Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci zIzraela dzien po dniu 12.4 – 13.4


Uczestnicy wydarzenia międzywyznaniowego, współorganizowanego przez American Muslim and Multifaith Women’s Empowerment Council, Mukhayriq Initiative oraz Combat Antisemitism Movement (CAM), wypowiadali się przeciwko arabskim atakom terrorystycznym w Izraelu, w ktorych zginelo 14 osob


Komitet Monetarny Banku Izraela podjął w poniedziałek decyzję o podwyższeniu stopy procentowej z 0,25 proc. do 0,35.


Ojciec palestyńskiego terrorysty, który zamordował trzech Izraelczyków w Tel Awiwie, jest „zadowolony”


Odłamki szkła ranią Izraelkę po tym, jak Palestyńczycy rzucają kamieniem w samochód


Nie pozwolimy im wygrać”, mówi premier Izraela na miejscu zamachu terrorystycznego w Tel Awiwie


Palestyńczyk dźgnął nożem izraelskiego funkcjonariusza policji w Aszkelonie we wtorek rano, zanim został zastrzelony przez policjanta, podała w oświadczeniu izraelska policja.


Izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały 20 podejrzanych o terroryzm po serii rajdow w Judei i Samarii,


Iran jest niebezpiecznie bliski wzbogacenia uranu do 90 procent, czyli do poziomu wojskowego, powiedział w poniedziałek izraelski minister obrony Benny Gantz.


Ministerstwo Sprawiedliwości dało we wtorek zielone światło dla podłączenia niektórych nielegalnych placówek na Zachodnim Brzegu do elektryczności, co jest kontrowersyjnym krokiem, który zostanie teraz przeniesiony do Ministerstwa Obrony w celu uzyskania zezwolenia


Dr Mahmoud-Reza Aghamiri, szef Wydziału Inżynierii Jądrowej na Uniwersytecie Shahid Beheshti w Teheranie, powiedział, że Iran ma nuklearną „zdolność odstraszania”.


Firma Mobileye ogłosiła, że ​​jej autonomiczne pojazdy są na dobrej drodze do wprowadzenia na rynek w Izraelu i Niemczech jeszcze w tym roku.


Izraelski minister obrony Benny Gantz powiedział we wtorek, że przygotowuje plan przyznania ekstra pozwoleń na pracę dziesiątkom tysięcy Palestyńczyków.


Według przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen Europa chce zakończyć swoją zależność od rosyjskiego gazu, ropy i węgla do 2027 roku. Wśród opcji alternatywnych źródeł energii jest Izrael, który według raportu AFP mógłby dostarczać gaz ziemny do Europy rurociągami przez Grecję lub Turcję, a także Egipt


Król Jordanii Abdullah II zaproponował, aby Królestwo Haszymidzkie i Izrael wspólnie utworzyły rezerwy pszenicy i magazyn żywności.


Siły izraelskie aresztowały 15 podejrzanych , w tym trzech członków Hamasu, podczas serii akcji antyterrorystycznych w Judei i Samarii 


Libijska drużyna szermiercza wycofała się z Mistrzostw Świata w szermierce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby uniknąć zmierzenia się z izraelem


agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet poinformowała, że siły bezpieczeństwa w całym kraju są w najwyższym stopniu gotowości na każdy scenariusz eskalacji napięć podczas zbliżających się świąt Paschy.


Izraelskie Ministerstwo Turystyki opublikowało inicjatywę mającą na celu sprowadzenie do Ejlatu tysięcy turystów. Inicjatywa oferuje firmom lotniczym oferte otrzymania wsparcia finansowego na obsługę lotów z Europy na lotnisko Ramon w nadchodzącym sezonie zimowym, z nadzieją na przybycie setek tysięcy turystów z zagranicy.


w Szpitalu Polowym Kochav Meir w Ukrainie odbyło się ekscytujące spotkanie między dr. Anną Levin, pediatrą z kasy chorych Meuchedet, a jej matką Natalią, ocaloną z pola bitwy w mieście Liotopol w południowo-wschodniej części kraju.


Magen David Adom (MDA) podarował Ukrainie sześć karetek terenowych, z napędem 4×4, w celu ewakuacji rannych cywilów ze stref wojennych. Około miesiąc temu Izrael przysłał cztery opancerzone ambulanse, które są obecnie używane przez ukraińskich ratowników medycznych.


minister finansów Avigdor Liberman oraz minister kultury i sportu Chili Tropper poinformowali, że w ciągu następnej dekady Izrael zainwestuje około 3 mld szekli w infrastrukturę sportową i obiekty w całym kraju.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.