Uncategorized

Ciekawe artykuły minionego tygodnia zebrał Adam Mer


Polskie filmy i kroniki filmowe (za darmo)

Polskie filmy i kroniki filmowe


Dżihad przeciwko Cyprowi

Turcja została członkiem NATO w 1952 roku. Dwadzieścia dwa lata później, w 1974 roku, Turcja najechała Republikę Cypryjską i do dziś nielegalnie okupuje 36% wyspy. Turcja dokonała czystki etnicznej nie-Turków z północnej części Cypru i w dużej mierze zniszczyła zarówno chrześcijańskie, jak i żydowskie dziedzictwo kulturowe okupowanego obszaru.

Wiecej TUTAJ


“Polska pamięta o Zagładzie. Warszawa pamięta o Holokauście”

Ulicami Warszawy przeszli w piątek uczestnicy 11. Marszu Pamięci, który zorganizowano w 80. rocznicę rozpoczęcia niemieckiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. Organizatorem marszu był Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.

Wiecej TUTAJ


Nie dla idiotów – Olga Tokarczuk trafnie o czytelnikach literatury

Media Markt – nie dla idiotów, to stały motyw reklam tej sieci sklepów. Jakoś nie słyszałem oburzonych głosów wobec natarczywej zachęty do kupowania pralek, lodówek, mikserów i Bóg wie jeszcze jakiej maszynerii ułatwiającej życie. Olga Tokarczuk, w rozmowie z Jerzym Sosnowskim powiedziała to samo o swoich Czytelnikach i obudziła demony zawistników i różnych takich…

Wiecej TUTAJ


Masowy odpływ uczniów z lekcji religii. 

W 2010 roku udział w lekcjach religii deklarowało 93 proc. uczniów w wieku 17-19 lat. Dziś jest ich tylko 54 proc.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego ludzie chorują na raka?

Wszystkie choroby są wynikiem ego człowieka

Wiecej TUTAJ


Jest porozumienie w sprawie eksportu ukraińskiego zboża oraz kolejny pakiet pomocy USA dla Ukrainy 

Rosjanie w nocy ostrzelali domy mieszkalne w Mikołajowie, walki trwają. Dobre wieści płyną ze Stambułu i z USA: przedstawiciele Rosji, Ukrainy, Turcji i ONZ podpisali umowę dotyczącą eksportu ukraińskiego zboża przez porty Morza Czarnego, a USA zatwierdziły kolejny pakiet pomocy.

Wiecej TUTAJ


Natura – to jeden organizm

„Myśl natury lub ogólna myśl rozwoju, zawarta w DNA, jest niezniszczalna i fantomy potwierdzają, że człowiek nie umiera do końca. Nic żywego nie znika bez śladu, pozostaje coś w postaci informacji i możliwe, że właśnie ona jest nieśmiertelna”. Czym jest ta „ogólna myśl”?

Wiecej TUTAJ


Obirek próbuje zrozumieć papieża Franciszka i się poddaje. Nie znajduje usprawiedliwienia

Jak to się stało, że ten jezuita zasiadający na tronie Piotrowym popełnia takie błędy w rozumieniu napaści Putina na Ukrainę. Dlaczego nie tylko ciągle milczy, ale mizdrzy się do patriarchy Cyryla, który bezwstydnie błogosławi wojnie Putina – pyta prof. Stanisław Obirek i szuka odpowiedzi 

Wiecej TUTAJ


Noę Kirel bedzie reprezentowala Izrael w konkursie piosenki Eurowizji 2023

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.