Uncategorized

Krotko i zwięzle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.9 – 19.9


Lufthansa ogłosiła w zeszłym tygodniu, że przyjmie definicję roboczą antysemityzmu Międzynarodowego Przymierza na rzecz Pamięci o Holokauście .


Reprezentant Nowego Jorku Ritchie Torres (D.Y.) wysłał w piątek list do Departamentu Sprawiedliwości USA z prośbą o zbadanie tego, co nazwał niepowodzeniem Nowego Jorku w ściganiu antysemickiej nienawiści przestępstwa.


Chilijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaplanowało przyjęcie listów uwierzytelniających nowego ambasadora Izraela na 30 września, po sporze dyplomatycznym między Izraelem a krajem Ameryki Południowej.


Tysiące policjantów zostanie rozmieszczonych w celu zabezpieczenia Jerozolimy w okresie świątecznym


W czwartek odbędzie się impreza speed-dating „Speed-date Moonlight”, w której weźmie udział 500 mężczyzn i 500 kobiet. Wszystko po to, by pobić poprzedni rekord ustanowiony w Irlandii, w którym wzięło udział 964 osób


Sukcesy izraelskiej drużyny w gimnastyce artystycznej na Mistrzostwach Świata w Sofi trwają. Niecałe 48 godzin po zdobyciu przez zespół historycznego srebrnego medalu w wieloboju, dziewczęta w niebiesko-białych strojach wygraly srebrny medal w finale obręczy


26% izraelskich haredi (ultra-ortodoksyjnych) mężczyzn twierdzi, że nie mówi po angielsku, a kolejne 28% twierdzi, że ich angielski jest „słaby” według ostatnich badań przeprowadzonych przez Ariela Finkelsteina z IDI.


Wyjątkowe i zdumiewające odkrycie z czasów Ramzesa II, faraona związanego z biblijnym wyjściem z Egiptu, zostało ujawnione w ubiegłą środę, kiedy koparka przebiła dach jaskini w Parku Narodowym Palmahim Beach.


PKB Izraela wzrósł o 6,8% w II kwartale


 Japońskie Ministerstwo Obrony planuje rozmieścić drony szturmowe wyprodukowane w Izraelu i USA w 2023 roku w celu obrony odizolowanych wysp.


Festiwal muzyki arabskiej w Tel Awiwie łączy publiczność arabską i żydowską


Zespół naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie zidentyfikował dwa przeciwciała, które neutralizują wszystkie znane szczepy Covid-19, potencjalnie eliminując potrzebę szczepień przeciwko wirusowi.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 14 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Na Starym Mieście w Jerozolimie doszło do brutalnego ataku na Żyda. O jego głowę rozbito butelkę. Poszkodowanego ewakuowano do szpitala. Policjanci szybko ujęli sprawcę napaści, którym okazał się 17-letni Arab. Incydent miał miejsce w pobliżu wejścia na Wzgórze Świątynne.


Szef Sztabu Generalnego Sił Obronnych Izraela gen. Aviv Kohavi wylądował w Polsce, rozpoczynając pięciodniową wizytę w Europie, która obejmuje także oficjalną wizytę we Francji.


Zastępca komisarza policji dystryktu Jerozolimy, Doron Turgeman, powiedział podczas briefingu prasowego, że celem działań policji w najbliższych dniach będzie zapewnienie członkom wszystkich wyznań bezpieczne praktykowanie swoich tradycji religijnych.


Iran rozpoczyna w poniedziałek batalię prawną przed sądem najwyższym ONZ o odblokowanie aktywów w USA o wartości miliardów dolarów, które według Waszyngtonu muszą trafić do ofiar ataków terrorystycznych, o które obwinia Teheran.


Burmistrz Nowego Jorku potępia „oburzające ataki” na Żydów, ponieważ napady trwają niemal codziennie


Wyjeżdżając na Zgromadzenie Ogólne ONZ, prezydent Iranu mówi, że nie planuje spotkania z Biden


Ponad 2000 Izraelczyków przybyło już do ukraińskiego miasta Uman na noworoczne modlitwy przy grobie rabina Nachmana z Breslova i oczekuje się że około 10 000 Izraelczyków zgromadzi się w ukraińskim mieście, 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.