Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 13.11 – 14.11


Izraelska policja zatrzymała kilku podejrzanych w związku z kradzieżą amunicji na dużą skalę na z bazy wojskowej na Wzgórzach Golan.


Ustępujący premier Izraela Yair Lapid potepil głosowanie Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie przyjęcia antyizraelskiego wniosku wzywającego do pilnego wydania „opinii doradczej” w sprawie „przedłużającej się okupacji Izraela” , osadnictwa i aneksji terytorium Palestyny”.


 Izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały w sobotę członka Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w pobliżu Jenin, poszukiwanego w związku z uzbrajaniem grup terrorystycznych w Samarii


 Lider partii Likud Benjamin Netanjahu otrzymał od prezydenta Isaaca Herzoga mandat do utworzenia nowego rządu Izraela.


Google, Microsoft sa na czele listy najlepszych pracodawców w Izraelu


Kongresowi członkowie Izraelskiego Klubu Sojuszników wzywają 27 krajów do pomocy w zamykaniu organizacji, które istnieją wyłącznie w celu delegitymizacji państwa żydowskiego.


Ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan powiedział w niedzielę, że jest „rozczarowany” decyzją Ukrainy gdy głosowala za rezolucją ONZ popierającą śledztwo MTS w sprawie rzekomej okupacji terytoriów palestyńskich przez Izrael. 


Premier Benjamin Netanjahu rozmawial z księciem koronnym Bahrajnu, szejkiem Salmanem bin Hamadem Al Khalifą.


izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę z Egiptu. Przejęto 30 kg narkotyków o wartości 1,2 mln szekli.


Firma ratingowa S&P potwierdziła, że ​​rating kredytowy Izraela pozostaje na poziomie “AA-“. Firma zauważyła, że ​​izraelska gospodarka szybko odbudowała się po kryzysie związanym z COVID-19 w porównaniu z resztą świata.


Szef Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas powiedział w wywiadzie wyemitowanym w niedzielę, że nie ma innego wyboru, jak tylko koordynować działania z Benjaminem Netanjahu.


 Żołnierz Sił Obronnych Izraela zastrzelił w poniedziałek cywila na przystanku autobusowym na skrzyżowaniu Ra’anana w Kfar Saba, po tym, jak wziął go za terrorystę.


Do bazy sił powietrznych Nevatim dotarły trzy nowe myśliwskie samoloty wielozadaniowe F-35I “Adir”. Obecnie Izrael dysponuje 35 samolotami F-35I z 50 zamówionych, a planowane jest zakupienie 75 kolejnych.


Syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały wieczorem syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Homs. Celem były obiekty wykorzystywane przez proirańską milicję.


Premier Izraela Yair Lapid w niedzielę przesłał kondolencje narodowi tureckiemu po zamachu terrorystycznym w Stambule, w którym zginęło sześć osób, a 81 zostało rannych.


Trump: Izrael jest „cudem”, ale niektórzy amerykańscy Żydzi „nie postępują właściwie”.


Negocjacje w sprawie utworzenia koalicji pod przywództwem Benjamina Netanjahu i jego partii Likud utknęły w martwym punkcie w rozmowach z Partią Religijnych Syjonistów. Netanjahu i lider partii Bezalel Smotrich nie rozmawiali ze sobą od środy ubiegłego tygodnia. Smotrich zażądał jednego z dwóch ministerstw: obrony lub finansów, jako warunku przystąpienia do koalicji Netanjahu.


Król Jordanii Abdullah II zadzwonił w poniedziałek do premiera elekta Benjamina Netanjahu, aby pogratulować mu wygranej w wyborach 


Minister obrony Benny Gantz zatwierdził plany modernizacji odcinka bariery bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu, kilka miesięcy po serii śmiertelnych ataków terrorystycznych dokonanych przez Palestyńczyków, którzy nielegalnie wjechali do Izraela.


Gdy Morze Śródziemne się ociepla, Izrael podejmuje działania w celu ochrony życia morskiego


Syn bohatera obozu zagłady Auschwitz z czasów II wojny światowej, Witold Pilecki, domaga się od polskiego rządu wielomilionowego odszkodowania za powojenne aresztowanie i egzekucję jego ojca przez ówczesne władze komunistyczne w 1948 roku.


Główny izraelski producent żywności, Tnuva, ogłosił w poniedziałek, że podniesie ceny setek swoich produktów.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.