Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.5 – 3.5


 Dziesiątki izraelskich rodzin, które straciły bliskich w wyniku wojny i terroru, wyraziły złość na tegoroczny prezent od Ministerstwa Obrony kraju przed Dniem Pamięci – „zegar pokoju” – ze względu na to, co, jak twierdzą, jest jego brak treści żydowskich. Ogłosili zamiar jej zwrotu.


 minister spraw zagranicznych Izraela zdecydowanie potępił oświadczenie swojego rosyjskiego odpowiednika dzień wcześniej, że nazistowski przywódca Adolph Hitler „miał żydowską krew”.


agenci Hamasu wywiesili ogromny transparent na terenie Wzgórza Świątynnego z przesłaniem Eid al-Fitr ( koniec Ramadanu )do palestyńskich mieszkańców wschodniej Jerozolimy na tle uzbrojonego terrorysty.


Około 38 000 nowych imigrantów będzie obchodzić w tym roku swój pierwszy Dzień Niepodległości jako obywatele Izraela, według danych opublikowanych przez Agencję Żydowską w niedzielęszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, rozmawiając z włoską telewizją o wojnie w Ukrainie, wtrącił, że “Hitler też był Żydem”.


Od początku ostatniej fali ataków terrorystycznych w Izraelu izraelska jednostka obrony cybernetycznej zgłosiła co najmniej 14 000 postów w mediach społecznościowych wychwalających arabskich terrorystów lub nawołujących do terroru przeciwko Żydom.


Przed Dniem Pamięci Poległych Żołnierzy i Ofiar Terroru Izraela, który będzie obchodzony w dalszej części tygodnia, Narodowy Instytut Ubezpieczeń opublikował liczbę cywilów zamordowanych w działaniach wojennych od czasu ogłoszenia przez Izrael niepodległości 14 maja 1948 r., która wynosi 3199 ofiar.


Izraelska policja ogłosiła w niedzielę, że zakończyła śledztwo w sprawie muzułmańskiego duchownego z Jerozolimy, który został aresztowany 22 kwietnia pod zarzutem podżegania do terroryzmu. 


 Szef izraelskiej Religijnej Partii wezwał do wszczęcia śledztwa przeciwko byłemu muftiemu jerozolimskiemu Ekrimie Sabri i greckiemu prawosławnemu arcybiskupowi Atallahowi Hannie w związku z ich udziałem w zeszłym tygodniu w wirtualnej konferencji zorganizowanej przez Iran.


Wariant Omicron nie wyeliminował całkowicie Delty, a wariant Delta może powrócić, ostrzegają naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona.


Generalna Służba Bezpieczeństwa odkryła irańską siatkę, która próbowała rekrutować obywateli Izraela w celu zebrania informacji, a nawet uzyskania łatwiejszego dostępu do izraelskich celów.


Izraelskie Siły Powietrzne zorganizują w czwartek (5 maja) doroczny pokaz różnych samolotów przelatujących nad miastami i miasteczkami w całym kraju od rana do wczesnego popołudnia, z okazji Dnia Niepodległości,


Saperzy izraelskiej policji rozbroili w niedzielę (wczoraj) trzy bomby rurowe, które zauważono na otwartym polu w pobliżu centralnego miasta Kfar Saba.


Prezydent Izraela Isaac Herzog rozmawiał prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem, Herzog życzył Erdoğanowi i narodowi tureckiemu szczęśliwego Eid al-Fitr i podziękował prezydentowi Turcji za list gratulacyjny z okazji 74. Dnia Niepodległości Izraela (Jom Ha’azmaut).


Organizacje żydowskie w Wielkiej Brytanii domagają się, aby policja podjęła więcej działań w świetle narastającego antysemityzmu, w szczególności atakowania dzieci żydowskich 


Prezydent Isaac Herzog rozmawiał z królem Jordanii Abdullahem II i życzył mu szczęśliwego Eid al-Fitr, święta upamiętniającego koniec świętego miesiąca Ramadanu.


Hamas przyznał się do odpowiedzialności za strzelaninę , w wyniku której izraelski ochroniarz zginął przy wejściu do miasta Ariel w Judei i Samarii w zeszłym tygodniu. 


Amerykański grupa przebywa w Izraelu , przygotowując grunt pod przybycie prezydenta USA Joe Bidena.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.