Uncategorized

Krotko i zwiezle:wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.10 – 3.10


Izraelczyk został ranny w niedzielę rano w ataku terrorystycznym w pobliżu Itamar w Samarii, według izraelskiego wojska.


 Biuro podróży Booking.com dodały ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa w Judei i Samarii, podał w sobotę Reuters , ale otrzymalo pochwały od izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych za niewyróżnienie społeczności izraelskich.


Arabscy ​​ambasadorowie w Londynie wysłali list do świeżo upieczonej premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, wzywając ją do zlikwidowania tego, co określili jako „nielegalny i źle osądzony” plan przeniesienia ambasady brytyjskiej do Jerozolimy .


Oczekujące porozumienie w sprawie rozwiązania długotrwałego sporu o granicę morską między Izraelem a Libanem odpowiada wszystkim wymogom bezpieczeństwa i ekonomi Izraela, powiedział w niedzielę premier Yair Lapid.


Przewodniczący libańskiego parlamentu Nabih Berri, powiedział, że projekt umowy wytyczający sporną granicę morską między Libanem a Izraelem, jest pozytywny, ale musi zostać przeanalizowany przed udzieleniem ostatecznej odpowiedzi.


Izraelska Agencja Bezpieczeństwa (Shin Bet) i izraelska policja ogłosiły w niedzielę aresztowanie sześciu domniemanych członków komórki terrorystycznej Państwa Islamskiego w Nazaret na północy kraju.


 Terrorysci zaatakowali izraelskich cywilów i żołnierzy IDF w pobliżu miasta Nablus.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 3 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Terroryści ostrzelali izraelski autobus w pobliżu osiedla żydowskiego Alona Moreh w środkowej części Samarii. Ranny został 1 Izraelczyk.


Novak Djokovic wygrywa turniej tenisowy w Tel Awiwie, zdobywając 89. tytuł w karierze


Rząd zatwierdził budżet w wysokości 90 milionów NIS (ponad 25 milionów dolarów) na przyjecie żydowskich imigrantów przybywających do Izraela, podczas trwającej inwazji Rosji na Ukrainę.


Lotnisko Ben Gurion zostanie zamknięte we wtorek, w przeddzień Jom Kippur,

Po raz pierwszy od ponad dekady turecki okręt wojenny zacumował w izraelskim porcie w sobotę, co jest oznaką zarówno zbliżenia obu krajów, jak i bliskiego sojuszu Izraela z NATO.


Stany Zjednoczone odrzuciły w niedzielę irańskie doniesienia, że ​​uwolnienie przez Teheran dwóch zatrzymanych Amerykanów doprowadzi do odblokowania irańskich funduszy za granicą.


Spędziliśmy lata próbując wynegocjować umowę między Izraelem a Libanem w sprawie spornych morskich pól gazowych mowi David Friedman, były amerykański ambasador w Izraelu. Plan proponowanych podziałów to 55-60% dla Libanu i 45-40% dla Izraela. Nikt wtedy nie wyobrażał sobie 100% do Libanu i 0% do Izraela”


Najwyższy przywódca Iranu obwinia Izrael, USA w pierwszym publicznym komentarzu na temat protestów


Liban zaprzeczył, że umowa morska z Izraelem, którą pośredniczyły Stany Zjednoczone, oznaczałaby, że Bejrut będzie płacił wynagrodzenie Izraelowi w zamian za dostęp do spornych pól gazowych.


Polska oficjalnie domaga się 1,3 biliona dolarów od Niemiec, w tym za Żydów zabitych przez Polaków


Kuwejt wzywa społeczność międzynarodową do wywierania nacisku na Izrael, aby przystąpił do traktatu o broni jądrowej


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.