Uncategorized

LUDOBÓJSTWO


Jerzy Klechta

W dziejach  ludobójstwo było częste i bogata jest jego historia. Połowa populacji, około 60 milionów Chińczyków zginęło w trakcie mongolskich podbojów w XIII wieku, mniej więcej w tym samym czasie zamordowano przez Krzyżaków tysiące Jadźwingów i Prusów. Za zbrodnię ludobójstwa uważa się hitlerowską zbrodnię w Powstaniu Warszawskim i sowiecką w Katyniu. Holokaust – mord sięgnął tysiące Żydów.

 I to właśnie gehenna , jaką przez lata całe, ba! przez wieki przeżyli Żydzi  i zresztą po dzień dzisiejszy przeżywają dowodzi, że to największe zło bardzo łatwo się odradza. 

W naszych czasach jesteśmy świadkami zbrodni Putina.To tylko pewien rozdział ludobójstw w dziejach. Tyle, że Putin zbrodnie , których jest sprawcą demonstruje całemu światu. Przekaz telewizyjny wstrząsa ohydnym, nieludzkim putinowskim mordem, którego świat dotąd nie widział.

Zbrodni jaką przeżyli Żydzi, antysemityzmu  trwającego  wieki nie zapisały kamery filmowe. I dlatego tym bardziej nie wolno dziś tego antysemityzmu,, mordu na Żydach  zapominać.

Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.