizacji Żydowskich oklaskiwała w piątek radę miasta Waszyngton za jednogłośne przyjęcie rezolucji potępiającej antysemityzm i uznanie roboczej definicji Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA)


izraelski astronauta Eitan Stibbe nawiązał pierwszy kontakt z kontrolą naziemną: “Witam wszystkich. Już przyzwyczailiśmy się do zerowej grawitacji i zaczynamy efektywnie działać.


agencja ratingowa Moody’s potwierdziła ocenę wiarygodności kredytowej Izraela na “A1”, podnosząc ocenę perspektywy ze “stabilnej” na “pozytywną”


izraelscy żołnierze wkroczyli do miejscowości Deir Ghazala i Burkin, w sąsiedztwie Dżeninu na północy Samarii. Przeszukiwano domy członków rodziny terrorysty, który przeprowadził ostatni atak terrorystyczny w Tel Awiwie.


na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie modliło się około 55 tys. muzułmanów. Były to pierwsze piątkowe modlitwy Ramadanu i izraelska policja obawiała się wybuchu zamieszek na Starym Mieście, tłum rozszedł się jednak spokojnie.


podczas wiecu poparcia dla terrorysty, który dokonał ostatniego ataku terrorystycznego w Tel Awiwie, lider Fatahu w Dżeninie, Ata Abu Ramila powiedział, że sprawca był członkiem Brygad Męczenników Al-Aksa z ruchu al-Fatah.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały popołudniem cele w rejonie miasta Masjaf w północnej Syrii. Podobno izraelskie samoloty nadlatywały z obszaru północnego Libanu


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Karin Elharrar jest kobietą na wózku inwalidzkim. Z tekstu można zrozumieć że jest mężczyzną. Proszę zwrócić uwagę na takie szczegóły przecież nie drugorzędne.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.