Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerStwórca – to miłość

Drogi Michaelu Laitman, z Pana wyjaśnień wynika, że prawdziwą miłość można poczuć tylko do Stwórcy. Czy tak jest? A co z nami? Tak więc naszym przeznaczeniem jest żyć bez miłości?“

Wiecej TUTAJ


Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach

Jedna Wielkanoc za nami, druga przed nami, Ramadan w toku. Franciszek zaleca modły, patriarcha Cyryl chwali mordy, a u nas biskup Solarczyk zalecał, żeby dziękować wszystkim, którzy są w naszym życiu świadkami Boga. W Kabulu bomba podłożona w szkole, sprawcy nieznani, ale wszystko wskazuje na świadków Boga wyznania sunnickiego, bo ofiary były szyickie. 

Wiecej TUTAJ


Egipska telewizja: Żydzi spiskowali, by stworzyć “Globalne Królestwo”, zniszczyć nieżydowskie narody według planu naszkicowanego w Protokołach mędrców Syjonu

4 lutego 2022 r. Kanał 2 (Egipt) nadał program informacyjny o żydowskiej asymilacji, w którym twierdzono, że Protokoły mędrców Syjonu zawierają zarys żydowskiego spisku w celu założenia „globalnego królestwa” i zniszczenia nieżydowskich narodów.

Wiecej TUTAJ


Argumenty przemawiające za zakazem noszenia burki i nikabu

Nowa, krótka książka opowiada się za zezwoleniem kobietom na noszenie w miejscach publicznych przypominających namiot okryć całego ciała (czasami, ale błędnie, nazywanych welonami). Raphael Cohen-Almagor, sam siebie określając jako “poetę, działacza na rzecz praw człowieka i pokoju”, a także profesora Uniwersytetu w Hull, przedstawia wiele powodów tego zaskakującego wniosku, między innymi:

Wiecej TUTAJ


Delirium. Pytamy Rosjan, dlaczego popierają wojnę w Ukrainie

Wojna w Ukrainie trwa już dwa miesiące. Wielu Rosjan otwarcie wspiera “operację specjalną”, przymykając oko na zabójstwa i gwałty, ostrzeliwanie miast, niewyobrażalne zniszczenia i miliony ludzi, którzy stracili domy. Dziennikarz Szura Burtin od tygodni rozmawiał z obywatelami Federacji Rosyjskiej o tym, co czują, gdy myślą o wojnie — a teraz opowiada, jak strach i poczucie upokorzenia pokonały w nich człowieczeństwo.

Wiecej TUTAJ


Getta w okupowanej Polsce. Ile ich było i jakie panowały w nich warunki?

Począwszy od 1940 roku Niemcy rozpoczęli systematyczne, fizyczne oddzielanie Żydów od pozostałych mieszkańców okupowanych ziem polskich. W świetle nazistowskiego prawa Żydzi mogli mieszkać jedynie na terenie gett. Łącznie zorganizowano ich ponad 650. Warunki jakie tam panowały urągały wszelkiej ludzkiej godności.

Wiecej TUTAJ


Czułe ucho

Janusz Korczak był czułym uchem. Jako młody człowiek, pod koniec XIX wieku, słyszał skargi „dzieci ulicy”, niedożywionych, niedouczonych urwisów z Powiśla. A równocześnie tym samym uchem potrafił dosłyszeć głos „dziecka salonu”, w którym czaił się wstyd z powodu własnego uprzywilejowania.

Wiecej TUTAJ


Dno nienawiści do Izraela

London Review of Books (LRB) od dawna znany jest z publikowania demonizującej retoryki przeciwko Izraelowi i czasami przeciwko Żydom jako Żydom. To obejmuje ich decyzję z 2006 roku, by opublikować “erudycyjny“ antysemityzm Stephena Walta i Johna Mearsheimera, w którym ci autorzy twierdzili, że istnieje w Waszyngtonie proizraelska, żydowska klika sprawująca kontrolę nad polityką zagraniczną USA

Wiecej TUTAJ


Rosjanie zrabowali na Ukrainie pojazdy rolnicze warte 5 mln dol., po czym odkryli, że zostały zdalnie unieruchomione

Rosyjskie oddziały w okupowanym Melitopolu ukradły cały towar z firmy zajmującej się handlem maszynami rolniczymi i przewieźli go to Czeczenii, donosi CNN, powołując się na słowa miejscowego biznesmena. Ale złodziei czekała niemiła niespodzianka.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.