Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 1.11- 2.11


 Zdjęcia satelitarne wskazują, że Zjednoczone Emiraty Arabskie rozmieściły baterię obrony przeciwlotniczej produkcji izraelskiej,


 Pięciu izraelskich żołnierzy zostało rannych w niedzielnym ataku terrorystycznym w dwóch miejscach w dolinie Jordanu, na południe od Jerycha.


Ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniychuk spotyka się co tydzień ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Tomem Nidesem, aby przekonać Waszyngton do wywierania nacisku na Jerozolimę, by dostarczyła Kijowowi broń do wojny z Rosją.


Shachar Sagiv w sobotę został pierwszym izraelskim sportowcem, który kiedykolwiek startował w Arabii Saudyjskiej, 


Prezydent Izraela Isaac Herzog odebrał listy uwierzytelniające nowych ambasadorów z Mołdawii, Ghany, Zimbabwe, Nowej Zelandii, Mongolii i, po raz pierwszy w historii, Palau, 


Izraelczycy rozpoczęli głosowanie we wtorek o 7 rano czasu lokalnego w wyborach mających ustalić skład 25. Knesetu.


 Izrael wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa na wtorkowe wybory krajowe, w tym ogólne zamknięcie przejść w Judei i Samarii oraz w Strefie Gazy.


 Izrael i Bahrajn mają nadzieję podpisać umowę o wolnym handlu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, poinformowali w poniedziałek urzędnicy z obu krajów.


W pobliżu elektrowni Hadera dostrzeżono w morzu grupę rekinów. W związku z tym wydano ostrzeżenie dla pływaków i nurków, by unikali tego rejonu.


Co najmniej cztery osoby zostały ranne w niedzielę w wyniku zderzenia samochodów w Dolinie Jordanu, poinformowały służby ratunkowe  Według doniesień, atak taranowania samochodem miał miejsce na węźle Nebi Musa na autostradzie 1.


Siły bezpieczeństwa udaremniły w poniedziałek próbę przemytu broni w pobliżu granicy z Jordanią, aresztując dwóch podejrzanych i przejmując 25 pistoletów


Prezydent Isaac Herzog pogratulował w poniedziałek prezydentowi-elektowi Brazylii Luizowi Inácio Luli da Silvie zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. „W imieniu Państwa Izrael gratuluję zwycięstwa Luizowi Inácio Luli da Silva.


Po przeliczeniu 71% głosów , wyniki wyborów dają byłemu premierowi Benjaminowi Netanjahu większość 67 mandatów w Knesecie.


Exit poll w Izraelu. Netanjahu wygrywa wybory


palestyński premier Muhammad Sztajjeh skomentował wstępne wyniki wyborów w Izraelu: “Wzrost siły skrajnie prawicowych partii religijnych jest dowodem na wzrost ekstremizmu i rasizmu w społeczeństwie izraelskim. Naród palestyński cierpi z powodu tych zjawisk od wielu lat. Wybory w Izraelu udowodniają, że nie mamy partnera do pokoju.”


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 4 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń i inny sprzęt wojskowy.


Wybory w Izraelu 2022: frekwencja wyborcza przekracza 70%, najwyższa od 2015 r.


Premier Yair Lapid w środę odwołał swój planowany udział w zbliżającym się szczycie klimatycznym w Egipcie, po wynikach izraelskich wyborów.


Arabscy ​​przywódcy zebrali się w Algierii na pierwszym szczycie od czasu uzgodnień normalizacyjnych z Izraelem

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.