Uncategorized

Konstytucja Iranu demaskuje zagrożenie USA przez ajatollahów

Yoram Ettinger

Konstytucja Iranu – mapa drogowa globalnej strategii Iranu

* Konstytucja Islamskiej Republiki Iranu stanowi podstawę systematycznego, nieuczciwego, fanatycznego, krajowego , regionalnego i globalnego postępowania apokaliptycznych ajatollahów Iranu od czasu przejęcia władzy w lutym 1979 roku.

* Konstytucja ajatollahów stanowi mapę drogową eksportu rewolucji islamskiej poprzez wykorzystanie działalności wywrotowej, terroryzmu, wojen domowych, rozprzestrzeniania technologii balistycznych, handlu narkotykami i nawracania.

*Konstytucja ajatollahów aspiruje do triumfu uciskanych „mustadafun” (np. Iran, Syria, Liban, Wenezuela, Kuba, Nikaragua) nad ciemiężącym i aroganckim „mustakbirun” (np. „Wielki amerykański szatan”, Arabia Saudyjska , Izrael).

* Strategicznym celem konstytucji ajatollahów jest ustanowienie uniwersalnego społeczeństwa szyickiego, opartego na naukach ajatollaha Chomeiniego i doprowadzenie do uległości sunnickich „apostatów” muzułmańskich i niemuzułmańskich „niewiernych”.

*Zgodnie z konstytucją ajatollahów siły zbrojne Republiki Islamskiej i Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) są odpowiedzialne za ochronę granic Iranu, a także za wypełnienie misji Dżihadu (Świętej Wojny), wywołując strach w serca wrogów Allaha i rozszerzanie supremacji szyickiego islamu na cały świat.

* Konstytucja ajatollahów uważa rewolucję islamską 1979 r. – i obalenie proamerykańskiego szacha Iranu w 1978 r. – za miażdżące zwycięstwo nad despotyzmem i Stanami Zjednoczonymi, za wstęp do globalnej dominacji szyitów.

* Konstytucja traktuje rewolucję irańską z 1979 roku jako podstawę do kontynuacji tej rewolucji zarówno w Iranie, jak i poza nim.

Na przykład:

Artykuł 2 Konstytucji: „… Republika Islamska jest systemem opartym na wierze… [że] nie ma boga oprócz Allaha…. [i] konieczność podporządkowania się Jego rozkazom…. zapewnienie nieprzerwanego procesu rewolucji islamu…. ”

Artykuł 4: „Wszelkie prawa i regulacje cywilne, karne, finansowe, ekonomiczne, administracyjne, kulturalne, wojskowe, polityczne i inne muszą być oparte na islamskich [szyickich] kryteriach…”.

Artykuł 152: „Polityka zagraniczna Islamskiej Republiki Iranu opiera się na odrzuceniu wszelkich form dominacji [wspólne odniesienie do USA]…”.

Artykuł 154: „… [Konstytucja] popiera sprawiedliwe walki mustad’afun [uciskanych] przeciwko mustakbirun [ciemiężcom, zwłaszcza ‘Wielkiemu Amerykańskiemu Szatanowi’] w każdym zakątku globu…”.

Niedoceniane zagrożenie ajatollahów dla USA

Generał Erik Kurilla , dowódca Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych, ostrzegł, że „nasze obawy dotyczące Iranu wykraczają poza jego potencjał nuklearny”, odnotowując irański program pocisków balistycznych oraz wsparcie Iranu dla terrorystów i zbójeckich reżimów.

Według Saudi ArabNews „swobodny przepływ agentów irańskich i Hezbollahu [irańskiego pełnomocnika] przez Meksyk, Wenezuelę, Nikaraguę, Chile, Kolumbię, Boliwię, Ekwador, a zwłaszcza Obszar Trójgraniczny Argentyna-Paragwaj-Brazylia [ułatwia] wjazd do USA przez legalne przejścia graniczne lub wśród konwojów nielegalnych imigrantów. Obecność Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej i Hezbollahu w Ameryce Łacińskiej jest uważana za istotny atut Iranu, ponieważ zapewnia bazę, z której można przeprowadzać ataki na cele amerykańskie….

„Obszar Trójgraniczny zamieszkuje znaczną populację muzułmańską, a Iran jest podejrzany o infiltrację i manipulowanie tą społecznością, która zapewnia ochronę irańskim agentom i ułatwia ich przemieszczanie się w regionie….

„Od 11 września 2001 r. wywiad Stanów Zjednoczonych pilnował, by w tym słabo kontrolowanym kącie formowały się komórki terrorystyczne. Hezbollah oparł się na obecności [szyickiej] libańskiej diaspory. Rozwinęła lokalne kontakty, aby ułatwić i ukryć operacje związane z przemytem narkotyków, praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu….

„Iran założył ponad 36 szyickich ośrodków kulturalnych w 17 krajach, z których wiele jest rzekomo wykorzystywanych jako kręgi szpiegowskie do zbierania informacji wywiadowczych. W Ameryce Łacińskiej ośrodki kultury działają jako ośrodki rekrutacji szpiegów i budowania powszechnego poparcia dla Iranu…. Dzięki tym powiązaniom Iran ma nadzieję odpowiedzieć na presję USA z bliskiej odległości…”.

Według The Washington, DC z siedzibą w Atlantic Council„Iran mógłby wykorzystać niektóre kraje Ameryki Środkowej i Południowej jako punkt startowy dla operacji przeciwko Waszyngtonowi i jego interesom w regionie…. Iran postrzega Amerykę Łacińską jako środek do odwrócenia uwagi Waszyngtonu… Teheran wykorzystał zmieniającą się dynamikę władzy w coraz bardziej wielobiegunowym świecie i falę nastrojów antyamerykańskich w Ameryce Łacińskiej, aby zapewnić wpływy Iranu, zwłaszcza w krajach, w których u wladzy byly lewicowe rządy…. Iran pogłębił stosunki z Boliwią, Kubą, Ekwadorem, Nikaraguą i Wenezuelą. Połączone głównie przez wspólną opozycję wobec polityki zagranicznej USA, Iran i te kraje znalazły wspólną przyczynę…. Korzenie [wspieranych przez Iran] grup terrorystycznych mogą być oddalone o wiele mil, ale ich oddziały obracają się na całym świecie, zbierając fundusze [pranie brudnych pieniędzy], szukając rekrutów,

James Philips , ekspert ds. Bliskiego Wschodu i międzynarodowego terroryzmu w Heritage Foundation z siedzibą w Waszyngtonie, podsumowuje: „…. Iran prowadzi antyamerykańskie operacje z Ameryki Łacińskiej, w tym wojskowe obozy szkoleniowe w Wenezueli, i rozszerza swój zasięg przez granicę z USA w Meksyku…. [Iran] planuje rozpocząć z Meksyku wojnę cybernetyczną ze Stanami Zjednoczonymi, która sparaliżuje amerykańskie systemy komputerowe, w tym Biały Dom, FBI, CIA i kilka elektrowni jądrowych…. W meczetach w Wenezueli pracują irańskie wojskowe obozy szkoleniowe . Wspierane przez Iran kartele zajmujące się praniem pieniędzy i handlem narkotykami, które są wykorzystywane do wspierania islamistycznych sieci i obozów szkoleniowych w Wenezueli i gdzie indziej, które istnieją, aby atakować interesy USA i podkopywać Stany Zjednoczone w Ameryce Łacińskiej…”.

Najważniejsze!

Jak udokumentowała konstytucja ajatollahów, system edukacji i systematyczne osiągnięcia apokaliptycznego reżimu Iranu – od przejęcia władzy w 1979 r. – kieruje nim fanatyczna, religijna i megalomańska wizja.

Nie kwalifikuje ich to jako „negocjatorów w dobrej wierze”, ani jako podatnych na porzucenie swojej wizji i powstrzymanie się od działalności wywrotowej i terroryzmu, ani na akceptację pokojowego współistnienia z ich sunnickimi sąsiadami.

Rzeczywistość ajatollahów jest niezgodna z opcją dyplomatyczną, ale jest zgodna z opcją zmiany reżimu.

Konstytucja Iranu demaskuje zagrożenie ajatollahów dla USA

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.