Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral AdamMer


Uroczystość odsłonięcia Muralu Pamięci 

Calos w Linku Ponizej


Franciszek do muzułmanów w Bahrajnie: Przybywam do was jako brat

Bóg pokoju nigdy nie prowadzi do wojny, nigdy nie nawołuje do nienawiści, nigdy nie skłania do przemocy – mówił dziś papież Franciszek podczas spotkania z członkami Muzułmańskiej Rady Starszych w Awali.

Wiecej TUTAJ


Kto będzie następcą papieża Franciszka?

W kościelnych kręgach, a także w mediach, pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnego następcy papieża Franciszka. Wśród hipotetycznych kandydatów pojawia się nazwisko Polaka — chodzi o kard. Konrada Krajewskiego, który jest prawą ręką papieża w działalności charytatywnej. Po tym, jak zerwał plomby i przywrócił dopływ elektryczności w budynku zajmowanym przez ubogich dzikich lokatorów włoski dziennik “La Repubblica” nazwał go “Robin Hoodem papieża”.

Wiecej TUTAJ


Tej Polski już nie ma. Sypie się mit Jana Pawła II

Jan Paweł II karmił się nadzieją, że rzeczywistość da się wygumkować, odbierając głos i prawo do nauczania postępowym teologom, czy też obsadzając episkopaty konserwatywnymi miernotami.

Wiecej TUTAJ


Tigraj – cena udanych militarnych rozwiązań

Według szacunków ONZ, w ciągu dwóch lat zginęło 800 tysięcy mieszkańców siedmiomilionowego Tigraju – głównie cywilów, i głównie z głodu i chorób. Kapitulacja stanowiła jedynie uznanie stanu faktycznego: i tak nie ma już kto bronić pozostałych przy życiu Tigrajczyków.

Calosc TUTAJ


„Precz z brukselską okupacją”. Na Marszu Niepodległości Ziobro, Jaki, Macierewicz 

Antyukraińskie hasła, palenie flagi ze Strajku Kobiet, obrażanie kobiet i środowisk LGBT+ – tak wygląda Marsz Niepodległości, który przechodzi ulicami Warszawy. Równocześnie odbywa się antyfaszystowska impreza. 

Wiecej TUTAJ


Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów

Gdy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas przygotowuje się do wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku pod koniec tego miesiąca, pojawiają się coraz więcej sygnałów, że jego ludzie dokonują ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi.

Wiecej TUTAJ


Przeżyła getto i trzy obozy. “Dzień był naszym największym wrogiem”

Wiedzieliśmy, że nasza droga w getcie dobiega końca. Już? Idą nas zabić. Mama jakby pogodziła się z losem, spojrzała na mnie i powiedziała: “Każdy człowiek musi umrzeć kiedyś, a my umrzemy teraz, razem. To nie będzie straszne, nie bój się”. Nie bałam się. Czułam spokój i radość, że jeszcze się widzimy, że jeszcze byliśmy na tym świecie, a zaraz nas nie będzie…

Wiecej TUTAJ


Rodacy Kamraci znów szokują na swoim wiecu. Jest reakcja organizacji żydowskich

“Tu jest Polska, a nie Polin”, “precz z żydowską okupacją” — m.in. takie hasła były wznoszone w czasie krakowskiego zlotu nacjonalistycznej organizacji znanej jako Rodacy Kamraci. Oburzenia nie kryją organizacje żydowskie, które rozważają podjęcie kroków prawnych.

Wiecej TUTAJRecenzja książki: Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera

Twórca i dyktator Trzeciej Rzeszy Adolf Hitler na zawsze pozostanie w pamięci potomnych. Kierując się niezdrowymi ambicjami zapanowania nad światem, uczynił wiele zła. Ogólną wiedzę o Hitlerze czytelnik posiada, jednak z pewnością jest ona tylko powierzchowna, będąca wynikiem obowiązkowych lekcji historii podczas nauki szkolnej. Nowe spojrzenie na osobę niemieckiego polityka prezentuje Heinrich Hoffmann, trwający w centrum burzy wydarzeń osobisty fotograf, towarzysz wielu podróży, powiernik i najbliższy przyjaciel Führera. On to właśnie ukształtował publiczny wizerunek Hitlera, dokumentując jednocześnie rozwój Trzeciej Rzeszy.

Wiecej TUTAJ


Skąd triumf skrajnej prawicy w Izraelu? „Żyjemy w wyparciu. Może największym na świecie”

Izraelska armia używa zwrotu „sterylna ulica”, czyli ulica bez Palestyńczyków. Wszyscy mogą tędy chodzić – Francuzi, Kanadyjczycy, Polacy, Holendrzy. Wszyscy, poza Palestyńczykami

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.