Uncategorized

Krótko i zwięźle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.2 – 23.2


Gilad Erdan, ambasador Izraela ONZ, wyszedł przed środowym przemówieniem prezydenta Iranu Ebrahima Raisi, zostawiając zdjęcie dziadków, którzy przeżyli Holokaust.


Według IDF, w ostatnim roku irańskie cyberataki na Izrael wzrosły o prawie 70%.


Komendant policji okręgu centralnego, Avi Biton, powiedział, że każdego dnia około 10 tys. palestyńskich Arabów nielegalnie wchodzi na terytorium Izraela poprzez różne wyrwy w barierze bezpieczeństwa.


Irański prezydent Ebrahim Ra’isi powiedział na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ: “Region Bliskiego Wschodu nigdy wcześniej nie widział tak dzikiej potęgi, jak syjonistyczny reżim


Brytyjska premier Liz Truss powiedziała, że ​​rozważa przeniesienie ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy


Ambasador Izraela w Polsce: Reparacje to sprawa między Polską a Niemcami


Polityczne pole Izraela jest wzburzone z powodu oczekiwanego przemówienia premiera Yaira Lapida w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w czwartek, w którym zamierza on poprzeć dwupaństwowe rozwiązanie konfliktu z Palestyńczykami


Amerykański niszczyciel USS “Nitze” opuścił port w Ejlacie i powrócił do misji zapewnienia bezpieczeństwa szlaków morskich na Bliskim Wschodzie w ramach zadań 5 Floty USNavy.


Izrael zatwierdził 1500 dodatkowych pozwoleń na wjazd dla pracowników Gazy, co daje w sumie 17 000


Izraelska pływaczka Anastasia Gorbenko obroniła we wtorek tytuł na 200-m stylem zmiennym w czasie2 min 10.92 sek na Mistrzostwach Europy w Pływaniu 2022 w Rzymie.


Avigayil i Muhammad to najpopularniejsze imiona dla dzieci w Izraelu, według izraelskiego Urzędu ds. Populacji i Imigracji, który przed Rosz Haszana podal 10 najpopularniejszych imion dla dzieci urodzonych od poprzedniego żydowskiego nowego roku.


Profesorowie z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i Hadassah Cancer Research Institute w Hadassah-University Medical Center przewodzą europejskiemu konsorcjum pracującemu nad opracowaniem nowatorskich metod immunoterapii raka .


 Izrael zgodził się sprzedać Zjednoczonym Emiratom Arabskim zaawansowany system obrony


Izraelska marynarka wojenna i piąta flota USA zakończyły w czwartek wspólne ćwiczenia nazwane „Digital Shield”, według IDF.


Tradycyjnie przed Rosz Haszana prezydent Isaac Herzog gościł u siebie izraelskich pszczelarzy. Prezydent wysłuchał o nowych technologiach wdrażanych w tej słodkiej profesji.


Izrael przygotowuje się na napływ Żydów uciekających z Rosji


EyeJets z siedzibą w Modi’in podaje że EyeVis wkrótce zastąpi smartfony; w przeciwieństwie do Google Glass, izraelski innowacyjny produkt startowy wyświetla obrazy bezpośrednio na siatkówkę oka


Hamas ostrzega przed żydowskimi wizytami w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie


Blokowi kierowanemu przez Likud wciąż brakuje jednego mandatu do koalicji


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.